BMW

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Men je notrajnost FUUUL huda. Tista kratka prestavna ročica, un gumb zrav nje.... WAW Vsekakor huda notrajnost.
Zdi se mi da majo švabi, precej boljše menjalnike kot IT ( pa ne se zdej začet kregat ). Sm mislu, da so sonhroni sfukani samo na mojih ( 3 ) alfah, sam zdej pa vidm, da je skor pri useh tko. Tega pri japoncih in švabih nism videl, tud k ma 200k km se še vedno lepo šalta, k pri 33 vem da 2 vedno nardi krrrrr. Če bi mela pa alfa tak menjalnik, k ga ma lancer L88, k ga mam za po šumi, bi bil pa avto "tops of the tops".

LP Joseph
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Uuuuu, paz kaj govoriš na tem forumu!!! #-o :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

a je že kdo raziskal zakaj škrta menjalnik, a je samo slab material sinhronov al je kaj drugega.

Men je sicer lepo delal menjalnik, ampak potem sem pol leta s sfookano sklopko okrog vozil pa ene parkrat sem se malo zašaltal zdej imam pa klasičen 33 menjalnik.

Da se pa vseeno vozit brez škrtanja, samo double cloutchat je treba pri prestavljanju navzdol.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Menjalniki so res porazni #-o
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Na starih alfa so bili menjalniki vedno problem! Nove so boljše, vsaj po mojih izkušnjah!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Ah, men pa menjalnik čist lepo dela pa avto je letnik 93. :wink:
Edino kar je, pozimi, ko je zjutri ful mrzlo mal škrtne ko dam v drugo, ampak samo prva dva kilometra. Zato pač pozimi zjutri ne šaltam v drugo ampak kr v tretjo. :mrgreen:
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Teo napisal/-a:Na starih alfa so bili menjalniki vedno problem! Nove so boljše, vsaj po mojih izkušnjah!
Ne bit tolk sigurn. V naši bivši 156 1.8 je bil eno porazno stanje!!! Menjali sinhrone 2 v prvem letu.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Jaz sem imel takšen avto in mi je brez problema služil do 130000Km, mami pa sedaj enak služi že krepko preko 100000km tudi brez problemov!

Pa pri moji vožnji sem sigurn, da boi večina ostalih avtov gagnila v prvem letu!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

veloce napisal/-a: Ne bit tolk sigurn. V naši bivši 156 1.8 je bil eno porazno stanje!!! Menjali sinhrone 2 v prvem letu.
Tisto levo pedalo je sklopka veš?

:lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Just kidding
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

LaserJaMM napisal/-a:
veloce napisal/-a: Ne bit tolk sigurn. V naši bivši 156 1.8 je bil eno porazno stanje!!! Menjali sinhrone 2 v prvem letu.
Tisto levo pedalo je sklopka veš?

:lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Just kidding
:oops: :oops: :oops: :oops: :mrgreen:
Slika
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No ja menjalnik od 33 res ni treba vzet za merilo pri Alfah. Danes mislm, da zarad sinhronov ni treba več zgubljati besed.

Veloce, hmmm pri tisti ceni si mislm da še ene dobre 3 miljončke pozabu, da bi dubu najcenejši BMW 6.
Kar se tiče BMW oblikovanja: 7ka je zame grd glomazen stvor, notranjost pa.... :evil: , kje je tista eleganca, ki je bla pri prejšnji 7ki. 5tice se navajam, čeprav ni to to. Z4 je OK. 6 naj bi tut bil v redu. Razni x-i mi niso všeč. Z8 je hud. Trojka mi nikoli ni bila preveč pri srcu. Še vedno mi je pa všeč stara 5. Ne vem, mislm, da bi se BMW-ju dalo potrebnega svežega vetra vnesti tudi na drug način, bolj eleganten, pa čeprav udaren. Nekako tako kot zadevo pri Alfi upravijo. Ampak prav je tako, da je ne znajo povsod tako opraviti.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Lancia, to sem za štos napisu, tako, da je zgledala ena visoka cifra. Pač vsekakor krepko čez 10 milijonov. :mrgreen: :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Veloce, glede na to koliko si na BMWslo, bi lahko bolje poznal cene BMWjev :lol:
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

:D :D :D :mrgreen: :mrgreen:

Ehm, me ne zanimajo! Vem za ceno enega, ki me zanima in to je dost. :mrgreen:
Slika
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kolk bi prišlo približno popravilo teh sinhronov 1 in 2 prestave ( v prvo ne gre nč bolš )???
Na 33 sta men osebno 2 slabi stvari menjalnik in ponekod pleh-prec rja ( pri tanku in spodnji del vrat ). Če bi bilo to dvoje malo boljše, pa bi bil avto TOP OF TEH TOPS.

Drugač pa nimam nobene pritožbe glede lege pa motorja k to je =D> =D> ( ok mogoče je poraba velka, sam to ni avto kriv )

LP Joseph
Odgovori
  • Informacija