Alfa 156 SW 1.9 JTD&Stilo MW 1.9 JTD

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Bojan115
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Sep 15, 2006 10:46 am

Pozdravljeni

Pred časom sem imel sposojeno Alfo 156 SW 1.9 JTD.Moram reči da me je zadeva navdušila.Občutek pri 2 in 3 prestavi je bil super,saj je avto vlekel super.
V glavnem,kupil sem si Stilota SW 1.9 JTD oba motorja sta 115KS,in imam občutek da zadeva vleče slabše/v bistvu čisto drugače.
Stilo vleče ampak v večjem razponu obratov,dokler pri alfi se zadeva zelo hitro zvrti.
Zanima me: ali kdo ve v čem je razlika,oz. glede na to da sta motorja ista,sumim da ima stilo drugačno prestavno razmereje.

Hvala

lp
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Menda sta motorja enaka, popolnoma drugačen naj bi bil software, malce manj navora (-20nm) pr stilotu, menjalnik ima drugačno prestavno razmerje. Na papirju - pospeški, končna - so zelo zelo podobni, razlika med vožnjo pa naj bi bla zelo opazna. To vse sem samo slišal, probal niti enega niti drugega, ampak glede na tvoje pisanje je lahko to celo res. Seveda je pa lahko tud to da je stilo slabše ohranjen kot alfa, al je bla pa alfa kej čipana itd...
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Chip tuning bo rešil vse probleme. :D
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Ali pa nov LMM. Prijatelj je imel enako težavo + višja poraba.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Po vsej verjetnosti ni nič narobe, ker kakor pravijo je res kar precejšna ralika med alfinim in fiatovim JTD motorjem.

Lp
Uporabniški avatar
_deebo_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 122
Pridružen: Po Maj 28, 2007 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kisovec - Maribor

Kaj pa primerjava med alfinim jtd motorjem in od lancie? Ker sem vozil našo Lybro 02 letnik in sosedovo 156 01 ter opazil kar veliko razliko v korist Lancie. Je to normalno al ma pa sosed kako okvaro lmm-ja...? motorja sta pa oba 1.9 jtd.

lp
Bojan115
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Sep 15, 2006 10:46 am

Zadeva je taka-tudi meni je bilo čudno,peljal priklopit na tester,pokazalo ni nič.LMM je v redu,ker če ne bi bil avto ne bi šel 190km/h.
Turbina je tudi v redu,tako da je verjetno zadeva spremenjena v sami elektroniki,ali pa je tudi menjalnik drugačen.

Poraba se mi zdi normalna. 20% relacije ostalo pa mestna pa je bo bc-ju nekje 6,8 litra, tako da bi z avtom moralo biti vse v redu.
lp
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-razlika je v manjšem navoru pri stilotu (-20),verjetno tudi v menjalniku,je pa zato poraba pri stilotu po specifikacijah cca pol litre nižja,jaz bi vseeno BC tudi ročno preveril :doubt:
Odgovori
  • Informacija