no to pa je topic za druge znamke

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Cuore Sportivo napisal/-a:
Teo napisal/-a: BTW: Verjamem, da si zadovoljen s 4X4, Zoran je tudi, samo on ima drugačno izvedbo in zato poči S2000 na 400m, če je treba! :)
a pol sam zarad 4×4 poči S2000?
al še zarad tega k zna speljevat?
Malo mu pomaga 4X4, veliko ker zna!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

Walter de' Silva napisal/-a:Ne vem o kakih izkoristkih ti to govoriš. Saj pa ima A3 skoraj enake pospeške kot GTA in to pri večji teži! Če bi ble izgube v quaddru tolk velike, potem bi moral biti motor velik bolj močan kot pri GTA. Al se motim.

Pa daj ti meni dokaži to, da ima Alfa tist reverse ackerman. Kje si to prebral. Ker tako kot ti praviš je to zate nevemkako očitna sramota, 90% folka pa za to še slišalo ni, čeprav bi bla to marketinško zelo ugodna prednost za GTA.
Mene tudi zanimajo taki podatki za različne avtomobile, ponavadi nas "filajo" samo z zmogljivosti motorja, kar v bistvu bolj malo pove.

Drugače pa ni težko "dokazat" reverse ackerman. Samo avto je treba imet, potem pač obrneš volan do konca in izmeriš odklon vsakega kolesa posebej. Takoj bo vidno, kaj je in kaj ni. :D A ima kdo GTA slučajno, da gremo izmerit???
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Mene tudi zanima tisto kar ni v reklamah!

Cesta pa itak vedno daje zadnjo besedo. Naj mi nekdo posodi GTA pa izzovem katerega R32 ali pa A3 3.2 pa da vidimo!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Walter de' Silva napisal/-a:Vsakomur svoje. SDI je pač za v mesto in starejše ljudi. Niso vazni pospeški, važna je tržna niša, katero je VW s tem zagotovo zadel in prodal ogromno SDI-jev.

Glede GTA in A3:
V nemčiji je recimo med GTA in A3 3.2Q le 600€ razlike v prid alfe. Oba imata 250 konjev, audi za 20Nm več navora pri samo 2500 obratih in ne 4800! Alfa ima sicer za 0.2s boljši pospešek ampak je brez štirikolesnega pogona. kar v le malo mokri cesti rezultal zelo obrne.
Da ne govorim koliko goriva manj porabi A3 in da ima višjo končno hitrost.

Zdaj pa se vprašaj!
Vprašaj Racingboya zakaj ne dirkajo z Audiji! :|
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

Ker niso konkurenčni :D
Alfa-to je to 8)
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Uporabniški avatar
Byrkus
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 224
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Teo napisal/-a:Vprašaj Racingboya zakaj ne dirkajo z Audiji! :|
Bom jaz povedal, zakaj ne. Zato, ker so pred nekaj leti pri FIA spremenili pravilnik do te mere, da 4WD avti v ST razredu sploh več ne morejo biti konkurenčni. Prej je namreč Audi A4 quattro po vsej Evropi pobiral lovorike praktično brez neke konkurence, in FIA se je (upravičeno ali ne) odločil za skorajda prepoved takih vozil... :|
Sem citroënar... pa se med alfisti vseeno dobro počutim... :D Slika
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ker niso konkurenčni my ass!

Bravo Byrkus!!
Ha Ha,... :| :P :D :lol: :mrgreen:

Pa pokaži ti meni kak ta čudežni reverse ackerman pri alfi GTA izgleda, če je že celotna lega odvisna od njega, ker težko verjamem, da bi si VAG privoščil tak lapsus s tako preprosto finto.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Walter de' Silva napisal/-a:Ker niso konkurenčni my ass!

Bravo Byrkus!!
Ha Ha,... :| :P :D :lol: :mrgreen:

Pa pokaži ti meni kak ta čudežni reverse ackerman pri alfi GTA izgleda, če je že celotna lega odvisna od njega, ker težko verjamem, da bi si VAG privoščil tak lapsus s tako preprosto finto.
Ni celotna lega odvisna od tega je pa vsekakor pomemben. Vag pa ne dela le tega lapsusa, ampak še kar nekaj drugih. Glede audi in STcup, ETCC.. kakor koli se je že imenoval ta pokal od leta 1998 do danes je pa tako, da je audi sodeloval vse do leta 2000 in ni nikoli uspel osvojit ne mesta najboljšega voznika ne moštva. Niti ni to uspelo BMWju, Hondi, Fordu... Alfi pa doslej že šestkrat. Drugače pa tudi v drugih disciplinah ne zasledimo audi kot tistega, ki bi segal po najvišjih mestih. Tako, da mislim, da Racingboy že ve, saj pa so v njjihovi ekipi dirkali že z marsičem. In bi tudi z audi, če bi bili konkurenčni!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Odgovori
  • Informacija