Mercedes Benz A

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Danes sem preizkusil novega A, avto je ne samo lep po slikah, ampak tudi v živo.

Preizkusil sem bencinarja v kombinaciji z avtomatskim menjalnikom, ter bogato bogato opremo, z AMG dodatki.

Odlično se pelje, tudi po malce kalkulacij, sem prišel do zaključka, da bi 136 konjskega dizla, z 1.8 motorjem, ter precej bogato opremo (+AMG odbijači, notranjost ipd, navigacijo....) lahko odpeljal za 32.000 EUR, z metalno barvo seveda.

Drugače se cenovno začnejo pri 22.300- 34.570 EUR + koliko še namečeš notri opreme...tudi notri ni slab, resnično mikaven avto, če kupuješ nekaj za nabijat kilometre, oziroma normalno udobno vožnjo.


Slika
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zelo lep avto. Na cesti še lepši ko na slikah.

Edino cena... je pač mercedes.
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kakorkoli, 32 jurjev za ta razred in 136km se meni zdi zelo veliko. Mercedez gor ali dol.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

- izgleda bistveno bolje in lepše od predhodnega sekreta
- takšne cene si ne zasluži. So konkurenčni avtomobili bistveno kvalitetnejši. Tu plačaš samo znamko, dobiš pa samo prst v rit.
V resnici si noben MB ne zasluži cene, kot jo ima. Kvaliteta sama v podnu. Je izpuhtelo tisto, kar je bilo še minimalno 20 let nazaj.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Kaj pa je konkurenčen avto, ki se pelje enako dobro in je enako lep in kvalitetno narejen kot novi A ?

Kvaliteta se popravlja...
145 QV,33,145,147,159 TI
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Zelo lep avto :D. Prejšni je bil pač babji avto in si ni zaslužil značke MB. Cena je pač nemška, prav tako kvaliteta. To je Mercedes in ne Alfa.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Prejšni je bil pač skret ki je gnil in se prevračal,vmes se je pa še več al manj uspešno kvaril.

Nov je pa bomba za videt

Konkurence pa nekaj je, vsak pa se usmerja v svojo smer, bmw 1 je direktni konkurent, Mini mu je nek delni konkurent, A3 bo nov prišel zelo v kratkem...
Je pa oblikovno res med najlepšimi
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Tud jaz sem ga fural, res ni slab, ne pusti te hladnega- ima nek šarm, tako znotraj kot zunaj, mogoče bi bil lahko volan še malo bolj direkten, če primerjam občutke v vožnji z BMW 1 mi je A klasa bolj všeč, pa tud lepša se mi zdi, sploh z AMG paketkom.....
Slika
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Sem bral zadnjič test o njem na avtomaniji in v delo. Nikjer nisem zasledil kje ima pogon? Nisem ga še videl v živo, na slikah mi je lep. MB zadnje čase dela zelo lepe avte. Aktualni C in tale novi A sta mi zelo všeč. Nekak edina švabajzerska znamka, ki jo prebavlam. Najboljši benz je pa itak baby-benz, 190ka :mrgreen:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ne vidim nič kaj posebaj lepega na njem,mogoče je malo lepši od BMW 1,nobenega,vključno z A1,ne bi imel,alternativo že imam :wink:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pogon je spredaj
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Izgleda fantastično, kar ubistvu velja za vso trenutno Mercedesovo paleto.
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Ti testi še potekajo? Je to samo za novinarje ali tudi za nas, navadne smrtnike?
Edit: Kje sploh to poteka?
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Ni več, septembra je predstavitev za slo...
145 QV,33,145,147,159 TI
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

_BiStRi_ napisal/-a:Ni več, septembra je predstavitev za slo...
Ali obstaja kakšen konfigurator, kjer vi se lahko avto videlo v več variantah.

Bencinski motor/robotiziran menjalnik/... , ma me prav lepo žuli. No čeprav bi v življenje najbrž šel A180 ročni menjalnik, panorama, AMG paket, Harmann Kardon,... no potem smo pa pri solidnem znesku.

Ko sem ga videl prvič, sem skoraj zapeljal s ceste. Avto je na cesti hud do amena.
Odgovori
  • Informacija