Problem z stop lučjo

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
dalybra
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Feb 26, 2008 12:11 pm

Sem nov na forumu. Že več kot eno leto imam Lybro 2.4jtd in je 1A-
Ker imam nameščeno kljuko, pa mi je na strani, kjer je odvod za kljuko crknila stop luč, tako, da tudi na prikolici ne dela, mi pa zadevo javlja na računalnik, varovalke pa so OK. Ali je že kdo imel podoben problem. Ali bom moral podreti omarico z varovalkami (ker je kablov kot listja mi zadeva nič ne diši)? :?:
dalybra
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Poskusi najprej demontirati luč, nato odstrani žarnico in nekoga prosi da ti pritisne pedal zavore. Potem pa z inštrumentom pomeri če dobiš napetost 12V na kontakta od koder si odstranil žarnico. Pa malo poglej da ni kje kakšen slab kontakt.
Meni je tudi svetilo opozorilo za zadnjo luč, a ko sem zamenjal žarnico je opozorilo izginilo.
No upam da boš uspel popraviti.
dalybra
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Feb 26, 2008 12:11 pm

sem že poskusil, tudi na napeljavi po avtu po kablu (če sodim po barvi) nič ne pride. Razmišljam o LED lučkah, ki jih bom namestil tako na prikolico, kot na stop lampo, potem glede toka ne bi smel biti problem na eni varovalki, na katero bom vse skupaj priklopi - če bo alarm svetil še naprej, pa naj.
dalybra
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če ne daš uporov zraven sigurno sveti. Ali pa vzameš ven žarničko iz števca pač. :D
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Tudi če vzameš žarnico iz števca ima pomojem še opozorilo na ICS-ju. :?
Odgovori
  • Informacija