Mazda MX-5

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Da vam predstavim mojo japonsko igračo. Lastim si jo od lanskega poletja, nasledila pa je Grande Punta. Gre za zadnjo generacijo MX-5 z 2.0 motorjem, ročnim menjalnikom in trdo streho. Pri nakupu sem gledal tudi spiderco, ki je sicer lepota, ampak sem jo žal odpisal zaradi premočnih motorjev (nad 130kw), visokih cen, pomanjkanju zadnjega pogona ter dejstvom, da že pri prvi, ki sem jo šel pogledati, ni delovala streha heh. Ker avto vozim tudi pozimi (razen kadar je več snega) mi je bil plus tudi trda streha, ki je zelo hitra (12 sekund).

No, slike povejo več kot tisoč besed :)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Avto je krasen za furat, sediš ultra nizko, menjalnik je zelo natančen in s ful kratkimi gibi (praktično premikaš samo zapestje), volanski mehanizem je odličen. Ima aftermarket izpuh, da se sliši bolj gromko, pogrešam pa Alfin zvok motorja. Zato komaj čakam na novo spiderco, ker tole z Alfinim motorjem in dizajnom bi znala biti unbeatable zadeva.
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

=D>

Kot bi rekel Kokšarov: Takšen avto želim si tudi jaz! :lol:
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

A je 2.0?

Sicer pa dobra igračka :steering:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

bvogri napisal/-a:A je 2.0?
tha_man napisal/-a:Gre za zadnjo generacijo MX-5 z 2.0 motorjem,...
Nice toy =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Lep avtoček, prava legenda med kabiroleti. =D>
Samo barva ni po mojem okusu.. :P
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Nevem kako sem falil da je 2.0. Dobro ampak škoda da je to največ kar se da izbrat... Bi pasal verjetno še mal več da bi bil res živ z ritjo?

:evil:
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

taka konjaža pa taka kilaža mislem, da bi se pa že moglo dat počez metat, lih driftat pr 100 pa ne nucaš :D

Sej verjetno se da kak krajš diff/menjač upasat gor od 1.6
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

2.0 je načeloma ok, čeprav bi včasih res prišel prav še kak ekstra konjič. Fural sem Z4 2.5, a se mi ni zdelo, da kaj opazno bolj gre. Seveda je Z4 težji avto. Na bolj spolzkem asfaltu brez težav odnese zadek, kadar je dober oprijem se je treba pa malo bolj potrudit. Ampak mi je škoda gum, zato se s takimi vragolijami niti ne ukvarjam. Najlepše pri MX-5 je, da jo je užitek furat že pri normalnih hitrostih, ker imaš v njej res ful občutek hitrosti. Svoje seveda naredijo tudi volan, menjalnik in odzivnost pedala za plin (za primerjavo - je precej bolj odziven kot Giulietta 1.4 MA v D načinu, ki sem jo imel na testni vožnji). Spuščena strehca pa občutke še potencira.

Ko se, vajen MX-5, presedeš v kak drug avtomobil, se ti zdi, kot da voziš avtobus. Po vožnji in prostoru :)
Odgovori
  • Informacija