Pomoč pri nakpu Kappa

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Fantje kaj mi lahko poveste jaz imam v avto navadno vzvratno ogledalo, kupil pa bi samozatemnitveno. Bo pasalo in ali bo delalovalo?
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

Seveda deluje. Samo drago je, stane 350€. Ali pa si našel kaj na odpadu? Če si, javi ceno na PM. Tudi mene mika.

LP
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Ja sem dobil na odpadu za 30EUR. SAmo mi pravi da pride to v kmpletu z nekimi 3 žicami ki jih je potrebno vezat na nek konktor in so tam tudi luči za notranjost kao vse skupaj. Potem kao to deluje drugače ne. Zdej se pa bojim da mi ne bo električar še 50 eur računal za montažo. Zanima me kako bi to delovalo, ker jaz verjetno niti inštalacije nimam za to. Torej kako to vezat/montirat, naj mi prosim nekdo za 100% pove da ne bom brezveze kupoval.

LP
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

Instalacijo imaš pripravljeno, konektor je pod stropno lampo, načrt ti pošljem po mailu. Drugi konektor mora biti na ogledalu. Montiraš lahko sam.

Ti pa hitro najdi še enega - takoj kupim.


LP
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Ok glej če meni ne bo šlo zmontirat ti ga odstopim. Tisto stikalo poleg alumulatorja (rückfahrscheibewerfenschalter kaj sploh je to??)ki more bit je tudi v vseh? Ma si ti res 100% da je predpriprava??
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Na katerem odpadu pa si našel kappo oziroma kose zanjo, če seveda ni skrivnost?
Emperor of The Dark Realm
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

Dejan18 napisal/-a:Ok glej če meni ne bo šlo zmontirat ti ga odstopim. Tisto stikalo poleg alumulatorja (rückfahrscheibewerfenschalter kaj sploh je to??)ki more bit je tudi v vseh? Ma si ti res 100% da je predpriprava??


Predpriprava je na vseh.

Stikalo (rückfahrtscheinwerferschalter) pa je pod akumulatorjem na menjalniku - stikalo za vklop luči za vzvratno vožnjo. Je tudi na vseh, no ne vem kje ga ima avtomatik. Kaj ti ne dela ?

LP
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Ja treba je neki od tega senzorja za ogledalo povezat na za ruck..... thing. Ne vidim povezave. Tisto ki si mi poslal po mailu sem dal električistu da mi bo to priklopu in je reku kaj je ta ruck zadeva in da mu ni jasno kaj je s tem. Torej kako je to povezano?

In še to. Zdej sem kupu novo plastiko za ogledalo (to navadno) in na AC Koper kjer so mi danes menjali termostat in nameščali to ogledalo so rekli da je treba prilepit. Kako bom pa to dol dobil?
Igor01
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Apr 09, 2006 7:57 pm

Ogledalo ima tri žice. Ena kje masa, tu ni kaj dodati. Druga je napajanje iz stikala za luči. Torej deluje samo ko so prižgane luči. Tretje je signal, da je avto v vzvratni vožnji. Tukaj predvidevam, da se zatemnitev vključi ali izključi, da bi bolje videl pri vožnji nazaj ne glede na proženje. Ne vem kaj se zgodi ker nimam taga ogledala, vendar predvidevam, da je tako. Zatemnitev proži v ogledalo vgrajen senzor na podlagi vhodnih parametrov in osvetlitve.

Pri nosilcu ogledala ni kaj lepiti. Na steklo je nalepljen del, na katerega se zatakne nosilec. Tega imaš na steklu. Ogledalo se na nosilec privijači. Nosilec se na tisti del, ki je nalepljen na steklu samo natakne. Tu ni kaj lepiti.

Pazi pa, ko boš natikal nosilec - z lahkoto ga boš zopet uničil.


LP
Odgovori
  • Informacija