pokanje visoka temperatuta!!

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
igor31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Feb 27, 2007 11:44 am

danes gremo z družino na izlet.imamo se lepo dokler nismo šli domov.imam lybro 1.9 jtd letnik 04!se vsedemo v avto se peljemo začne cukati in temperaturo narašča.narasla je do 120 stopin.do prve pumpe cca 4km.se vstavimo na pumpi pogledam,če je dovolj hladilne tekočine vse ok.in začelo je še nekaj pokati.pokličen asistenco in lepo z avtovleko domov.kaj bi lahko bilo.jutri pa do mehanika samo ne upam se peljati.ga morem prej poklicati ,da ne bo še večje škode!!

lp igor
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

cim se je temp. dvignila na 120stopinj nekaze nic dobrega. upas lahko da ni skrivilo glave. zdaj vzrokov za to je lahko veliko. lahko ti je crknil ventilator , predupor za ventilator , kaksen RELE , varovalka , 1 in 2 stopnja venilatorja, kak senzor za temp... v tvojem primeru ce bi opazil narascanje temperature bi takoj dal na maximalno gretje v avtu da bi dodatno odvajal toplo vodo iz motorja. je pa vsekakor najbolje da do mehanika odpeljes avto kar z avtovleko da se naredi se kaksna dodatna skoda. je pa dihtunga na glavi 100% sla v franze :D zal.. cim poka to ni dober znak.

LP
igor31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Feb 27, 2007 11:44 am

hvala za pojasnila.vam v naslednih dneh kaj več povem.do mehanika bomo šli pa z avto vleko!!

lp
igor31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Feb 27, 2007 11:44 am

a ja !pa mogoče veste cca koliko bi bil strošek v najboljšem in najslapšem primeru!! danes tud spal ne bom!!

lp
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

strosek nebo astronavtski tudi v najslabsem primeru. material niti ni tako drag. odvisno bo samo koliko ti bo mojster zaracunal.
Uporabniški avatar
Tečko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jul 28, 2006 8:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Mam podoben problem in sicer, če se vozim normalno do cca 120 kmh je temperatura konstantna 90, če pa pospešim pa začne naraščat ampak ne konstantno temveč kar preskoči na 100 potem na 105 in na 110 več nisem tvegal. zanimivo pa je, da takoj ko spustim nogo z gasa pade nazaj na 90. Torej skoraj dvomim da gre za mehansko okvaro no če pa bi mogoče kdo vedel vzrok bi bil pa zelo vesel. aha termostat zamenjan cca 10000 km nazaj.
doberman
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: So Mar 10, 2007 3:54 pm

Mislim, da imajo več ali manj vsi italijanski avtomobili hitrodzivni termostat, in se vsaka sprememba takoj pozna na kazalniku temperature, sploh pa v teh vročih dneh.

Pa še to, če menjate termostat pri Lanci, ne škrtarit in kupit ponaredka ampak obvezno original, vsaj tako mi je svetoval mojster ki se spozna na te motorje. :wink:
Uporabniški avatar
Tečko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jul 28, 2006 8:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja no čisto možno, samo kolikor se jaz spoznam na tole temperaturo kaže tipalo in ne termostat pa v sistemu je cca 8 litrov vodein če mu teh 8 litrov vode uspe ohladiti v 5 sekundah kolikor časa rabi, da pade iz 110 na 90 potem pa vsaka mu čast :wink:
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

senzor temperature je v krogotoku namescen za termostatom. ko se termostat odpre pride do tipala hladna voda takorekoc v trenutku. zato tako hitro pade temperatura na prikazovalniku.
Uporabniški avatar
Tečko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jul 28, 2006 8:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ja rayumem, samo ne razumem, zakaj se t zgodi le pri takih brzinah in pa tudi ne razumem, zakaj drugače nič ne zanika če je tako zraven ventila :?: :?: :?:
igor31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Feb 27, 2007 11:44 am

no pa so znane moje težave pri avtu.šel je ventilator,temperatura je narasla,ker je šel relje,pokanje se je pa slišalo od ventilatorja tko ,da ni take panike upam samo,da strošek ne bo prevelik.

lp igor
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

no le zamenjaj s cimmanj stroskov. probaj dobiti rabljenega cene pa v nabavo za novim. Kot sem napisal mozne napake so ble glih te :D rele in ventilator.. :D no upam da nisi vec tok razocaran nad avtom.. se lahko zgodi podobno marsikateri drugi znamki vozil.

LP
igor31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Feb 27, 2007 11:44 am

ne razočaran nisem!dobil mal prej avto zamenjali so mi en upor pa relje na ventilatorju,če sem prav razumel.tko,da avto spet dela kot se zagre.plačal še nisem ,ker ni bilo šefa!ampak kolikor mi je rekel tip tam ,da ne bo več kot 70 evrov.sem zelo vesel jupi!! ha,ha,ha!!

lp
doberman
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: So Mar 10, 2007 3:54 pm

Kje si ma menjal to, če ni skrivnost?

lp,
igor31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Feb 27, 2007 11:44 am

avto triglav
Odgovori
  • Informacija