hibridni pogon

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

kdo mislite da bo prvi evropski proizvajalec avtomobilov naredil serijski Hibridni avto ( japonci imajo že dva)?
Uporabniški avatar
Jakap80
Alfist
Alfist
Prispevkov: 281
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Mogoce bo tole zvenel mal kurbirsko ampak, don't know & don't care :evil:

Dokler je nafta tud avtomobilov na kak alternativni pogon ni mogoce pricakovati, vsaj ne v neki taki velki meri, da bi presli v masovno uporabo.
Naftni lobiji so pac prevec mocni in ne bojo pustili, da se kaj takega sploh razvije. Govorim predvsem o razvoju, ki bi lahko resno konkuriral motorjem na fosilna goriva.

Kar se pa tvojega vprašanja tiče pa mislim, da bo to bil Volvo ! :D
Alfa Romeo 155 1.8 TS
Uporabniški avatar
golf11
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 569
Pridružen: Pe Avg 15, 2003 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Jah...morate se zaveda, da bo nafta pocasi "poniknila" :?
Uporabniški avatar
Jakap80
Alfist
Alfist
Prispevkov: 281
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jap, sam mi vrjetn tega se ne bomo dozivel, nas otroci pa ze :D
Alfa Romeo 155 1.8 TS
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

ja v bistvu se niti ne ve kolk je sploh še zaloge poleg tega pa da večina dela spet take avte da ˇpijejoˇveč kot včasih oz delajo vedno bolj močne in večje motorje je vprašanje časa.

mi bomo verjetno doživeli avte na plin tega je baje za več kot 100 let al še več ostalo pa bomo videli.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Glih enkrat ta let so Rusi v sibiriji nekje spet našli blazna najdišča nafte, tko da smo po moje za ene 500 let še ziher na bencinu...če ne bojo res kej hudga pogruntal
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Fiat

Na primer: Multipla

Že narejena pred nekaj leti.
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

kaj je fiat z multiplo? avto na plinski pogon?

SAM ZA 500 LET JE NE VERJAMEM da jo majo (za bencin mislim) za plin pa ja.

sam bote vidli da bo eu čez kakih 40 al 50 let vse skup tak preuredila da se bomo mogli pol z bolj konvencionalno stvarjo vozit namesto bencina sam jaz se strinjam s tem zarad okolja.

bomo vidli al pa tut ne :mrgreen:
tihi_hitri
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Okt 30, 2003 10:44 pm

evropskim proizvajalcem hibridi dol visijo :) stavijo na vodik... čez leta in leta... ko bo mogoče to potrebno

trentno še ni. in še leta ne bo.
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

sam kdo pa ti bo plačal vodik? pridobitev vodika je zelo draga stvar tak da bodo verjetno to opustili. bomo videli. bmw je že razvil vozilo na vodik BMW 750 vednar imajo prevelike izgude res že je da je končni produkt voda sam če ti avto potroši okrog 25 litrov vodika pri normalni vožnji ne vem če se ti to res splača res pa je tudi da so vzeli klasičen OTTO motor.
Uporabniški avatar
Byrkus
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 224
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Ena od rešitev je kombinacija plinska turbina -> generator -> elektromotorji na vsakem kolesu. Namreč, elektromotor je očitno stvar prihodnosti, se mi zdi bolj realni od kakšne solarnega ali česa podobnega. Nekje pa mora motor tudi pridobiti energijo. Lahko z gorivnimi celicami, lahko pa po bolj preskušeni metodi, s pomožnim agregatom in generatorjem. Za generator je optimalno, da se pogonski agregat le-tega vrti s čimbolj konstantno hitrostjo -to je pa ravno domena plinske turbine, ki ima pri določenih vrtljajih izredno dobro ekonomičnost ob kar veliki moči. S tem, da PT ni izbirčna glede goriva - lahko je tekoče ali plinasto, od bencina do kerosina, z vsem je zadovoljna.

Jasno - moč elektromotorjev je maksimalno toliko, kot je teoretična največja moč pogonskega stroja generatorja.

Hibrid z ottovim motorjem ne more biti alternativa - otto ne more biti alternativa drugemu ottu z dodatnim E-motorjem. ;)
Sem citroënar... pa se med alfisti vseeno dobro počutim... :D Slika
Odgovori
  • Informacija