///M3 vs GTA

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

men sta oba lepa, samo M3 mi not ni tok lep k GTA :) mene zanima kako to da imata skoraj enake velikosti mašino, pa ma bmw tok več HP?
a ma BMW tok bl navite mašine al v čem je fora tolkih KM (mogoče ventili)?
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

BMW ima bolj navite mašine, sej zato majo tudi več problemov. Noben si ne upa več tišat M3 do konca, ker motorje kar raznaša. Ful je teh problemov. Ne vem, kako je pa pri novmu M3. Moj sosed ga ima in niti ne šteje več, kolikokrat so mu zamenjali motor al nardili generalko.

Sam sej tudi Alfo bi lahko navili do onemoglosti, sam majo rajš mal rezerve pa siguranco. Možno pa je tudi to, da je to sam marketinška poteza in za GTA pride še kaj bolj strupenga. Neki so obljubljali en biturbo, če se ne motim.
Slika
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

Kar se tiča M3-jev ni vse tko! Mi smo mel E36 in E46 pa ni blo z nobenim niti enga problema pa tud ne spomnim se če smo ga sploh kdaj šparal. M3 je še zmeri zakon, čeprav tud GTA-jka ni švoh, sam se v moči in vodljivosti lahko skrije.
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Vodljivost pri M3 je itak odlična. Sem vozil oba in tudi pod mojo ritjo ni nobenga motorja razneslo. :mrgreen:
Poznam pa najmanj 3 primere sam na primorskem.
Slika
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

koliko staneGTA kolikopa staneM3!? za manjdenarja več!
GTA!!
alfa 4ever
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Škoda primerjat to dvoje, sta popolnoma različna svetova! Ni pa M3 toliko več vreden in bi raje imel GTA 147, tega BMW nima! Mali avto in toliko konjev!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pozdravljeni

Dolgo se nismo slišal! Upam, da me nekateri niste preveč pogrešal.

Teo, to je ena izmed redkih stvari, kjer se strinjama. Med M3 in GTA sploh ni primerjave. M3 je bomba od avta in mu GTA niti blizu ne pride. Pa ne zdaj jokat! Skoraj 100 konjev več, pogon zadaj in BMW-jev značaj sta pač nekaj kar GTA nima.

Cena za M3 pa je res malce (pre)huda. Samo ne zdaj gledat samo na konje (100 konjev lahko na GTA-jki po tamalem dobite s turbino), glejte tudi na to, da je BMW serije 3 limuzina višjega razreda in ima že v osnovi veliko večjo ceno (in posledično ogled)!

M3 v bistvu razen AMG-ja, ki pa je še slaba dva milijona dražji, nima konkurence. Mogoče le še S4, ki je celo quattro.
BATO
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: To Dec 02, 2003 9:35 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trnow

Cuore Sportivo napisal/-a:men sta oba lepa, samo M3 mi not ni tok lep k GTA :) mene zanima kako to da imata skoraj enake velikosti mašino, pa ma bmw tok več HP?
a ma BMW tok bl navite mašine al v čem je fora tolkih KM (mogoče ventili)?
...BMW M3 ma zlo navito mašino, ampak je tle spet ena znana stvar...

...Honda ima VTEC, Toyota ima VVTi, BMW ima VANOS...
...sistem spremenljivega odpiralnega časa ventilov-po domače...
...zato vleče tudi iz nizkih obr. vse do 8000+ pa poraba je malo manjša...če se ne motim imajo vsi novi BMWji s 6imi cilindri VANOS...naj bi ga pa imeu že E36 M3...
...M3 E46 mi je hudičevo lep pa mehanika verjamem da ne zaostaja...
...alfa 147 GTA...po pravic povedan so z napihnjeno obliko čist zgrešl, mal so pretiraval, avto ma pa že v osnovi zelo agresiven izgled...navadna 147 mi zelo lep avto in bi 3.2 mašino raje meu v navadni 147...
146 ti
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Walter res sem te že pogrešal, sem že skoraj odprl topic kje si!


Se strinjam s tvojo primerjavo M3 vs GTA! Samo značaj si malo zgrešil! Oba ga imasta, samo GTA ima mnogo bolj polno in uspešno zgodovino! Skoraj, da ne boš našel BMW sploh, ki bi imel takšno ceno kot jo imajo stare GTA nad 70000€ in, ki bi na dirkališčih dosegel toliko! Tudi nova GTA že vse od leta 1998 zmaguje in premaguje BMW v pokalu ETCC.

