Renault Laguna III 2.0 DCI Initiale Paris

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Evo spet en renault v mojem voznem parku...

Laguna III Initiale Paris, 2.0 DCI.

Avto ima trenutno prevoženih 91 000, letnik pa je 2012.


Oprema:

- Adaptivni BiXenonski žarometi
- Električna panoramska streha
- Parkirni senzorji spredaj + zadaj
- Navigacija
- Električni + ogrevani bež usnjeni sedeži + memory
- Bose ozvočenje
- Roloji na zadnjih steklih
- 18 colska alu platišča
- Spojler na prtljažnih vratih
- Prostoročna kartica
- Alarmna naprava...

V glavnem vse kar je bilo možno na novo Laguno takrat naložit. :)

Evo par hitrih fotk avta s telefonom...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
čare
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Okt 08, 2016 1:02 pm

Kaj ni nobenmu všeč Laguna?Men je.prostoren udoben avto,ki bi si ga s strahom lastil.Kok košta takale rabljena zadeva?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sem imel dve laguni prve generacije. Najprej karavana 2.0, nato še limuzino 1.8 16V, oba bencinarja ...
Za prevoz vozičkov, hokejske borše in majhnih otrok zares odličen avto, tu se pa neha.
Kot voznik se praktično v vsaki alfi počutim bolje, pa četudi je kakšen gadget in cm prostornosti manj kot pri konkurenci ...

Unek, si mar še živ? :mrgreen:
Lep voz drugače =D>
Čestitke in srečno!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ta zadnje Lagune so bile slabe le še zaradi slovesa prvih! Nisem lastil nobene, vendar po spremljanju zadnjih verzij, zelo na nivoju!

Srečno!
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Hehe, še živ. 2.0 dci motor je nissanov, lagune s temi motorji delajo praktično brez težav. Bom pa seveda sam ugotovil, čez čas. :)

Drugače avto je za takšen denar luksuzen. Rabljena s takšno opremo in kilometri bi stala največ 14000€. Passat ali Audi s takšno opremo krepko prek 20000. Je pa za vozit super. :)

Laguna II do letnika 2007 je bila res slab avto, sploh motorji 1.9 in 2.2 dci...pa tudi nasplosno. Ampak laguna III je čist druga galaksija. Se vidi, da se je renault zelo trudil izboljsat ime s tretjo generacijo.

Jaz sem zelo zadovoljen.
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Ne me narobe razumeti, nočem soliti pameti, kako pa da se nisi odločil za 159?
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Pred alfo sem imel laguno prejsne generacije z istim motorjem. Ta motor res naj ne bi imel težav in velja za zanesljivega, brez posebnih znanih težav. No, pri meni žal ni bilo tako. Ves čas kar sem ga imel sem imel razne težave, od metanja v safe mode, prižiganja raznih lučk, spuščanja olja, slabih pospeškov, trokiranja.... V glavnem never ending story. Vidim pa, da je tukaj notranjost na čisto drugem nivoju, čeprav je bila tudi moja kar dobro opremljena. Pa tudi sam avto je veliko lepši od prejšnje generacije. Želim ti veliko sreče z avtom.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Zhagar napisal/-a:Ne me narobe razumeti, nočem soliti pameti, kako pa da se nisi odločil za 159?
Zato ker delam na pooblaščenem servisu Renault, z njo delam 160km dnevno (vožnja v službo) in je bila to najbolj ugodna rešitev za mene (rezervni deli ipd...) :)

Za nakup sem se odločil, ker na našem servisu nobena Laguna III s tem motorjem ni zatajila, na servis prihajajo tudi takšne s 400 000+ kilometri in se lastniki nočejo odločiti za nakup noveha Talismana z 1.6 twin turbo motorjem, ravno zato, ker jim je ta 2.0 motor odlično služil vsa leta.

Po dosedanjih izkušnjah so ti motorji zanesljivi, in ker sem avto dobil res poceni za kilometre, opremljenost in ohranjenost. Sem jo vzel, in v pol leta lastništva in 20 000 prevoženih km sem zalo zadovoljen 8)

LP
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Odgovori
  • Informacija