Suzuki Samurai in Vitara

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Prišli so rezultati:

44. mesto v skupni razvrstitvi

16. mesto v moji kategoriji

6. mesto med tekmovalci za DP

Porazno, ampak smo uživali in osvojil sem prve točke za DP (50), naprej bo pa treba voziti bolj z glavo in se zadrževat na skakalnicah :roll:
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ne, če je ovink za skokom levo, skoč iz desne v levo, ne pa kontra!

:mrgreen:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Če sm volan premal odvil... tega hudiča moraš 10x bolj vrtet kot pri navadnem avtu in se ga nikakor ne morem navadit :evil:
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

Assholer napisal/-a:Če sm volan premal odvil... tega hudiča moraš 10x bolj vrtet kot pri navadnem avtu in se ga nikakor ne morem navadit :evil:
haha ja Samurai ni alfa ko ma vse skp obrat in pow v eno smer, al pa si daj volansko letew wdi alfice not ^^

druga opcija furaj se 1 tedn prej sm szi samurajčem :D da dobiš občutek :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Ma ja prej bi mogu en teden vsak dan popoldne met trening, da dobim mal občutka nazaj, ampak v hosti, ker na cesti bi me policaj ustrelu, če bi me s tem avtom dobu :D
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Assholer napisal/-a:Če sm volan premal odvil... tega hudiča moraš 10x bolj vrtet kot pri navadnem avtu in se ga nikakor ne morem navadit :evil:
sej jz sm čist isto šel prvo eundo se mi zdi :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Še ena tekma je za nami, podlaga je bila prijetno blatna, končno mi je uspelo odpeljati brez podiranja količkov, edino vožnja v prekmurje je bila malo dolga ampak grem takoj še enkrat če je treba :D

Rezultat je soliden... 9. mesto, v kategoriji, 4. pri tekmovalcih za DP. V skupnem seštevku sem 5. z nekaj zaloge pred 6., tisti pred mano pa so dovolj blizu, da si ne smejo privoščiti napak.

foto/video material:

Noč pred tekmo smo prespali v apartmaju hiše Štorklja, na parkirišču pa je čakal še čist Suzuki

Slika[/url]


Že zjutraj, pa se je začelo preganjanje po progi

Slika

Slika

Slika


Malo poziranja med pavzo

Slika


Tale Alpina se je ravno ob mojem kamijončku parkirala in je z 30-imi leti še vedno lepša od večine novih avtomobilov :eek

Slika


pa nazaj v blato

Slika

Slika

Na enem ovinku se je naredila blatna luža in so imeli nekateri precej težav, da so prišli čez
https://www.youtube.com/watch?v=wF4XpVEVQsU

eden je prezračil podvozje
https://www.youtube.com/watch?v=C92cqT6KODo

ko smo ga obračali, pa so mi v blatu ostali čevlji in ena nogavica... tudi izven proge skrbim, da navijačem ni dolgčas #-o

Slika

na koncu je bilo treba rešiti še kombi z merilno opremo

Slika

potem smo spakirali avtomobile in se odpravili domov

Slika


med potjo, se je ravno toliko zjasnilo, da nas je nekaj minut spremljal sončni zahod

Slika

Čaka me še pranje...
Slika[/url]
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

dobro ti gre tole, morem res enkrat uletet na tele tekme mal firbca vršt .. namreč od nekjdaj je želja 4x4 met :D sm smi zdi da bom prej na alfi 4x4 pristaw kot na taki zadevci za dirkat :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Ass tole je zakon!
Vsa čast vam.
=D>

Ko boste spet malo bližje Lj spet pridem pogledat.
če je že pri vas bilo tako hudo, kako je bil hud šele "hard"!?
#-o
:mrgreen:
zalarinho
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Maj 02, 2014 4:24 pm

Zdravo!
Morda tema ni prava ampak imam Samuraja letnik 1992 in se je pojavil en problem.