Da se ne pogovarjamo, da je GTa leta 1966 stala toliko kot porš in bila tako dvakrat dražja kot najbolj napiljen 2002 tii!

Danes žal ni več tako!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Teo napisal/-a:Walter res sem te že pogrešal, sem že skoraj odprl topic kje si!


Se strinjam s tvojo primerjavo M3 vs GTA! Samo značaj si malo zgrešil! Oba ga imasta, samo GTA ima mnogo bolj polno in uspešno zgodovino! Skoraj, da ne boš našel BMW sploh, ki bi imel takšno ceno kot jo imajo stare GTA nad 70000€ in, ki bi na dirkališčih dosegel toliko! Tudi nova GTA že vse od leta 1998 zmaguje in premaguje BMW v pokalu ETCC.

Da se ne pogovarjamo, da je GTa leta 1966 stala toliko kot porš in bila tako dvakrat dražja kot najbolj napiljen 2002 tii!

Danes žal ni več tako!
še bolš da GTA ni več tok draga k včasih. je vsaj bl dostopna zarad ˝nizke˝ cene.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Žal je sedaj tudi v vseh primerjavah za M3 v 60. letih pa je nihče sploh ni upal primerjati s kakšnim BMWjem!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Hvala Teo. Vidim, da si ti medtem napredoval. Saj ni čudno. Toliko časa kot ti temu posvečaš ti pripada že skoraj inventarna številka.

Ni upal primerjati praviš. Potem si malo bolj podrobno oglej sledečo bližnjico:

Etcc Zgodovina

Bodi pozoren na to, da je bmw zmagoval v najvišjem razredu, alfa pa v srednjem. (Do takrat, ko so razrede združili seveda)
Za leta med 1988 in 2000 žal ni podatka. Nato je dve leti dominirala alfa (tik pred bmw). Leta 2003 je ponovno zmagal BMW.
Pa ne pozabi še vse uspehe bmw-ja v raznih drugih pokalih kot so nemška, italjanska, francoska in druga prvenstva, kjer je BMW stalnica, alfa pa se le redko pojavi.

Zakaj so cene nekaterih bmw-jev (2002 in podobni) tako nizke napram nekaterim alfam ti ne znam povedat. Mogoče deloma zaradi tega, ker starim alfam cena drastično raste zaradi želje po dobrih starih časih. (Hec :mrgreen: )

Ti pa garantiram, da ti za vsako alfo najdem dražjega bmw-ja.
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Zdej ne vem točno kero prvenstvo sem lani gledal (ker sproti pozabim) sam vem da vedno ko sem gledal je oz. kar sta 2 Alfi 156 GTA premagali BMW 3 in tudi na koncu v seštevku je zmagala Alfa pred BMW.
BMW M in Alfa GTA imata pač povsem različne cene in normalno, da se avtomobila zato tudi v konjih razlikujeta. Ampak vseeno je GTA dobra konkurenca športnejšim različicam BMW. To je dejstvo. Ima svoje pomanjkljivosti Alfa GTA vendar je vseeno v čem tudi boljša od GTA, pa se mi zdele ne da razlagat, sem prebral kar neki in naših in tujih testov.
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No sicer je pa za ceno, ki jih dosega M model pri BMW že treba pogledat kar v Maseratijevo štalco, tam pa se zgodba kar naenkrat obrne, saj Maserati pomete z raznimi M-ji.
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Lancia, zelo možno. Teh serij je malo morje in postajajo počasi zelo nepregledna. Ali pa je to že dve leti nazaj, ko je zmagala alfa.

Primerjava z Maseratijem pa je le malo preceč za lase privlečena. Najcenejši stane dvakrat toliko kot GTA in ne sodi v ta rang avtomobilov ter ima recimo "samo" 50 konjev več kot M3.

Poleg tega ima BMW v štali še razne Z4 in Z8 ter kmalu še bolj strupenega M5 (govori se o 500 oz. 550 konjih) in kmalu tudi luksuzno serijo 6.
Odgovori
  • Informacija