Pomoč pri nakpu Kappa

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

NO ja bomo videli v četrtek kaj porečejo na AC. Slišal sem da je celo mogoče da je zrak v hladilnem sistemu in se zato ne dvigne kazalec dovolj.

Mimogrede, danes sem se malo vozil po centru KP in sem mi je temperatura kaj hitro dvignila na 70 stopinj (po prevoženih 5km po centru, 3 rdeči semaforji). Ko pa se vozim relacija KP Izola in obratno pa se po 15 minutah ne dvigne, niti po 2 urni vožnji po AC.

LP
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

SHadowX napisal/-a:Po kolikih minutah piha toplo ni nikakeršen pokazatelj delovanja hladilnega sistema.

Res je, potrebno bo na tester za primerjavo.


Jaz sem na prejšnji Kappi dobil približno vrednost temperature ( na 3 st. C točno ), ko sem še pred testerjem pomeril temperaturo na ohišju pretočnega termostata s termometrom z naležnim tipalom. Prva stopnja ventilatorja na hladilniku se je vključila pri 91 st. C, kazalec je kazal dobrih 70 st. C. Pokazalo se je, da kazalec laže. Po potrditvi na testerju sem nastavil kazalec.


LP
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

No kar se tiče te temperature bo vse jasno v četrtek, vsaj upam.

Imam pa še eno vprašanje glede tega Motor steuerainlage defekta. Zadeva se je začela prepogosto vklapljati, t.j. 1-3x na dan in takrat opažam da avto slabše pospešuje, kot da bi ga nekaj zamorilo, celo malo pocuka. Največkrat takoj po vžigu. Kaka idea? Je možno da je kak filter (becin, zrak,olje?)
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Dejan18 napisal/-a:No kar se tiče te temperature bo vse jasno v četrtek, vsaj upam.

Imam pa še eno vprašanje glede tega Motor steuerainlage defekta. Zadeva se je začela prepogosto vklapljati, t.j. 1-3x na dan in takrat opažam da avto slabše pospešuje, kot da bi ga nekaj zamorilo, celo malo pocuka. Največkrat takoj po vžigu. Kaka idea? Je možno da je kak filter (becin, zrak,olje?)
Kar pomeni, da kontrolni računalnik preklopi v rezervni program, vse take napake se zabeležijo v računalnik in jih bodo znali s testerjem prebrati in povedati kaj je narobe.
Emperor of The Dark Realm
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

Kot sem že napisal pri tej napaki je veliko možnosti. Hitro se lahko zgodi, da se odločiš za menjavo dela, ki ga javlja tester, po poti s servisa pa enako kot prej. Pri meni je vztrajno javljal lambdo. Dobro, da je nisem menjal. Je pa javljal to napako nonstop, razen, ko sem spustil plin po višjih obratih. Takrat je napis izginil.
Ko sem zavaril počen izpušni kolektor (komaj opazna razpoka, sploh nisem vedel, da je počen, saj avto ni bil opazno glasnejši) je bilo vse BP:

Preveri na forumu z linkov kaj vse lahko proži ta napis.

LP
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

NO sej berem pa je toliko različnih odgovorov in možnosti da jojo, postajam že kar slabe volje. Je možno da to napako javlja v povezavi s tisto temperaturo?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Dejan18 napisal/-a:NO sej berem pa je toliko različnih odgovorov in možnosti da jojo, postajam že kar slabe volje. Je možno da to napako javlja v povezavi s tisto temperaturo?
Praktično nemogoče. Ponavadi se ta napaka pokaže pri okvri kakšnega od senzorjev. Sedaj je spet odvisno od firmwarea centralnega računalnika ampak možno je tudi, da je kak slab kontakt v napeljavi. Nekatere verzije računalnika imajo za to napako poseben zapis, ki pravi da je okvara napeljave motorja, druge pa imajo isti zapis za napeljavo in motorno elektroniko.

Na tvojem mestu se nebi žrl za brezveze, dokler ne bo na servisu priklopljen na tester ne boš vedel ničesar, pa tudi potem boš videl, če se po menjavi stanje popravi. Kakor je zapisal Igor01 pred menoj, ni vedno vzrok napake tisto kar je zapisano v računalniku. Pa vendar so na servisu dolžni odpraviti napako in ne samo menjati na pamet.
Emperor of The Dark Realm
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Pozdrav!

Evo prihajam z servisa. Avto dela ok, ventilator se normalno vklopi, kazalec laže za 10 stopinj in termostat je (baje) fuč. Naročen je nov, strošek z delom 98,98 EUR.

Hvala za pomoč in se slišimo ponovno z kakim vprašanjem.

LP
Dejan

P.S. vse pohvale za AC Koper, zares odnos na nivoju!
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

AJa pa še to... Za tisti Motor..... napako so ugotovili da je na enem od dveh senozorjev za merjenje temperature se nabral nek sh** in so spucali, zdej dela k urca tudi to!
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Fantje padlo mi je vzratno ogledalo notranje dol, ker se je odlomil eden od tistih nosilčkov, pa me zanima če kdo ve se da na pooblaščenem servisu naročit samo tisto plastiko med ogledalom in šipo ali moram kupiti celo ogledalo novo?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Dejan18 napisal/-a:Fantje padlo mi je vzratno ogledalo notranje dol, ker se je odlomil eden od tistih nosilčkov, pa me zanima če kdo ve se da na pooblaščenem servisu naročit samo tisto plastiko med ogledalom in šipo ali moram kupiti celo ogledalo novo?
Odvisno, tisti nosilec na katerem je ogledalo se da kupiti posebej, stane okoli 10 EUR. Ne vem pa katero plastiko imaš zlomljeno, fotografija bi pomagala.
Emperor of The Dark Realm
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Ok. Na ogledalu fizično je na zadnji sttrani neka plastika ki ima dva tirnici (to je pri meni zlomljeno) in ti dve tirnici se zapeljeta v utorčke take male plastike ki je nalepljena na šipi. Torej se to dobi posebaj ali ne?
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

Naroči del s kodo 71711058, cena pod 10€.

Ti pošljem na mail sliko in podatke, ne znam slike prilepit tukaj.

Kako si spesnil daljinsko centralno ?


LP
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Slika
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Igor01 napisal/-a:Naroči del s kodo 71711058, cena pod 10€.

Ti pošljem na mail sliko in podatke, ne znam slike prilepit tukaj.

Kako si spesnil daljinsko centralno ?


LP
našel modul, bil res tam pri airbag modulu. Sicer je bil čist črn modul CZ, na njega sem v nekaj minutah povezal žice, pol še nekaj minut zafrkavanja z dobit žico iz stikala prtljažnika do modula daljinskega. Nato ko sem hotu sprobat je bil novo daljinsko zaklepanje fuč :evil: . Reklemiral, dobil novga, priklopil in dela kot je treba. Še stlačit modul k relejem centralnega zaklepanje ter zapret pokrov.
Odgovori
  • Informacija