Daewoo Nubira II problemi

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

No sedaj pa tudi jaz prosim, za kakšen uporaben nasvet.

Oče ima omenjeno Nubiro 1.6 SX 16V prevoženih 110 kkm, l.99, problem je pa sledeč:
- če pritisneš na gas je čutiti rahlo zamudo na motorju, ko pa gas spustiš je pa zamuda še večja preden začnejo obrati upadat, isto se dogaja med vožnjo
- ko pa obrati padajo (zaviranje z motorjem) tam okoli 1500 rpm začne motor sam vleči (brez pritiskanja na gas), sicer ga čez en čas mine :?
- če med vožnjo stisnem sklopko, obrati ne padejo na cca 800-900 rpm, ampak ostanejo tam nekje med 1200 in 1400 rpm, če se pa avto ustavi, pa obrati padejo na normalene (pa pri zaviranju nisem zadel gas pedala)
- očiščen je bil že t.i. mitorček prostega teka in sama sesalna loputa
- EGR ventil pa izgleda, da ima fuč membrano (sicer izgleda, da je zaprt), zatorej sem zablokiral vakumsko cevko do njega a brez opazne spremembe, same povratne linije pa šene
- notranjost sesalnega kolektorja izgleda kot en zelo zaoljen in precej sajast auspuh - svinjarija na kubik #-o sicer je čiščenje v načrtu, ko dobim tesnila

Vmes je bilo že menjano tesnilo glave (spustilo), tefloni, svečke, očiščeni vrhi batov, očiščen izgorevalni prostor ter ventili
Sicer avto dobro vleče izpuh je v redu (tehnični BP), izvršen je bil že tudi ECU reset in IDLE learning, pa nič. :cry:

Mogoče kdo kaj ve o teh stvareh in koko bi se dalo rešit, ker sem podobne probleme videl na večih Nubirah.

Aja pa na servis nebi vozil, ker od tam je tak že prišel, s popotnico, da je to normalno ... :evil: :evil:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
urse
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 228
Pridružen: Sr Nov 15, 2006 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kras

oce ima isti avto mi smo meli podoben skoraj isti problem glih tako so ga obrati srali enkrat je min. delav drugic so obrati pali, tretjic pa so bli prevec visoki najprej smo motorcek prostega teka ocistili nekaj casa je bilo v redu nato smo morali kupit novega predkratkim se je ta motorcek spet zamazal smo ga ocistili in sedaj dela vse pred vsem tem nam je pa crknla bubina(vzigalna tuljava) tako da ti nebi znal povedat kaj je lahko vse ker je lahko 100 reci upam pa da sm ti bil kaj v pomoc :) kar se tice servisov je v veliko krajih isto :evil:
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

poskušaj tako da ti en dodaja gas, ti pa fledaš na motorji, če se loputa lepo vrača, lahko da je kriva tudi zajla al kaj takega.

lp
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Zajla je ok - se ne zatika, vse štima, tud loputa je bila naštimana, da lepo zapira in se ne zatika ...

Se je pa danes vzel dol sesalni kolektor in je na temeljitem čiščenju.
Tesnil ni za dobit, le motorček PT je varjanta za 125€ (juhuhu), tako da se bo tesnila pač doma naredlo, motorček bo pa zaenkrat ostal ...
Aja EGR bom pa blokiral s kromasto ploščico, ker izgleda da malenkost pušča (možen vzrok).

No pa še slikci notranjosti kolektorja (ja to je sesani in ne izpušni #-o ) ...
Slika
Slika
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

uf to je pa zelo zapacan, sploh glede na kilometre, zlo čudno :?

lp
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Update:

Zamenjan še motorček prostega teka in senzor položaja dušilne lopute (cca 200€ + 3x pot v LJ).

Našlo se je tudi nekoliko razmajan senzor za ECU za temperaturo hladilne vode.

