Lybra 2.4jtd+čip;poraba in končna hitrost...kaj je res ?

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Damijan napisal/-a:Žival, upoštevaj, da je 166-ka vseeno večja in težja od Lybre. Svoje naredijo (verjetno) še drugačna prestavna razmerja, aerodinamika pa je pri karavanih ugodnejša kot pri limuzinah in HB-jih.
Aerodinamika karavanov je ponavadi na nivoju hatchbackov ali še malce slabša. Najboljša je pa vedno pri limuzinah...
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

žival napisal/-a:Hm pol je pa moja 166ka res v kurcu. Žre k pr norcih, pa sam 220gre po števcu. :roll: Kokr jz vem gre moja po tovarniških podatkih 205km/h. Tud lybra sploh če je sw ne more it več, kvečjemu manj zarad aerodinamike. Bom kr prodal pa lybro kupu. :lol: No cifro mehanika pa le zrihti Wenndy, ker se mi zdi da res malo preveč za servise zdevam.
No pa si oglej tehnične podatke iz navodil:
Slika
No pa še poraba:
Slika
:lol: :lol:
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

TribesMan napisal/-a:
Damijan napisal/-a:Žival, upoštevaj, da je 166-ka vseeno večja in težja od Lybre. Svoje naredijo (verjetno) še drugačna prestavna razmerja, aerodinamika pa je pri karavanih ugodnejša kot pri limuzinah in HB-jih.
Aerodinamika karavanov je ponavadi na nivoju hatchbackov ali še malce slabša. Najboljša je pa vedno pri limuzinah...
Za lybro ne vem, samo za 156ko pa tole ne bo drzalo.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Karavani so mel zmer slabšo aerodinamiko kot limuzne! Pri nobeni tovarni še nisem zasledil da bi karavanska različica imela boljšo končno hitrost kot limuzina. Kvečjemu je hitrost enaka, v veliki večini primerov pa za ene 3km/h nižja. V glavnem avto s 140 ali 150 konji (ne vem kero različico ma Wenndy), z okoli 1400kg, 5. prestavami ne bo nikoli in nikdar žrl 3.3l na 100 prevoženih km in nikoli ne bo šel 237km/h. Ko pa bo ena od tovarn naredila tak avto ga pa takoj kupim. BTW: točno 237km/h gre po tovarniških podatkih 166ka 2.0 turbo.
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Saj bom sedaj nehal z offtopic:

Vir: Avto magazin št.6 l.2000

Slika
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
wenndy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 30, 2007 12:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kr

Moja vdaja!Vidim da sem naredila celo štalo z 3.3, še enkrat to je bila trenutna poraba(na ac Zagreb- Split z enim tankom se je pa naredlo Kranj- Hvar-Kranj) ne konstantna oz. povprečna. zdaj me j... tudi moj brat ki je alfist tako da se vdam, v moji familji so vsi italjani: brat ima alfo, oče ima puntota z 80 konji ki mu pupca do 4.6l največ, mama ima bravota ta pa je pa kar precej žejen... glede hitrosti pa če imaš narejen čip tuning se da kajne :?: aja Žival glede mehanika pa dečko je delal prej pri Podboršku zdaj nekje drugje, pri njem je treba malo čakat, ampak se splača, kajti delo naredi profesionalno in ugodne cene ima, njegova tel:041/918-515.Pa ne se več živcirat zaradi porabe librice :wink: pa še to uradno ima moja lybra 150 konjev
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Hvala za številko. Sam še vseeno ta avto z nobenim čip tuningom ne more it 237km/h. Žal sem se mogu oglasit če sem bil prepričan, da so podatki ki jih navajaš neresnični. Tud men je ratal porabo po klancu navzdol spravt na 2.8l, sam to ni realno. Realnost za ta avto je okoli 6 litrov in pika. Pa brez zamere.
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

žival napisal/-a: Sam še vseeno ta avto z nobenim čip tuningom ne more it 237km/h.
Torej provida laže :?:
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

123 napisal/-a:
žival napisal/-a: Sam še vseeno ta avto z nobenim čip tuningom ne more it 237km/h.
Torej provida laže :?:
Ne, nekateri imajo bujno domišljijo...
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Pa dejmo že nehat s tem, a eni res verjamete da gre ena boga lancia lybra 237km/h? :roll: S chip tuningom pri 150 konjskem avtu pridobiš približno 30 konjev, kar pa še zdaleč ne zadošča za tako hitrost. Pokažte mi avto, ki gre po tovarniških podatkih s 180 konji 237km/h. Za lybro mi je že tovarniški podatek o 214km/h precej optimističen.
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Verjetno je mišljena hitrost po števcu. Moja 1.9 čipana je tut šla 230 po števcu, kar tudi približno ni realno...
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

žival napisal/-a: Za lybro mi je že tovarniški podatek o 214km/h precej optimističen.
AR 156 SW 2,4jtd pa je tovarniški podatek 212km/h, če se še prav spomnim.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

OT:
Nekateri avtomobili gredo pač bolje kot drugi, zdaj če gre nek avto 212 km/h še ne pomeni, da drugi avto, čeprav enak model ne more iti 230 km/h :wink:
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No pokaž mi enga 150-180 konjskega dizla, ki gre 230km/h.
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

žival napisal/-a:No pokaž mi enga 150-180 konjskega dizla, ki gre 230km/h.
Lybra :mrgreen:


No kakorkoli ze, tudi jaz tega ne verjamem.

LP
Odgovori
  • Informacija