Passat 1.9tdi nima moči nad 170 km\h

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
karamanica
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Avg 03, 2012 10:35 am

Pozdravljeni.

Imam en problem in sicer ko avto na avtocesti pohodim na 170 km\h pride do cca 170 in nato mu uzame gas,avtu zmanjka moči,pedalo za gas lahko pritiskaš do konca ampak hitrost pade na 100 km\h in tam nekaj casa ostane, nato lahko zopet počasi pospešim.

V bistvu jaz avta po AC nikoli ne peljem čez 140 km\h in tega sploh nebi opazil, če se nebi brat že lani peljal z mojim passatom( rad stisne na gas) in opazil da izgublja moč.

Meni to ne predstavlja problema,ker je očitno ta napaka stara že več kot dve leti ,naredil sem že ogromno kilometrov v tem času in če ga ne tišim nad 140 km\h ni nobenih problemov. Po drugi strani me pa skrbi da nebo zaradi tega prišlo do večje težave v bodoče.Aja imam pa Passata 1.9tdi,letnik 2000,karavan,120.000 km prevoženih

KAKŠEN NASVET???

HVALA
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

mislim, da si malce zgrešil forum :) .
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kaj pa če bi avto priklopil na računalnik da vidiš za kakšno napako se sploh gre?

Sigurno je shranjena napaka.

Verjetno za pritisk turbine...
PAJCI1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Sep 19, 2011 10:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Vakumska cevke malo pregledat! Ponavadi je kera tam okol zračnega filtra preribana!
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

predlagam, da gre tole pod lock, ker to ni vw forum.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

nesramnež!
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

kake mate...ko, da smo na alfa forumu sami zadrteži, ki ne vidimo drugih avtov kot alf...

#-o

Kolko nas je tu, ki mamo s takimi avti vsak dan opravka in mogoče bi kdo znal kaj pomagat...

Karmanica - tester bo najbolj pomagal. Kaj več so ti pa tko že drugi povedali...
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Se vsaj ve da nima samo AR težav :)
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Kadar se peljem iz lj v mb, vidim na odstavnih pasovih očeta,sina in svetega duha. Pa naj bi bila kača kraljica odstavnih pasov.

p.s. dejmo, dejmo zdaj replicirat!!
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

In pol zakaj vas noben ne mara alfistov :lol:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Boli nas K..... :P
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Unek napisal/-a:kake mate...ko, da smo na alfa forumu sami zadrteži, ki ne vidimo drugih avtov kot alf...

#-o

Kolko nas je tu, ki mamo s takimi avti vsak dan opravka in mogoče bi kdo znal kaj pomagat...

Karmanica - tester bo najbolj pomagal. Kaj več so ti pa tko že drugi povedali...

glede na to, da je njegov prvi post ravno o Passatu bi si človek mislil, da je pač falil forum :D .

Kakor koli obrneš, na favdlu bi mu sigurno znali kaj več o tem povedat, verjetno oz. skoraj ziher bi dobil tudi koga s testerjem


lp
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj nekaj vprašal. Danes sem šel v Logatec po nekaj delov za svojo Alfo. Ker sam nimam vinjete, sem vzel očetov Passat l98', 66kW, TDI power :D Na poti tja, avto normalno deloval, lepo potegnil, ko sem se pa vračal, pa avto komaj pride do 130km/h, več ni šlo. Sumim, da je nekaj s turbino narobe. Med vožnjo se ni prižgala nobena lučka.

Ko sem prilezel do doma, sem v leru malce pohodil gas in se sliši nekakšen kratek žvižg, ki prihaja iz motornega prostora.

Je turbo riknil ali je morda kakšna cev ?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Jaz sem imel z očetovo Mazdo6 enake simptome, kriva je bila preluknjana cev turbine, luknje so bile tako majhne, da jih skoraj nisi videl s prostim očesom.

Turbino je pa menjal malo pred cevjo, je tudi bila zanič, ker kljub novi turbini avto ni šel prek 130 km/h (tudi zelo čudne pospeške je imel, recimo zmanjkalo ga je v vsega 1000 obratih) in potem so našli problem v cevi. Avto je imel 250.000, cev turbine pa je menjal malo pred 2 ribatom 1.9 motorja :mrgreen:
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Upam da je res le cev, če ne sm fotru dolžan enga Garretta :roll: :D Tester bo vrjetno pokazal, kaj je narobe.
Odgovori
  • Informacija