Aja pa še lep dogodek pri Avtomotiv Radu (Avtohiša Odar Lesce), kjer sem nabavil senzor:
- kličem v torek, če bi se dalo pri njih dalo dobit senzor oz. naročit
odgovor je, da nimajo na zalogi vendar lahko naročijo, pa cena bo sigurno nižja, kot pa v LJ

- v sredo se oglasim pri njih z listom iz knjige rezervnih delov s sštevilko rezervnega dela
odgovor se glasi, bomo naročili, cena je pa okoli 20€

- v petek dobim klic, da je senzor prispel, vendar je žal cena nekoliko višja: nekaj več kot 23€ (no ja, bo že si mislim)

- v ponedeljek se oglasim pri njih in najprej povprašam če dajo kaj popusta na gotovino (praktično v vseh trgovinah z avtodeli ga dobim od 5 - 20%)
odgovor je, da na rezervne dele ni popusta (OK pa dajte tiste 3% raje banki si mislim in si pripravim kartico)
tip naredi račun in izjavi: Tole bo nekaj več kot 27€
no v tem trenutku je bilo pa dovolj: tipu najprej zastavim vprašanje, če je stvar vsak dan dražja in me začudeno gleda.
Predstavim mu komplet proceduro njihovega nategovanja, nakar se izgovarja na šefa, a ker je imel še nekaj strank, je končna cena 23,20€ na kartico.

Ko je končno prišel vikend in se je našel čas še za menjavo snzorja, nas je čakalo presenečenje: senzor ni pravi.
Sicer priključek za kable je enak, ampak navoj je bil skoraj še enkrat debelejši in ker je bil vikend ni bilo možno nič narediti, razen počakat na ponedeljek.
V ponedeljek se zapeljem do njih in jim povem, da so mi dobavili napačen senzor (naročil sem ga po kataloški številki iz Daewoo kataloga rezervnih delov).
Najprej veliko začudenja, kako saj so prave številke na računu.
K sreči živimo v dobi interneta in se da izbrskat vse mogoče stvari, tudi sliko senzorja, zraven originalne škatlice z enako cifro, kot sem naročil.
Pokažem mu sliko in še senzor iz Nubire, nakar no malem momlanju in brskanju po papirjih, pride prodajalec do zaklučka: napaka se je zgodila v LJ (no ja vsak izgovor je dober, pa tudi če ga pes na repu prinese).

No še nekaj telefonskih klicov prodajalca in baje bo senzor v torek pri njih -pokličem naj jih ob 10h.
Kličem v torek ob 10.30 - senzorja ni, mogoče jutri.
Kličem v sredo ob 12h - senzor je.
V četrtek (prej nisem imel časa) zamenjam napačen senzor za njihov slab ponaredek, čeprav obljubljajo, da prodajajo samo originale (sicer ne vem čigave ), ampak vsaj paše v glavo Nubire.

Zaključek: nekeko imam občutek, da so se baraboni iz Daemobila LJ priselili tudi na gorenjsko. :evil:



No pa še najnovejša ugotovitev, na priporočilo iz Kia foruma, naj odklopim senzor za hitrost na menjalniku:
Motor je res prvič v času našega lastništva zaviral, ko si spustil gas. =D> =D>

Kmalu zatem je sledil trenutek streznitve:
- najprej se je prižgala MIL lučka (check engine) - in občasno ugasnila in se ponovno prižgala - žmigovc :lol:
- pa ko si nekaj časa zaviral z motorjem in stisnil sklopko je pa crknil v polovici primerov - zanimivo je vozit avto, ko ne dela servo volan, sploh, ko je treba na hitro zavit in se ustavt :?

Sedaj je spet po starem, ker je postalo še bolj nevarno za vozit kot prej.


Ugotovitev - program ECU-ja je popolnoma zavožen.

Pa še vprašanje: ali ima kdo kak vmesnik za komunikacijo z daewoojem - ALDL, ker moj ne dela oz. meče ene čudne rezultate.

PS
Če se pa na vse skupaj gleda iz dobre plati, potem ima pa Nubira še nekaj več v opremi kot moja Bella - tempomat ... :lol: :lol: :lol:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

mogoče pa tle kej vejo:

DAEWOO KIA SLOVENIJA
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Am ... 8-[ O:) če pogledaš pod daewoo rubriko vidiš, da sem že pisaril in tudi v rubriki splošno. No in tudi tam sem dobil odgovor za odklop senzorja hitrosti. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija