MB E320 cdi VS BMW 530d

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

lol al pa japanke heee
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

če že kaj ol si vzameš CL 65 amg :mrgreen:
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

GT: Kaj pa je narobe z motorjem v 530d E60? Glede na motor z isto oznako v E39 je tale dodela, tudi 500Nm ni kar tako tisti, ki so avto vozili pravijo, da dobesedno trga in je boljsa izbira kot bencinar...

Ce smo ze pri blodnjah, potem bi imel raje kakega Astona... :D
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Konigseg je odgovor pri sanjarjenju, aston tudi ni slab, a potem mora biti kakšen star Le Mans verzija, CL 65 pa je tak tak ni ne tič ne miš. Ni ekskluvizen dovolj, saj je brat CL 500. Ni športen dovolj, saj nima voznih lastnosti ala Enzo ali Murceilago. Za avtocestno križarko pa je malo predrag! Vsaj po mojem mnenju. Novi F 612 pa bo TO_TO! Vsaj mislim, da bo!
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

nikol pa nisem reku da ta trilitski disel od bmw-ja ni slab. nikol nisem reku da je bolši od bencinarja sam disel je disel bencin pa bencin. napram tega da gre nafta navzgor in bo po vsej verjetnosti leta 2005 na evropski ravni je disel v vsakem primeru prva izbira če že želiš bmw 5 imet to da pa je ta motor zmogljiv to pa drži sam meni osebno se mi 320cdi v e-ju bolj dopade in se mi zdi da je napram 530d bolj ekploziven oz. da bolj trga kot bmw-ja. to je pač gedano iz mojega vidika. lahk se ti meniš okoli oz. poslušaš kateri "bolj trga" sam ko ga voziš sam veš kaj pol govoriš.

lahka je govorit "govorice". npr. kot se govori naokoli alfa za en drek to ni avto itd. ti pa veš kak je to da to ne drži ker jo verjetno sam imaš in veš kak je. al se motim?

sam napram tega da ga je mal fotrov kolega in je po 10000km mel lužo olja pod avtom ne vem kaj bi mel proti 530d? :roll:

da bi me blo pol strah da mi nebo slučajno spustilo tesnilo na motorju hvala lepa nisem tega potreben. ne vem če bi se upal vozit. :evil: zdaj pa da ne boš reku da se to lahka vsakemu zgodi se lahka sam da se ti to pri novem avtu zgodi človek avto je bil novi pa ne verjamem da če se bi to tebi dopadlo da bi mogu zjutraj iti v službo pa bi mel eno veliko lužo pod avtom. kaj praviš?

sam mercedes je pa mercedes avto za cruising ne za dirkanje oz. gnanje tak kot bmw ali alfa


no če še lahka jaz blodnjarim bi sam osebno mel al aston al pa bentley al pa mclarena
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Vozil 530d --- navdušen! A alfa je še vedno zakon!
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Pr nas se počas prodaja BMW 530d. V redu avto, dobr potegne, mal porab, počutje BMW kot BMW ima svoje dobre in manj dobre lastnosti.
Avto ima zdej 136kkm lepih voženj (skor vsak dan avtocesta do Postojne in nazaj), je odlično vzdrževan.
Vendar, če neb meu fotr enga človeka na servisu, k nam je šel ves čas zelo na roko bi fotr verjetno že bil kar ornk živčen. Na 60kkm crkne turbina, kmalu zatem še Luftmangemasser. Kljub temu, da avto ni bil več v garanciji so nam obe stvari zamenjali brezplačno (veze). Takrat je BMW ravno zamenjal proizvajalca turbin in od takrat s tem ni več težav. Pred kratkim je crknil tudi Webasto, ki skrbi za ogrevanje motorja in ne kabine (serijska zadeva pri tem motorju), ki so ga tut brezplačno zamenal, sicer bi koštalo +200 kSIT. Neki je zdej še po nafti smrdel, pa so zamenjal dovodno cev in je zdej OK. Še sreča, ker so pri pregledu mislili, ko je bilo zaradi tega nekaj zamaščeno, da olje pušča, kar bi bil večji problem. Zdej je avto porihtan in mislm, da neb smel bit neki cajta nobenih problemov, da ne bodo kupci, ki bodo avto kupl nazaj hodil.
Sicr ta avto ni ostal nikol na cesti, vendar za nek "višek zanesljivosti" ga pa ne morš ravno imet. :?
Sicer bomo pa vidl kak se bo Lancia Thesis izkazala kot naslednji avto. :D
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

ja jaz pa sem oboje vozu pa vem kaj govorim.

nevem no mal me je razočarala alfa. bratu je na avto banu zakuhala.

pa bo že
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Katera alfa?
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

156 1.8 pred kratkim se mu je to zgodilo sam je še pravi čas opazu da ni prišlo do velike škode. nekak je hladilna tekočina izginla pa se še ne ve kje.

pa bo že
Odgovori
  • Informacija