Avto nekaj časa teče potem pa kar sam od sebe crkne. Prižgeš in zopet dela..crkuje po 1min, 5min, pol ure...ali pa takoj..črpalka deluje..Spucali smo vse kar je med tankom za bencin in motorjem..ima kdo kako idejo kakšen problem bi lahko bil?
In seveda kje bi dobil kakšen rezervni kos če je potrebno.
Kolikor smo gledali bencin pride do lopute, črpalka tudi odda od sebe dovolj bencina...

hvala za odgovor
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Nisem nek mojster kar se avtomehanike tiče, zato vozim k temu - http://www.suzukiservis.com/servis.html

zanj sem siguren da ve kaj dela, verjetno pa bi znal še marsikateri drug popraviti :wink:
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Vprašaj na Suzuki4x4 forumu, tam ti bodo zagotovo znali pomagat :wink:
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

kako ste pa ugotovl da črpalka deluje? daje zadosten tlak?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Prva vožnja od prejšnjega tedna... mislim da je polovico proge avto plaval v blatu in sem ga bolj krmaril, kot šofiral. Posnetek od znotraj pa je v prvem krogu prekinilo, zato je potem le iz strešne kamere.

https://www.youtube.com/watch?v=26QNgnXcoCI


Kot se (ne) sliši v posnetku sem ponesreči naredil fantastičen zadnji lonec, zato je šel danes stran :P
Zdaj je kakšen meter cevi od kolektorja naprej in to je to. Dere se dobro, sosedi so spet veseli, pa pri nizkih obratih ima enako moč kot prej z zadnjim loncem.

Za foro sem meril glasnost z telefonom približno 3m stran:

Prej z zadnjim loncem max 108,8dB, pod štandgasom 46,1dB ter 317Hz
Slika

9 minut kasneje max 124dB, pod štandgasom 52,7dB ter 218Hz
Slika

Prihodnji teden pa je na vrsti že naslednja tekma, tokrat v glinokopu Vogrsko, organizira pa jo naš klub, kar pomeni 6 ur Harda ter ena ura hitrostne, kjer bomo na progi vsi na enkrat :D za konec pa še Soft trial, ki pa je zelooo luknjasta in ozka proga, vozi pa se brez vitla.

Napovednik:
https://www.youtube.com/watch?v=_jWvWoxSVrQ

Vsekakor bo spet žur, ustavi me lahko le kakšna mehanska napaka ali počena guma. Zaenkrat teh težav ni bilo, upam da tako tudi ostane.

Vabljeni! (folc, tale je zelo blizu :P )
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Avto in jaz preživela... ampak komaj :lol:

Del proge na hitrostni je bil morilski in ko po njemu voziš eno uro je še precej huje. Žal mi ni uspelo odvoziti do konca ker mi je snelo gumo iz feltne in sem moral odstopiti po 20 minutah. Ko sem začel gledati, če je še kaj odpadlo, sem najprej našel navzgor zvite prednje vzmeti, puščajoč tank za bencin in zvito cev, ki je za prednjim odbijačem, da je tiščala v gumo, ko smo jo ponovno napolnili.
Ker me je čakal še soft je bilo treba najti kompresor, da se je napolnilo gumo in eno veliko železno palico, da se je zakrivilo cev, ki je drgnila v gumo. Stran je visel še tisti pleh pri blatniku, ki sem ga zadnjič fiksiral z neti - razpadlo je še na drugem koncu.

Na softu je šlo kar vredu, problem je bil, spredaj zelo nizek avto zaradi vzmeti in je precej drsalo po tleh. Posledica je načet karter, ki sedaj počasi spušča olje, prebila ga je pa prednja os, ker je na eni strani odletel bumpstop.

Na softu uro prižge in ustavi voznik z pritiskom na gumb. Ko sem pripeljal na cilj, mi je uspelo povoziti stojalo gumba, ki ga je potem zabrisalo v mojo roko in mi olupilo nekaj kože. Vseeno mi je uspelo pritisniti na gumb pa še izgovor za obisk mične doktorice sem dobil :D

Danes pa sem se zbudil cel polomljenbolijo vse mišice v hrbtu in rame, kjer so me zategovali pasovi v avtu, tako da bom nedeljo preživel v toplini doma, najverjetneje na postelji #-o

Pa da ne bo pomote, za veliko večino stvari, ki so uničene na avtu, sem si kriv sam, ker sem hotel preveč. Nova lekcija za naprej :roll:

Nekaj slik iz telefona

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Odgovori
  • Informacija