Opel Meriva štorja

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

No vsi veste,da sem predlani menjal avto (priznam s teškim srcem) iz alfe 166 na Opela.

Nakup Opla je bil bolj slučaj, saj nisem nekako gleda tega avta prej. Enostavno je dete v 166ki spala, pa smo morali čas zabijat. Ravno na ta dopust sem se odpravljal tako da je posteljica za otroka ležala na zadnjih sedežih, ker je 3/4 prtljažnika zasedal voziček. NO nekako mi je bilo jasno da ne bo šlo več in sva rekla s drago. Lej kako fajn vrata za otroka not in vn dajat. Kakorkoli , rekel sem ajmo novo vozila da ne bo težav....

Ok sedaj pa "zanimivi"del
po 4 mesecih čakanja se usedem v avto. Rečem si , ni kej očitno so se mal začel trudit tudi druge znamke.......do prve bencinske...cca 2km, ko ugotovim, da so pozabili narediti optiko na avtu....bravo....no peljem v Lj na optiko poštimajo in smo srečni....

V roku kakega tedna ugotovim,da moram met jako smešen alarm, ker nobena lučka ne utripa....preverim ,pokličem....ajao so očitno v fabriki pozabili.....heh....dobra ja....mrbit pa ne bi opazil....pa gremo še to štimat....omenim, da se mi zdi da avto trese....pogledajo in ugotovijo: prednje brezme zanič, menjava diskov in ploščic (pri 4k km).

No nekako sem upal, da bo sedaj to to in bomo pa ja uživali v prednosti novega vozila.....jok....ugotivm da mi pedal sklopke poka. Peljem na servis in ugotovitev: v mejah normale.....čigave pa?,...no comment

Včeraj peljem avto na servis, saj se mi dozdeva da nekaj čudno se sliši okoli prednjega dela avta, hitreje ko grem.....no ja pa ne pozabim povedat da je teden prej mi cel lajtšov luč mi zagorel na armaturi, ni da ni je svetilo....meni se zdi, da sem na hitr tud enka faki**a videl. Danes izvem....so naložili nov softwere, zdej pa bo.....aja....no...ahm....menjalnik je fuč, treba menjat....pri 27k km....

Tok o novih avtih....še posebej deutch qvalitatu.

Edina pozitivna stvar je servis. Fantje na avtotehni so res mojstri, odnos to strank je top in tudi podpora Opla je čist drug svet kot na Alfa servisih. Če ne bi bilo njih bi verjetno precej drugače se že zgodba pletla. Za razliko od ostalih servisov me še niso obdolžili za nobeno napako, kar je kar že čudež.

jutri pa nov dan....me zanima kaj bo prinesel, kaj bo odpovedalo? Naredimo anketo? Pobiramo stave?
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Haha, no kolegu zaenkrat Insignia dela odlično.
Pa je slišal, da imajo italjani zanič motorje, zato ima v Insigniji 2.0 dizla 8)
Uporabniški avatar
Udovč
Alfist
Alfist
Prispevkov: 298
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 5:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Breg ob Bistrici

No, moj kolega ima tudi Insignio pa zelo podobne težave kot Turtle... Avto mu non-stop trese, menjali so tudi že diske in ploščice, diferencial, nekaj je bilo tudi z alarmom, pa zavornimi glavami, enkrat mu je olje ven zmetala...

V glavnem, kolega ima še dva obroka leasinga potem pa gre Insignia od hiše in pravi, da nikoli več Opla.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

ne boste verjel kako lepo je Insignia zadnjič škripala čez ležeče tam pri Cityparku, spredaj in zadaj. najprej ko je zepeljal gor 2x škripanje in potem še navzdol 2x škripanje, gledam folk kako gleda za njo in se začudeno sprašuje ,,kaj je bilo pa to,,

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Zdej je pa na vrsti kakšen element gretja, namreč to gre rado pri -10 stopinj :)
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ne, gnit bo začela :lol:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

cudno. imam kolega z merivo in ni imel niti enega samcatega problema z avtom. nikoli...... kar se pa insignie tice sem pa tudi jaz slisal podobne storije o okvarah kot jih navajate... povrsna sestava.... po domace skropocalo.

sicr pa malo pleha malo zice to so oplove kolice..
Uporabniški avatar
blink182
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: To Jun 10, 2008 2:47 pm

colibry napisal/-a:...
sicr pa malo pleha malo zice to so oplove kolice..
malo rje, malo žice, evo nove opelice :D
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

blink182 napisal/-a:
colibry napisal/-a:...
sicr pa malo pleha malo zice to so oplove kolice..
malo rje, malo žice, evo nove opelice :D
dobra :)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No moj fotr in 6 njegovih sodelavcev vozi merivo in v 2h letih in 130kkm ni nobenih problemov, razen luknje od kamnov po celem prednjem delu, ki bo potreben barvanja,... Insignia je mela probleme na začetku, sedaj praktično ni več težav. Jo furata 2 kolega, kmalu bo 1 leto od nakupa, pa sta oba super zadovoljna.
Pač naletiš na slabo serijo avtov, na to ni imuna nobena znamka,...
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

opel rekord olympia l.53 pa pali k nova :)
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

to je drugo, takrat so se matral da so čimbolš naredl :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Ja stare Merive naj bi delale.....ce gre vrjet. Novi Opli so pa cel dizaster. Tud pocasi gruntam da bi kej menjal, sam me se leasing matra zanj.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Bolš bi ti blo če bi 155 q4 kupu ne pa opla :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Ma, stare alfe so zakon.
Odgovori
  • Informacija