Stinger (kdo bo sploh še hotel Giulio :) )

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Držite se normalne debate, ker s temi cenami ste že smešni.
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Binji napisal/-a:Držite se normalne debate, ker s temi cenami ste že smešni.
Tvoj kolega so-modelator je jasno vprašal in dobil relativno jasen odgovor.
Če vodstovo ne želi tega, naj se zmeni med seboj in ne postavlja dodatnih vprašanj.

LP
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Hvala za izčrpno statistiko na katero se sklicujem v sledečem stavku.
Zdaj vsaj vem zakaj me večina forumašev ne mara. Razlog je foušija, saj je moja alfica še tako pesimistično gledano realno vredna vsaj 4500 €, kar pomeni da sem med bogatejšimi forumaši. Namreč povprečna cena alfe na forumu je 3655 € torej je moja alfica 1,23 X dražja. Mediana na avtonetu pa je 4900 € in če ocenimo najmanj 10 % diskount pri prodaji to znese 4410 €, to pomeni, da je moja alfica v desni polovici mediane gledana na celotno populacijo alf v SLO.
Srečen sem, ...
Radi se imejmo.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ta jasen odgovor je še posebej smešen...

Smo pa vsi najprej uporabniki in šele nato moderatorji/vodstvo/... tako da ne vem, kaj je tukaj čudnega. V glavnem tele nebuloze o medianah vrednosti forumaških avtov in še o čem drugim ne spadajo nikamor, še posebej sem, in bo v nadaljnje vse podobno in offtopic odstranjeno.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Josephe napisal/-a:
Binji napisal/-a:Držite se normalne debate, ker s temi cenami ste že smešni.
Tvoj kolega so-modelator je jasno vprašal in dobil relativno jasen odgovor.
Če vodstovo ne želi tega, naj se zmeni med seboj in ne postavlja dodatnih vprašanj.

LP
Sicer lep preusmeritveni manever, ampak moje pisanje se je nanašalo na po tvojem uspešno prodajo Optime v tujini, ne pa povprečno vrednost rabljene Alfe na trgu za prodajo, ki nima popolnoma nobene veze ne s Kio, še manj z modelom Stinger in najmanj z nekimi zarotami o tem kako forumaši kaj pa vem že kaj.

A bo zdaj kaj lažje? Daj številke prodanih Optim, če jih že vlečeš naprej, drugače se greš samo vedeževanje.

PS: Da ne boš predolgo iskal, ti serviram samo podatek ZDA prodaje za december 2016 in skupno 2016, kjer Kia proda največ na globalni ravni (poleg Koreje/Kitajske, kjer pa modeli niso enaki). Prodaja Optime vztrajno pada, trenutno proda na 400 milijonskem trgu cca. 12.000 komadov mesečno. Veliko, veliko več avtov v istem razredu se proda po modelih (za faktor 3 do 2): Chevrolet Malibu, Honda Accord, Ford Fusion, Hyunday Sonata, Nissan Altima in Toyota Camri, nekaj deset tisoč več komadov se proda celo Chryslerja 200.

OK, recimo, da napišeš, da se Optima prodaja dobro, ampak kaj je potem z praktično vsemi modeli v istem razredu, ki se prodajajo 2-3 krat boljše? Tisti se potem prodajajo kako? Fantastično?

Če pa primerjamo prodajo Optime, katere model je na ameriškem trgu prisoten že 17 let brez prekinitve, z Giulio, ki se v ZDA prodaja komajda 3 mesece, potem pa ja, v tej primerjavi se prodaja Optima res fantastično.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Josephe napisal/-a:5 tisočakov je 5 tisočakov, če je to pri nakupu kavča za 5001 eur ali pri termo elektrarni šoštanj.
Če pa že gledava relativno ali potem v trgovini pri nakupu za 25eur pustiš tam 30 (da ne boš nosil drobiža )? ne? Zakaj je potem 1000x večja števila uboga?

LP
No tole mi je pa res smešna primerjava. Drži da je 5K vedno 5K, ampak je zelo pomembno kako primerjaš, in 5K razlike pri TEŠ je čisto popolnoma zanemarljiv denar, je manj kot povprečnemu človeku 1 cent. Ne nikakor ne grem v trgovino in ne pustim tam 5€, da nimam drobiža.

Poglejva malo drugače, če tvoja trditev drži, se tvoje življenje popolnoma enako spermeni če dobiš danes dodatnih 5K€, kot če bi dobil dodatnih 5k€ v skupno 20 letih. Ali ta trditev drži? Zame vem da ne, če jih dobim jutri lahko začnem razmišlati o novi kuhinji, če jih dobim v skupno 20 letih, pa ne vem kje bi se mi tako poznalo da bi to lahko nekomu pokazal, da to je pa teh mojih dodatnih 5k€.

