Stinger (kdo bo sploh še hotel Giulio :) )

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Saj 3.2 Turbo s 360 konji je nekaj takega kot so BMW 340i, MB AMG C 43 in pa Audi S4. Vsi imajo 3.0 motor s turbino pa okrog 350 konjev. Seveda ti motorji v neki high performance različici lahko imajo več konjev.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Paradoks idiotizma primum.
Ko sem pred časom omenil kio na tem forumu so me svetniki poslali v Banovce namakat rit.
Zdaj opažam, da vsa forumska smetana pišev tej temi.

Paradoks giulia secundo.
Ko pogledam v temo o giulii je že 3 dni mrtva.

Paradoks objektivnosti, tertio.
A kia sploh izdeluje avtomobile. To sem se spraševal v Banovcih. Čeprav so v zadnjih letih kar 4 x dobili prestižno priznanje car of the year.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@sani, ker ti ne gre, bom vseeno poizkusil!

Ti si Kio in vse tlačil v temo, ki se tiče samo Giulie. Alan je odprl svojo temo (in vrgel kost :D ), ki je namenjena samo Kii. Zakaj ti tega nisi že prej naredil?
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

kost se kr lepo gloda vidim :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Je (še) zelo mesnata... :D
bobo69
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jan 09, 2010 9:23 pm

Dokler avta ne bo na cesti in cena ne bo znana bo še polno glodanja te kosti, zdi pa se mi, da bodo nekateri nad ceno precej zgroženi.
Že tako hvaljena optima stane nova čez 30 k€ in to s 136 km.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Kia optima sploh ni draga glede na to da je bila 2 x car of the year, pa da se v Amerikj dobro prodaja.
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

alfasan napisal/-a:Kia optima sploh ni draga glede na to da je bila 2 x car of the year, pa da se v Amerikj dobro prodaja.
Kaj ima to če je avto leta veze s ceno? Torej je lahko borih 5k€ ceneješa od močnejše Giulie ampak ni predraga, Giulia pa je? :-k
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Borih 5k....povprečna vrednost avta na temu forumu se tej številki niti prebliža ne.
To je prodajna vrednost ene 159 2008/9 recimo.
Drugače pa optima ni korejsko poceni, vendar se za razliko od alfe, dejansko prodaja po tujini pravtako pa tudi velikostna razreda nista primerljiva, je optima le dobrih 20cm večja.
Ne kie ravno metat v koš, ni tako nedolžna ovčica na trgu.

LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Bi podkrepil svoje trditve s kakšnimi dejanskimi številkami ali se bomo šli vedeževanje?
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

KIA nikakor ne mečem v koš, in je ne jemljem kot nekaj kar ni avto. Prodaja se med drugim tudi zato, ker znamka ni mrknila za nekaj let kot je Alfa, to je po mojem mnenju (ki ni strokovno) tudi eden od razlogov za precej skepticizma pri potencialnih kupcih, Alfa se je prelevila, in marsikdo ji ne zaupa, tudi zaradi zgodovine, sedaj bo morala delat pač na renomeju, na vzdržljivosti in zanesljivosti, KIA pa že velja kot precej zanesljiv avto.
sicer Optima v tej temi nima kaj dosti za iskat, ampak a je zdej Optima primerljiva z Guilio, je več ali je manj? Nekako mi ne gre skupaj...

