Fiat Bravo

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Zdravo,

sem v mali dilemi pa me zanima vaše mnenje oz. izkušnje...

Kupil sem 16" platišča od Fiata GRANDE PUNTO-ta za mojega Bravota. Ker nisem preveril srednjega premera sem šele sedaj ugotovil da je pri Puntotu 55mm pri bravotu pa 58mm srednji premer. (mere so relativno natančne saj s šublerjem nisem prišel zraven). Zdaj me pa zanima ali samo povrtam (dam postružit) sredinsko luknjo ali bolje da tega ne storim. Bojim se, da bom povrtal luknje potem pa ugotovil, da feltne potem nasedejo na zavorne čeljusti in da bom rabil še distančnike za kar pa spet rabim homologacijo ipd... Ker če bo preveč zajebanjcije bom enostavno feltne prodal...

lp Urban

Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Prodaj iin kupi taka platišča, ki preverjeno pašejo na tvoj avto.
:wink:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Razlika je tudi v razmaku med vijaki GP ima 4x100, medtem ko ima Bravo 4x98. Sicer se da to razliko rešiti z vijaki s pomično glavo.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

si sigurend a feltne nimajo znotraj centrirnega obrocka? ponavadi imajo, katergea zamenjas da pasejo
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Crazy Alfista napisal/-a:si sigurend a feltne nimajo znotraj centrirnega obrocka? ponavadi imajo, katergea zamenjas da pasejo
Zdravo,

nazalost res ni centrirnega obrocka... Glede na napisane komentarje bodo feltne verjeto res sle v prodajo... hvala za informacije...

Lp u
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Foggy napisal/-a:Razlika je tudi v razmaku med vijaki GP ima 4x100, medtem ko ima Bravo 4x98. Sicer se da to razliko rešiti z vijato resnicno drziki s pomično glavo.
Zdravo,

kaj to res drzi? kaj nima bravo 4x100?...

lp u
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Za kolko prodaš feltne?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Urbi napisal/-a:
Foggy napisal/-a:Razlika je tudi v razmaku med vijaki GP ima 4x100, medtem ko ima Bravo 4x98. Sicer se da to razliko rešiti z vijato resnicno drziki s pomično glavo.
Zdravo,

kaj to res drzi? kaj nima bravo 4x100?...

lp u
Drži, Bravo ima 4x98. Sicer ni problema z montažo platišč 4x100, samo potrebuješ vijake s pomično glavo. Tudi sam imam na Bravotu zimska alu platišča z razmakom 4x100 in ni nobenih težav.
Uporabniški avatar
skerž
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 656
Pridružen: Pe Nov 04, 2005 1:15 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: škofja loka

V A3M trgovini imajo centrirne obročke.Stanejo okrog 1eur kos......
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

skerž napisal/-a:V A3M trgovini imajo centrirne obročke.Stanejo okrog 1eur kos......
tud take ki vrezejo felno za 3mm? =D>
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

3mm nebo nikomur škodilo, zarad čeljusti pa 5mm distančnik reši vse, so mel eni avti tud orginal... narediš jih pa kamot iz kakih starih diskov...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Ne razumem zakaj bi rabil centrirne obročke, če pa je srednja luknja na feltnah premajhna in ne obratno. Potrebno bi bilo luknjo povečat da bi gor sedla feltna + verjetno distančniki in posebni vijaki s pomično glavo... Ima kdo kake podatke kako velik je srednji premer luknje na fiat Bravotu? (jaz sem z šublerjem izmeril 58mm), Sepravi da mora biti potem luknja na feltni 59mm? Kaj ti vijaki s pomično glavo morajo biti potem verjetno 5mm daljši v primeru da bom rabil še distančnike (5mm).

lp Urban

p.s.: cena za vijake s pomično glavo (25mm) 3,30€/kos
Uporabniški avatar
skerž
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 656
Pridružen: Pe Nov 04, 2005 1:15 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: škofja loka

Urbi napisal/-a:Ne razumem zakaj bi rabil centrirne obročke, če pa je srednja luknja na feltnah premajhna in ne obratno. Potrebno bi bilo luknjo povečat da bi gor sedla feltna + verjetno distančniki in posebni vijaki s pomično glavo... Ima kdo kake podatke kako velik je srednji premer luknje na fiat Bravotu? (jaz sem z šublerjem izmeril 58mm), Sepravi da mora biti potem luknja na feltni 59mm? Kaj ti vijaki s pomično glavo morajo biti potem verjetno 5mm daljši v primeru da bom rabil še distančnike (5mm).

lp Urban

p.s.: cena za vijake s pomično glavo (25mm) 3,30€/kos
Jp,narobe prebral..... :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija