Peugeto 207 1.4

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mam problem :D

Po vrsti. Punca je šla s svojim P207 v soboto na pot domov v Mb, vmes se je imela namen ustaviš še v Celju da nekaj kupi. Ko je prišla iz AC v Celju je opazila da je avto v prostem teku nenormalno glasen. Avto je parkirala in opazila da iz njega teče "neka" :roll: tekočina, sem ji rekel na pusti in počaka da pridem pogledat.
Ko sem prišel sem videl da je iztekla vsa hladilna tekočina, pod avtom je bila ogromna luža in vidne so bile tudi kapljice ko se je vozila. Potem je avto vžgala za par sekund in je bil prisoten zelo glasen zvok in okolice jermenov (tak klak-klak-klak ponavljajoč zvok). Videl sem da ni druge kot da kličeva asistenco.

Ko je prišel tip z avtovleko, je pogledal zadeve in še preden je vžgal je rekel da je 100% šla vodna pumpa. Avto je tudi on vžgal, in rekel da skoraj sigurno ni nič drugega kot pumpa, in da bo treba menjat jermena in šponarje.

Potem je avto zapeljal na avtovleko (avto je sam prišel na kamijon, ga ni z vitlom gor vlekel), in potem ko smo pripeljali do Peugeot servisa v Slov. Bistrico (ker se avto tudi redno servisira), ga je tudi tam brez problemov vžgal in zapeljal dol. Avto je kresnil vsakič brez problema, in tudi ko je dodal malo obratov, je tist glasen ropot skoraj utihnil. Avto smo pustili tam, ker je bila že noč...

No. Potem smo počakali ponedeljek. Popoldne po šihtu je od punce mama nesla na servis ključe od avta. Jaz sem jih poklical, jim povedal kaj je in so rekli da bodo pogledali. Me kličejo nazaj čez par ur in pravijo da je vodna pumpa, in da je tudi jermen fajn zbrušen... So rekli da bodo naročili material in zamenjali, in če ne bo nič drugega je to to.

No pride torek popoldne, greva iz Lj ravno proti Mb, kličem še iz Lj, in pravi da so ravno začeli z menjavo, in da bo čez eno uro sestavljeno.

Prideva tja, mi reče da so setavili in probali vžgat ampak avto ne vžge. Jest mal čudno gledam, češ kako ne vžge, in mi začne razlagat da je zelo verjetno da je preskočil kak zob jermena, in je skrivilo kak ventil. Mu razložim da je avto do trenutka ko smo ga ugasnili pred servisom delal in užigal brez težav. Ni mi znal povedati odgovora kaj bi bilo krivo da je avto prej vžgal, zdaj pa ne.

Pokazal mi je tudi vodno pumpo, ki je bila čisto fertik, os je bila "postrani" kak milimeter, odbite so bile tudi tri lopatice na pumpi, ki so jih našli v ceveh. Ker je bila os pumpe postrani je jermen hotel "zlezt" dol in je drsal ob plastiko in ostale dele, zaradi tega ga je odbrusilo približno tretjino širine. Tip je rekel da je čist možno da zaradi tega ker je bil jermen tolk ožji da je preskočil...
Ampak da bodo še pregledali vseskupaj, ker je bila ura že toliko da so zapirali. In da me pokličejo drug dan.

No danes dopoldne me kličejo, da so vse preverili in dokončno sestavili ampak vseeno ne vžge, in da so vzeli dol pokrov ventilov, in da se vidi da so vsi izpušni ventili udarjeni.

Že včeraj sem bil malo sumničav, ampak zdej mi je pa že par ljudi potrdilo, da ni variante da bi avto vžgal s pokrivljenimi ventili, še manj pa da je prišel po 20% klančini na avto vleko...

Torej, ker zdaj obstajajo opcije, da mi hočejo prodat nekaj kar ni zjebano, ali nekaj kar so oni zjebali (namerno ali po pomoti). Me zanima kakšne opcije imam v dokazovanju mojega prav? Vem da bom zlo težko dosegel karkoli pametnega, zato vprašam za predloge...

Edino pričo ki jo imam da je avto delal do trenutka ko smo ga pripeljali je tip od avtovleke.
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Ti v bistrici so tako barabe, vsaj po mojih izkusnjah (206 1.4 HDi) (punci so prodali nekaj kar so oni zjebali), ampak glej:

Oni so avto sigurno probali startat in jermen je lahko preskocil takrat. V tem primeru so oni odgovorni za nastalo skodo. Naj ti oni od vleke da izjavo da je avto ko ste ga pustili tam se delal, je pa res, da bos tezko kaj dosegel.

Vprasaj jih, ce so poskusili startat avto. Ce so in je avto vzgal, je dokaz da so oni zjebali. Ce recejo da avta niso startali oz. so in ni vzgal, kako so potem sploh vedeli kaj je narobe ?! Tak jih pac probas najt da priznajo krivdo.

Drugo, je avto v garanciji? Ce ni jim lahko reces da pac avta ki ne dela ne bos prevzel (posledicno ne bos placal), pa pelji k nekemu normalnemu mehaniku.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Možno je, da je pri zadnjem ugašanju spreskočil in poškodoval ventile.

Možnosti za to so zelo majhne, vendar so.
Ponavadi jermen preskoči pri vžiganju, vendar je v primeru, da je močno poškodovan, možen tudi gornji scenarij.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Z tipom od avtovleke tam it pa naj on pove jih še dodatno. Pa še to jim boš zlo težko oz nemogoče dokazal, da so oni neki zajebali.

Pa nebi se meni z zaposlenim tam, ampak direkt z šefom tega servisa, pa mu povej kako in kaj, tip iz avtovleke pa naj pač potrdi tvojo zgodbo.

Pol pa upaj, da se bote uspeli kej zmenit. Sam bo zlo težka, ker strošek tega popravila nebo mali.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Avto ni več v garanciji. Bil je v podaljšani garanciji, do enega leta nazaj. Zdaj je star dobre 4 leta. Uradno se menja jermen pri 120kkm, avto pa ima 90kkm.

Tudi serviser je rekel da on takega primera še ni videl. Omenil sem mu tudi če pride v poštev kakšna opcija "kulance", glede na čudne razmere, pa je rekel da bo poslal zahtevek na Peugeot, ampak da ne bo nič obljubil.

Jaz sem jim danes pač rekel, da če ni druge da naj menjajo ventile, samo da pač se mi zdi jako čudno kako je možno da je avto prej delal praktično BP, zdaj pa ne. Ampak potem ko sem zdaj iz več virov slišal da ni variante da bi avto vžgal z zvitimi ventili me je začel pa mal kuhat... :/

In ja komuniciram samo z vodjo servisa...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

In kako se je vse skupaj odvilo?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Treba se je bilo kregat in na koncu so dali nekaj popusta in nekaj kulance, tako da je bil strošek dodobra zreduciran. Osnovni račun pa je bil 1100€...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

p**** sam men tole smrdi po nategu oz. zanikanju krivde. 1100€ danes ni malo, sploh za tako relativno mlad avto. Vem, da je skoraj nemogoče bilo doseči karkoli drugega, ampak osebno sem nad takimi primeri, čeprav niso moji, zelo razočaran.

Upam več sreče v prihodnje!
Odgovori
  • Informacija