Lybra 2.4jtd+čip;poraba in končna hitrost...kaj je res ?

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
wenndy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 30, 2007 12:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kr

se strinjam z dobermanom moja lybra ma tudi porabe malo za tako močan avto pa je ne šparam na dolge proge mi trnutna poraba pade na 3.3 l kar je za 2.4 mašino vsaj zame super servisi so zelo ugodni tud šponarji jermeni niso dragi men so zdaj naredili servis in menjali olje, filtre šponarje jermen je bilo 180 evrčkov kar se mi zdi zlo pocen avto imam pa cirka dve leti ko sem ga jaz kupla jih je bilo v sloveniji okoli 30 kom zdaj jih je par kar dosti škoda da jih ne bodo delali več :? če te kaj zanima pa kar vprašaj :wink:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ločila ti ne delajo na tipkovnici? Shift tudi ne?
Take sestavke je približno 7x težje brati, kot tiste z ločili.
Olajšaj nam malo v bodoče. ;)
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ma 2.4 mašina nikol ne pride na 3.3l porabe na 100km. Ok, k sem jz mojo kupu in sem bil ves posran, da mi bo jermen odtrgal sem mel porabo 4.8l po bc-ju, po ravnini brez prehitevanj, s konstantnimi 90km/h.. Zdej mam pa relacijo okoli 5.8l, čim pa pridem na ac pa še liter več. Če daš original dele za veliki servis te pride samo zunanji šponar 150 eur, to pa nikakor ni poceni.
Uporabniški avatar
wenndy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 30, 2007 12:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kr

Žival, lahko pridem pote greva recimo neko daljšo turo najbolj avtocesta in če ne pade na 3.3 kot sem rekla, dam za gajbo piva. Se pravi 5 prestava, obrati na 1200-1400, to je okoli 110-130 na uro ter vključen tempomat Tudi jaz sem bila presenečena ko sem to vidla, moja reakcija je bila da to ni mogoče, pa mi jo je kolega priklopu na računalnik in so se številke ujemale točno tako kot je men kazal računalnik v avtu :) Pri hitrosti 240 km/h pa je poraba 8.2-8.8. Glede servisa pa, jaz imam svojega, tip dela na fiatovem servisu, doma ima svoj računalnik originalne dele mu pa, nekdo vozi iz Italije,so cenejši, kot pri nas.
Zadnjič spremenil wenndy, dne Pe Avg 24, 2007 2:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
wenndy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 30, 2007 12:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kr

bass napisal/-a:Ločila ti ne delajo na tipkovnici? Shift tudi ne?
Take sestavke je približno 7x težje brati, kot tiste z ločili.
Olajšaj nam malo v bodoče. ;)
Sory, sem navajena z drugega foruma tega ne uporabljam, obljubim da tukaj bom. Bo bolje!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No Wenndy, zmenva se tkole. Se dobiva na eni pumpi, tankajva polnega, narediva 100km po tvoje in spet tankajva. Če bo šlo notr res sam 3.3l dam jz za večerjo. 8) V vsakem primeru pa je to mučenje avta in voznika. Jz ne pomnim kdaj sem avto vozil pod 160km/h po ac-ju, pa se ne štejem med divjake, ki morajo biti vedno prvi. Ne vem a si se zmotila, samo tvoj avto ne gre 240km/h (si mislila mogoče 140)in poraba pri tej hitrosti bi bila malo višja. Pa še to: vsi pač nimajo možnosti, da bi dobili cenejše dele iz Italije. Jz sem napisu ceno, ki jo ima avtotriglav in se meni zdi precej zasoljena. :wink:
Uporabniški avatar
wenndy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 30, 2007 12:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kr

Žival sory sem se zmotla za 3km se pravi, da gre 237km testirani ter dokazano na providi, moj najdražji se je peljal po ac v radovljico, imel je kakih 180 na števcu, ko ga začne slediti bela škoda, ker moški kot moški seveda ne bo dopustil da ga kdo prehiti pospeši na 220km, škoda ga seveda še vedni zasleduje, pospeši na 237km ko se začne konec ac mora zmanjšati ko ga bela škoda prehiti z lučkami in se na zadnji šajbi lepo napiše policija ustavite konec lahko predvidevaš je bil lep :lol: jaz se mu še zdaj smeje, glede 3.3 pa so priče ki so bile v avtu, bilo je pa na ac zagreb- split zakaj sem pa morala tako počasi vozit, zadaj sem imela še dva ki sta mi sledila in eden od tega je bil ww kombi ki je zmogel le 110km in še to z težavo ker je bil ravno pred crko.to je to. Nisem pa mislila po mestu ma kje pa to je pa poraba 6.4-7.2 kakor kdaj.
Uporabniški avatar
wenndy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 30, 2007 12:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kr

