VW Polo 1.2 TSI Comfortline

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

a bu bu predstavi en VWja pa je cela štala po forumu :D
luštn voz, sam polota nikdar in nikoli več ne bom imel :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

lep! 8)
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

kosir1234 napisal/-a:a bu bu predstavi en VWja pa je cela štala po forumu :D
luštn voz, sam polota nikdar in nikoli več ne bom imel :D
zaračenega kruha se največ poje hehe
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Doma je tudi tak polo 1.2TSI. Vozi se lepo, mašina tud čudovitvo gre, položaj za volanom boljši kot v Alfi.

Ok hvale konec. V dveh letih je bil, hmmm...., ca. 10x na gaaracijskem servisu.
Tolko, da te opozorim, na vseh 1.2 TSI mašina (Audi A1, Polo, Golf,...), če je mrzlo in maš mašino toplo pa jo pustiš malo in vžgeš, ruži iz mašine na lerlaufu. To zaradi vibracij tučejo cevke kovinske. So ca. 6x podlagali, da je blo potrebno zahtevati šefa servisa, da se je uredilo.
Hmmm kaj še. Crknila je vbrizgalna šoba, rade crkujejo.

To pa se ti nebo zgodlo ker je novejši. ERR na mašini, podlagali turbino, potem pa še recall za update ker so samo podložli in ne flešali.

Sedaj ko sta dve leti mimo in ni več garancije je vse BP.

Aja pa olje pije, ne veliko, samo je pa treba dolit, ne pride od servisa do servisa.


Pa prijetno vožnjo.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

no ja, za ta keš dobiš že avto.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Zunaj je brezvezen razen barve notri je dolgčasna armaturka.
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

kosir1234 napisal/-a:a bu bu predstavi en VWja pa je cela štala po forumu :D

Anede? :D
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Dejch napisal/-a:
jaka_speed napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Kako brezvezen avto.

Sam naj ti služi dobro. :)
Žal AR nima v proizvodnji kaj manj brezveznega,sicer bi kupil.Stare sem imel pa že vse. 8)
MiTo je definitivno manj brezvezen, čeprav je nek čudn Punto.

Ne me narobe razumet avto je tehnično čist fajn, sam tak dolgčas met, to je bol za babice no.
No ja..sem lani srečal Abrahama,tko da ja... :D
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Avto je zanimiv, zgleda luštno (sploh če ma 16" ali večje felge je kr strupen), materiali v notranjosti so dokaj ok za ta razred. Sedeži so dobri in tudi pozicijo za volanom lahko najdeš.

Ampak vožnja me je pa razočarala. Motor potegne dobro, samo zadeva ima motečo zakasnitev, ki je vprogramirana v računalniku, pritisneš na gas in se eno sekundo ne zgodi ama nič, škoda ker drugače je motor res prava kombinacija za ta avto pa 6 stopenjski menjalnik mu tudi paše.
Volan je tak kot večina električnih, nobenega feedbacka (tisti v golfu je veliko boljši), volanski obroč pa je tanek da imaš občutek da držiš hrenovko.
Podvozje je pa dobro, udobno in malo nagibanja, ampak nič pretresljivega.

Bolj problem je kvaliteta. Sodelavčeva punca ga ima slabi dve leti, veliko obiskov servisa, pa kljub temu še vedno nekaj ropota v štantgasu v motornem prostoru, nekaj so updejtal software in modificirali turbino, kar naj bi bila klasika... pol je pa še vprašanje tiste verige. Bomo videli kako se bo to razpletalo v prihodnosti.
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 276
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

Zgleda fajn. Uživaj v vožnji.
Malo se bo smešno slišalo ampak ima veliko podobnosti z julko. Ni dela, kjer ne bi bilo vsaj par detajlov enakih :)
Pri švabih mi nikakor ni jasno zakaj jim je tako težko dat tipke na volan. Najbolj uporabne stvari v avtu nimajo #-o
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

TribesMan napisal/-a:Volan je tak kot večina električnih, nobenega feedbacka (tisti v golfu je veliko boljši), volanski obroč pa je tanek da imaš občutek da držiš hrenovko.
Jaz mam tak slab obcutek v golfu, nek manjsi "feedback" je, ampak tako umetno deluje, kot da ne bi vozil po cesti, a pol je Polo se slabsi kar se feedbacka tice?
"Poltoga prema rocks!!11" Vlad Redneckski 2012
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Men je všeč. Za relativno majhen denar,dober avto. Sem tudi jaz vozil novega clia, pugija 208. Clio je precej švoh, 208-ka mora bit pa 1.6 da kam gre. Je pa 208 za umret lepa, tako notr kot zunaj. Sploh ta ki sem jo jaz testiral, je bila z vso opremo... Je pa Polo racionaln nakup. Naj ti lepo služi
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

mihecmiha napisal/-a:Men je všeč. Za relativno majhen denar,dober avto. Sem tudi jaz vozil novega clia, pugija 208. Clio je precej švoh, 208-ka mora bit pa 1.6 da kam gre. Je pa 208 za umret lepa, tako notr kot zunaj. Sploh ta ki sem jo jaz testiral, je bila z vso opremo... Je pa Polo racionaln nakup. Naj ti lepo služi
Podpišem vse kar si reku.Clio pa 208 lepa,plus touch-screen multimedia,bo pa 105 konjski motor za CLIO šele prišel ven in se mi ni dal čakat.
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

zdravc napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Volan je tak kot večina električnih, nobenega feedbacka (tisti v golfu je veliko boljši), volanski obroč pa je tanek da imaš občutek da držiš hrenovko.
Jaz mam tak slab obcutek v golfu, nek manjsi "feedback" je, ampak tako umetno deluje, kot da ne bi vozil po cesti, a pol je Polo se slabsi kar se feedbacka tice?
Ne more se meriti z volanom v na primer 147-ki,ki ima klasičen servo in nasploh enega boljših volanov.Ni pa še zdaleč tolk grozen,kot v Meganu,ki je pol obrata čist mrtev (sem ga imel pol leta) Zaenkrat se še noben električen ne more kosati s klasičnim.Ampak se ga hitro navadiš.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Tema premaknjena v ustrezni podforum.
Odgovori
  • Informacija