No očitno sem se prenaglil ko sem rekel da je med Giulio in Optimo 5K€ razlike, ker pač ni bilo govora o opremi in sem jemal da je 30K osnova kot je 35K osnova za Giulio. Stinger mi je v določenih pogledih všeč ampak notri pa nikakor in ker avto večino časa gledam z voznikovega sedeža mi je to pomembna stvar, pri nakupu novega avtomobila za nekaj tisočakav, če bi ponovno kupoval svoj prvi avto za 500e mi je pa važno da se pelje in nič drugega, ker bi nabavno vrednost avtomobila presegel ko bi kupil 2 seta gum, ali v manj kot letu porabe bencina.
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:
Josephe napisal/-a:
Binji napisal/-a:Držite se normalne debate, ker s temi cenami ste že smešni.
Tvoj kolega so-modelator je jasno vprašal in dobil relativno jasen odgovor.
Če vodstovo ne želi tega, naj se zmeni med seboj in ne postavlja dodatnih vprašanj.

LP
Sicer lep preusmeritveni manever, ampak moje pisanje se je nanašalo na po tvojem uspešno prodajo Optime v tujini, ne pa povprečno vrednost rabljene Alfe na trgu za prodajo, ki nima popolnoma nobene veze ne s Kio, še manj z modelom Stinger in najmanj z nekimi zarotami o tem kako forumaši kaj pa vem že kaj.

A bo zdaj kaj lažje? Daj številke prodanih Optim, če jih že vlečeš naprej, drugače se greš samo vedeževanje.

PS: Da ne boš predolgo iskal, ti serviram samo podatek ZDA prodaje za december 2016 in skupno 2016, kjer Kia proda največ na globalni ravni (poleg Koreje/Kitajske, kjer pa modeli niso enaki). Prodaja Optime vztrajno pada, trenutno proda na 400 milijonskem trgu cca. 12.000 komadov mesečno. Veliko, veliko več avtov v istem razredu se proda po modelih (za faktor 3 do 2): Chevrolet Malibu, Honda Accord, Ford Fusion, Hyunday Sonata, Nissan Altima in Toyota Camri, nekaj deset tisoč več komadov se proda celo Chryslerja 200.

OK, recimo, da napišeš, da se Optima prodaja dobro, ampak kaj je potem z praktično vsemi modeli v istem razredu, ki se prodajajo 2-3 krat boljše? Tisti se potem prodajajo kako? Fantastično?

Če pa primerjamo prodajo Optime, katere model je na ameriškem trgu prisoten že 17 let brez prekinitve, z Giulio, ki se v ZDA prodaja komajda 3 mesece, potem pa ja, v tej primerjavi se prodaja Optima res fantastično.
Optim se je prodalo na usa trg 66 tisoč v 2016. Ostalih trgov niti ne bom gledal, vendar če praviš 12k mesečno pa naj bo.
Alf, VSEH po CELEM SVETU in vseh modelov se je lansko leto prodalo 56k, kar je očitno številka 5 mesecev optim, amapk po tvojem to ni dobra prodaja. Ok, potem pa je očitno to slaba prodaja, če prodaš enega modela 12k mesečno, ok sem izvedel nekaj novega.

LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Spet si nekaj pomešal številke ...

Na, tu si poišči prodajne številke v njenem razredu za us in kanadski trg, pa potem piši: http://www.goodcarbadcar.net/2017/01/us ... r-end.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Se bom pa sam popravil, ker sem en podatek napisal narobe in sicer se je model Chrysler 200 v letu 2015 prodal v nekaj 10.000 primerkih več od Optime, sem spregledal letnico v tabeli, moja napaka.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ne mesat chryslerja zraven. Primerjava je kia vs. AlfA oz. Kia optima vs. Vsi modeli alfe.
Itak pa ne vem, kaj se ukvarjate s prodajnimi stevilkami. Tapravi desci se pogovarjajo kolk so jih posekal, kolk so ga spil itd.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Tapravi deci dele kidamo (da bo jutr kup za snežaka postavt) in pijemo viski.
:lol:
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

8)
Ravno sem ruknil whisky.
Jeee. Pa ne unga iz lidla, da me ne bi kdo kregal, da slabo vzdržujem vampe.
Še enga pa pol k rebrca hasnem.

Kidat sneg je pa tko k alfo popravljat. Prazen deu. Sneg se sam od sebe stopi, alfa pa itak spet crkne.

Sem pa malo tudi kio stinger prečekiral in se mi dopade, še posebej interier, tko brutalno enostavno ameriška zgleda. Če bi imela V8 motor bi lahko konkurirala ameriškim osmakom.
alfa-156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 107
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 10:31 pm
Vozilo: CUPRA

Josephe torej ocenjujes, da ni veliko potencialnih kupcev ne za optimo ne za stingerjeja niti za Giulio. Fajn je pa gledat kako 3.600 eur povprecne vrednosti forumas pravi, dodas se tistih 5 jurjev, kaj pa je to.... 5 jurjev na 25 jurjev je ipak sam 20 %.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Od 3600 eur je pa skoraj 140 %.
Dajmo se držati teme.

Je kdo zasledil kaksne ima kia realne cilje s stingerjem za Evropo.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

alfa-156 napisal/-a:5 jurjev na 25 jurjev je ipak sam 20 %.
JBG nimamo vsi dnarja...
Odgovori
  • Informacija