žival napisal/-a: Jz sem napisu ceno, ki jo ima avtotriglav in se meni zdi precej zasoljena. :wink:
Glede tega pa če ti ni predaleč v Kranj na popravilo ali servis hodit ni problema povej, ti dam od tipa tel. pa se sam zmeneš :) ali pa če boš kdaj kaj potreboval, evo men bo zdaj, ker gremo na morje zamenjal filtre na klimi, vse skupaj delo+filtri okoli 30 eurov men se ne zdi drago
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Dejte me smejat, 150konjski dizel da gre realno 237kmh pa da je zmožen samo 3.3 porabit (trenutno ja, ampak na relacijo/realno pa sigurno ne) to pomen da bi bila zmožna ta lybra 1800km narest z enim tankom ...mhm ... brez zamere ampak ne vem kaj dosežete s tem da na forumu buče pišete... razen to da se drugi k jim 5.65 litov žre ful sekirajo, če je z njihovimi avtomobili kej narobe, da majo tako porabo.
Uporabniški avatar
_deebo_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 122
Pridružen: Po Maj 28, 2007 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kisovec - Maribor

mi imamo lybro doma in najnižja poraba je malo nad 5litrov, vendar j mašina 1.9...

lp
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

No nevem kako pa kaj je z 2.4jtdji, jaz sem kolegovo Octavio 1.9 tdi 90ks z 160k km spravil in držal kar nekaj deset kilometrov na porabi 3.4/100km in to na regionalni cesti...

Kar se pa končne tiče...Bmwjev 200 konjski 2.0 dizel (čip iz 163ks) gre čez 250 (kak mm ali 2) z 18" in konkretnimi valarji. Ampak to je pač po števcu. Ampak gre pa...

Jst pač pišem kar sem videl in probal...tako da je po moje možno da gre 2.4 tolko kot so napisali po števcu...sej tovarniško gre kok, ene 210-220. Pa števc mal laže pa smo tam...
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

@miholl: zgoraj piše 237kmh po providi, glede na to kolk italijanski števci lažejo bi mogu cagr pokazat skor 250kmh... ne verjamem dokler ne vidm slikce.
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

V homologaciji je vpisana max. hitrost 214km/h, zato verjamem da po števcu pokaže 240km/h. S KR proti Radovljici pa je še malo zbrega, tako da je to možno (še nisem probal). Jaz pri moji Lybri nimam prikaza trenutne porabe, zato o 3,3l/100km težko komentiram - raje kak liter več. Imam pa povprečno porabo, ki mi kaže okrog 6.4, z zelo lepo vožnjo pa tam okrog 5,5 mogoče bi se ga dalo spraviti še malo manj. Vendar avta nisem kupil zato da bom sedaj gledal za vsak liter in se vozil s "1000 obrati"!
:D :D
Nevem pa od kje so pripeljali belo škodo provido, a nimajo v kranju le sivo vektro, če se ne motim, a so bili z druge PE? :x
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Hm pol je pa moja 166ka res v kurcu. Žre k pr norcih, pa sam 220gre po števcu. :roll: Kokr jz vem gre moja po tovarniških podatkih 205km/h. Tud lybra sploh če je sw ne more it več, kvečjemu manj zarad aerodinamike. Bom kr prodal pa lybro kupu. :lol: No cifro mehanika pa le zrihti Wenndy, ker se mi zdi da res malo preveč za servise zdevam.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Žival, upoštevaj, da je 166-ka vseeno večja in težja od Lybre. Svoje naredijo (verjetno) še drugačna prestavna razmerja, aerodinamika pa je pri karavanih ugodnejša kot pri limuzinah in HB-jih.
Odgovori
  • Informacija