lybra JTD

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
torcida_st
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 6:57 pm

Jst mam eno vprašanje glede klime če mi lahko gdo razloži njeno delovanje!
Tam kjer so tipke MONO AUTO iN ECON kaj katira tipka pomeni ?
Kako je klima užgana kako ugasnjena itd?
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

torcida_st napisal/-a:Jst mam eno vprašanje glede klime če mi lahko gdo razloži njeno delovanje!
Tam kjer so tipke MONO AUTO iN ECON kaj katira tipka pomeni ?
Kako je klima užgana kako ugasnjena itd?
MONO pomeni, da z enim gumbom(šoferska stran) naštimaš temp. za levo in desno!ko premakneš na sopotnikovi strani, se ta funkcija izklopi!
AUTO pomeni, da klima dela vse avtomatično sama(regulacija šob, kok bo pihal, vzdržuje temp., kroženje notranjega ali zunanjega zraka)
ECON pomeni, da je klima izklopljena in ti dela samo gretje(kompresor klime je izklopljen).
priporočam ti, da maš skoz na auto, ker itak sama priklop klimo če je premrzlo!!če bo manj kot 7°C pa ti itak ne prižge klime!
torcida_st
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 6:57 pm

Ej full hvala za pomoč!
Aja kaj pri MONO je kompresor klime uključen?
torcida_st
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 6:57 pm

Aja pa še nekaj vidim da pri tistem gumbu za kroženje zraka sveti rumena ali zelena lučka kaj to pomeni?
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

torcida_st napisal/-a:Aja pa še nekaj vidim da pri tistem gumbu za kroženje zraka sveti rumena ali zelena lučka kaj to pomeni?

MONO samo pomeni, da na obeh straneh nastaviš enako temp. tako da ti ni potrebno vsako posebi!klima takrat dela!
ZELENA lučka pomeni, da je loputa za kroženje zraka vedno zaprta(kroži samo notranji zrak v avtu)!
JANTAR lučka pa pomeni, da je loputa za kroženje zraka vedno odprta(kroži zrak ki prihaja od zunaj)!
lp :cheers:
lenivec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Okt 17, 2004 9:27 pm

ni res, če lučka ne gori je vedno na zunanji zrak, če je oranžna pomeni da je na auto načinu, kjer senzor sam zazna onesnažen zrak in preklapla med notranjim in zunanjim.

pa še glede radija, kar je gori pisalo. jaz mam nastavleno da nerabim kode in radio ob odklopu akumulatorja ostane odkodiran. nastavi se pa v exp meniju
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

lenivec napisal/-a:ni res, če lučka ne gori je vedno na zunanji zrak, če je oranžna pomeni da je na auto načinu, kjer senzor sam zazna onesnažen zrak in preklapla med notranjim in zunanjim.

pa še glede radija, kar je gori pisalo. jaz mam nastavleno da nerabim kode in radio ob odklopu akumulatorja ostane odkodiran. nastavi se pa v exp meniju
sori čist lahko da je res tole tvoje!se je men tud zdel da grugač dela kok piše v navodilih!
sem prepisal iz navodil od lybre!
je pa res da je neki pisal o tem filtru da zazna umazan zrak!
torcida_st
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 6:57 pm

Hvala obema
Počasi se bomo navadili na vso to tehniko
torcida_st
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 6:57 pm

Še eno uprašanje imam glede telefona,sicer sem tukaj o tem že nekaj
prebral ampak še vedno mi ni jasno kako naj vstavim SIM kartico noter!
Če lahko gdo opiše postopek!
Nekaj piše da naj bi šla v velikosti bančne kartice noter se mi zdi malo premalo prostora za takšno kartico!
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Ne ni premalo prostora, vstaviti moraš sim kartico kot je originalno pakirana z veliko kartico. Vstaviš jo pa tako da je sim obrnjena proti šoferju in naprej, pa še kartico moraš malo navzgor, tako da zadaj sede v zarezo črne plastike, ki skoči ven iz ICSja. Potem ko pa si jo enkrat vstavil pa ti samo prepozna in prikaže vnos pin kode. Upam da nisem preveč zakompliciral in da bo šlo. :mrgreen:
torcida_st
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 6:57 pm

Sprobal in deluje super!
A veš mogoče če je simobilovo kartico mogoče kopirat!

Kaj te vsakič ko vključiš radio vpraša po pinu ali se da to izklopit?
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Ne vem kako je pri simobilu, vem samo da je pri mobitelu možna funkcija avtotelefon. Dobiš še eno kartico, ki je podrejena tvoji in če se 20 sek ne oglasiš na mobitel ti preklopi zvonenje na podrejeno kartico. Samo imaš pa dodatno naročnino(cca:1 ksit bivših/mesec) + priklop-še ena sim.
Za pin kodo pa tudi mene zanima če se da izklopiti, da je ni treba vsakič znova pisati - bo treba malo navodila prebrati, če kaj piše o tem.
Lp
torcida_st
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 6:57 pm

Ja sm se pozanimu pri simobilu in priklop + sim pride okrog 16€ +
dodatna 2.2 € mesečne naročnine!
torcida_st
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 6:57 pm

Ja PIN se da izključit!
Greš pod SETINGS tam klikneš na PIN in potem označiš
USE LAST PIN
percig
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: To Okt 02, 2007 11:06 am

Se komu sanja kdaj se vklopi tista zelena lučka, ki se nahaj v predalčku pod pepelnikom? Full bi mi prav prisla, pa mi je nikakor ne rata vzgat. Enkrat je sicer med voznjo bila prizgana, pa ne vem tocno kaj sem naredil. V navodilih ta lucka sploh nikjer ni omenjena, zguglat mi pa tudi nic ne rata ;(.
Odgovori
  • Informacija