To da sem napisal borih 5K€ je za to ker pri 30+k avtu se 5k ne pozna toliko kot pri avtu za 10K€, med drugim so tu tudi popusti, kjer 5K tudi marsikdo dobi,a mpak o tem ne bomo sedaj, da se ne bo ponovila zgodba iz teme o Guiliji. In to da je na tem forumu to povprečna vrednost avtomobila sploh ni pomembno, ne glede an to ali to drži ali ne. To ej tako kot bi teoretizirali o hiši za 0,5mio€ in bi imeli za ta denar na voljo hišo s 100m2 in 300m2 vrta in sosednjo hišo z 200m2 350m2 vrta in bazenom pa bi bila ta 50K€ dražja, ja tudi tam bi bilo to borih 50K€ ne glede na to da nas verjetno večina živi v stanovanjih za cca 150K€. Govorimo teoretično in premerjamo vrednostno. Jaz zase vem da še dolgo ne bom, če bom sploh kdaj kupil nov avtomobil, zagotovo pa vem da bi moral dobiti avto izredno poceni, ali pa bi moral v mislih dobiti res nekaj fantastičnega da bi vzel avto s tako grdo notranjostjo. Tudi BMW3, C klasa, Mazda 3 imajo v mojih očeh enak problem, ki me osebno moti do amena, in to je grda armatura, zaslon nabit nekam ker pač mora biti in oblikovalci niso vedeli kam z njim. Pač ne govorimo o avtu za 500€, kjer bi bil vesel, da vse kar ima dela in se lahko vozim, govorimo o avtu za xyK€, ker je zason nabit na armaturno ploščo, ali pri C klasi kjer dejansko zgleda kot da je bi naknadno dodan, pa mi je C klasa notri z izjemo tega res lepa, tudi pelje se lepo, ampak to mi je mimo in v mojih očeh avtomobilu zbije ogromno točk. Pa nimam denarja ne za novo KIO, ne za MB, ne za Giulio, kar ne pomeni da ne smem imeti svojega mnenja.

Pa če kdo še nima predstave, je 5K€ na dolgi rok precej malo denarja, za ruknit v kosu je pa veliko, to se pa strinjam, ampak če je 5K€ veliko, potem se pač ne kupuje novega avta za 30+K€.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Optima kosta 25 jurjev (brez popusta, za 30 (brez popusta) dobis fully loaded (panorama,radar,bixenon,keyless,hlajeni zici,pac ni da ni) tolk za intermeco
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Tole s Kio je zares zanimivo, da ne rečem osupljivo. V iskanju odgovora:

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=2&t=39153" onclick="window.open(this.href);return false;

Lp ...
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

5 tisočakov je 5 tisočakov, če je to pri nakupu kavča za 5001 eur ali pri termo elektrarni šoštanj.
Če pa že gledava relativno ali potem v trgovini pri nakupu za 25eur pustiš tam 30 (da ne boš nosil drobiža )? ne? Zakaj je potem 1000x večja števila uboga?

LP
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:Bi podkrepil svoje trditve s kakšnimi dejanskimi številkami ali se bomo šli vedeževanje?
Ne bom temu posvetiv preveč časa vendar.
Mediana VSEH alf ( tudi novih ) je na avto netu v temu trenutku 4900eur ( oz 155 oglas če sortiraš po ceni ). In to je PRODAJNA številka, kjer gre dol še vsaj 10%, ker alfe se pač ne prodajajo kot vroče žemljice ( kar se tudi vidi v temi o juliji ).

Kar se pa foruma tiče, pa preleti prvo stran galerije oz približno tako gre
2x gt, povprečna vrenost dobre 3k .
1x164, vrednost 300eur.
2x75, tisočak.
3x145/146, 700.
6x156, 1300eur ( povprečna za ta model ).
9x159, optimističnih 5490 ( kot je povprečna ).
2x spider, optimističnih 3k.
1x33, plato piva ampak dajmo ji ceno 500.
5x166, 2100 povprečna.
2x mito, 7490.
3x gulieta. 10800.

Cene so PRODAJNO povprečje avtoneta in ne nakupno jih kot že zgoraj omenjeno bi realno lahko spustili ceno še vsaj za 10% vendar za izvedvo grobe statistike, postimo cene take kot so.
Skupna vrednost znese ca.132k eur in skupaj je to 36 vozil.
Povprečje nanese 3655eur.
To je GROBA ocena in nikakro ni mišljena kot žalitev, vendar samo kot dejstvo, da neglede pri katerem predmetu je omenjenih 5k je to relativno veliko denarja in je več kot je vreden povprečen avto forumaša in se ne more kar tako reči " pa dajmo še pet jurjev zraven, saj smo jih dali že 25".
Samo za tvoje oči beta samec, ker ti je potrebo vsako stvar dokazati.

LP
Odgovori
  • Informacija