Subaru BRZ/Toyota FT86/Scion FR-S

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Sicer nisem ljubitelj japonskih avtomobilov, ravno nasprotno, ampak tole bi pa znal bit pravi "poceni" drivers car.

Avto je produkt joint venture naveze Subaruja in Toyote. Prodajal sicer se bo pod tremi različnimi modeli in sicer kot Subaru BRZ, Toyota FT86 (GT86 v UK) in Scion FR-S v USA.

Subarujev na novo zasnovam 2.0 Boxer s Toyotinim direktnim vbrizgom, kar je poleg dizajna tudi edino kar je prispevala Toyota.

2.0 Boxer, 200KM, pogon zadaj s serijsko zaporo diferenciala.
teža okoli 1200kg, 2+2 layout sedežev, s tem da se zadnji podrejo in gredo noter 4 gume na feltnah za trackday-e ;)

Cena se je obljubljala okoli 25.000€, ampak glede na to, da bo v USA 25.000$ bo pri nas dražji.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
kača_alfa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Pe Feb 12, 2010 1:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: grosuplje

žlehtnoba!
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

razen vesoljske oblike mi je top (pač novi avti mi niso)

drugače pa super - boxer in še zadnji pogon =D>
Trentatre 1.3S
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

zunaj mi je grd, notr ok (tak hardkor), vsec mi je postavitev rocne.. to je pa to. ne tripam na japance:)
Slika
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Men je hud zunaj in znotraj in se ga nebi branil! :)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ne izgleda napačno, verjemam da se tudi zelo dobro pelje.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Zadeva ma poleg LF-Aja in enga Ferđota najnižje težišče motorja.

Všeč mi je filozofija avtomobila, včas so znal še kje drugje delat take avtomobile.....
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

niti malo mi ne potegne. predvsem zato ker se mi zdi katastrofalno GRD! :puke: verjamem da pelje se v redu, po drugi strani pa razmišljam nekako tako; če razmišljaš o nakupu avta za na pisto potem najbrž denar ni največja ovira in si lahko omisliš kakšnega caterhama oziroma podobne igračke (ki so po mojem mnenju veliko boljši trackday avti kot to). če ga pa nameravaš imeti za vsak dan se pa za 25.000€ dobi veliko bolj praktičen in tudi boljši avto kot to...najbrž. le moje mnenje, ne me požret :D
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Miholl napisal/-a: Všeč mi je filozofija avtomobila, včas so znal še kje drugje delat take avtomobile.....
Tudi jst bi raje videl da bi imel kačo in milanski grb v znaku.

@Biaggio

Glede praktičnosti, seveda se dobi bolj praktičen avto. O tem da je boljši je pa prezgodaj govoriti. Kaj imaš v mislih?

Prednost tega avto je oz. bo "simplicity". Lahek, nizek, širok, dovolj močan, RWD+LSD (sumim da bo torsen).

Caterham? Brezvezna in draga igrača. Imam raje moped v garaži.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Ricky
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Okt 21, 2011 9:07 am

dvomim,da bi se tega branil... BRZ GT300 8)
Slika

pa še zvok:

http://www.youtube.com/watch?v=TcYg16oW ... e=youtu.be
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

krucymucy napisal/-a: @Biaggio

Glede praktičnosti, seveda se dobi bolj praktičen avto. O tem da je boljši je pa prezgodaj govoriti. Kaj imaš v mislih?

Prednost tega avto je oz. bo "simplicity". Lahek, nizek, širok, dovolj močan, RWD+LSD (sumim da bo torsen).

Caterham? Brezvezna in draga igrača. Imam raje moped v garaži.
Ne me narobe razumet, nikakor ne morem vedet kakšna bo ta reč za vozit. če prebereš moj prejšnji post sem tudi napisal da verjetno bo dobra, vse karakteristike kažejo na to. sem hotel samo rečt da če se ti gre za avto, ki bo rabljen za pisto to po mojem ne bo najboljša izbira ker na pisti pač ne rabiš raznih dodatkov, ki jih ta avto ima, npr.: klima, zadnji zici (na katerih itak verjetno ne more noben sedet razen če je meter trideset), itd...in če razmišljaš o nakupu avta za trackday potem se meni zdi caterham boljša izbira ker se mi pač ZDI zabavnejši! za to pa tudi večina gre na trackday...za zabavo, ni res? se pa strinjam, da je draga igrača (ampak kot že rečeno, če imaš denar za trackday avto, potem najbrž imaš denar tudi za drago igračo)...
Kot avto za vsak dan se mi pa ne zdi primeren ker je pač videt dokaj nepraktičen in verjetno (spet, vedet zaenkrat še ni mogoče) dokaj neudoben in podobne malenkosti, ki jih pač v avtu za vsak dan potrebuješ.

Osebno pač nikakor ne bi hotel takega avta za vsak dan, zato da bom lahko 2x na leto šel na pisto z njim. z mojega vidika se mi zdi to brezvezen kompromis...

Nikakor pa ne trdim da je slab, tako! :)
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Ne ne, saj zastopim kaj hočeš povedat, samo pač meni recimo, bi tak avto trenutno prav prišel tudi kot "daily driver". Porabo obljubljajo zelo nizko.
Če sem se lahko šest let vozil s 145QV v šiht in nazaj, ni hudič da se nebi tudi s tem.
Je pa tudi res, da bolj kot gledam in preizkušam razne avtomobile, se mi zdi 145QV še za današnje čase zelo zelo dober avto.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Odgovori
  • Informacija