citrus

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-limuzina mi bolj sede,drugače ok zadeva :wink:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Pri nas je tudi eden doma (mama.press), sicer 1.6 THP s hidraktivnim vzmetenjem, in je avto, sploh za svoj denar res špica. Je bolj udoben od vse konkruence in tudi dražje "nekonkurence" navkljub 18 colskim gumam. Tudi dvojna zasteklitev vseh stekel naredi svoje, sploh na AC je avto res prijetno tih.

Slabe strani avta so, da ima v kabini glede na zunanje mere bore malo prostora, majhno a opazno tresenje sredinskega vzvratnega ogledala ko greš čez kake luknje, in meni osebno pač citroenov volan - povsem nedirekten, nekomunikativen in sterilen.

Je pa dizajn eden boljših v klasi.
Damijan napisal/-a: Sam sem se navduševal nad DS5, dokler ga nisem videl v živo, kako majhna stvar je to. Potem grem pa gledat podatke in razberem, da je C5 tourer dobrih 30 cm daljši. :B
DS5 je v bistvu narejen na platformi C4-ke, zato je tudi tako majhen, dokaj neudoben (sploh za citroena) in brez opcije hidraktivnega vzmetenja. C5 pa je, kolko vem osnovan na platformi C6-ke. Zato pa je tudi taka razlika med obema, sploh med vožnjo.

Prihajajoč C5 (2013/2014) si bo pa delil platformo z Insignio, tako da čau-čau "hidro" udobje.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Ja in prav tako dobi fiatov motor :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Odgovori
  • Informacija