Bugatti Veyron Grand Sport

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2894
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Prihaja nova raketa - tokrat z odprto streho.

150 primerkov bo narejenih, cena pa 1,4mio€ - brez davka. :mrgreen:

Slika

Za podrobnejši opis in še več Wallpaperjev - Klik
Zadnjič spremenil Inti, dne Sr Avg 20, 2008 3:22 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

no k bom velk... :lol:
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

rokkas napisal/-a:no k bom velk... :lol:
bom najbrz mel bajto v polovicni vrednosti tega avtka :mrgreen:
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

hehe :) nc veselja nepustis cloveku :lol:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ne vem kje je bil kak dizajner, ko so otroci risali tale avtomobil #-o

Pa naj bo 100x najhitrejši in najmočnejši avto, mi vseeno ne potegne.........
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Aerodinamika diktira dizajn. Sicer pa, kaj pa pričakuješ od VW? :mrgreen:

P.S.: Od kdaj je vw italijan? :lol:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2894
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

@Foggy - to je res, da ni ravno najlepši avto - ampak mislim da bi ti po tem, ko bi se peljal z njim, kar dobro potegnil :lol:

@Bass - Temo sem odprl tukaj zato, ker je bil gospod Ettore Bugatti italjan - glede na to, da je avto poimenovan po njemu. Ja žal je pa tako, da je sedaj v rokah švabov.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Svabov gor dol, avto je bomba v vseh pogledih. Nekako je vseeno pravi bugatti, ne glede da se vidi nekaj nemskih vplivov vsaj kar se elektronike tiče.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Bomba je mogoče zaradi menjalnika, ki je vzel, če se prav spomnim največ truda za izdelavo. 1001 en konj je pričakovan ob takem motorju in 4imi turbopolnilniki.
Vendar na stezi baje niti ni tako suveren. Pravtako, se pri avtu pozna, da ga je izdelala tovarna, ki se ji o superšportnikih niti ne sanja. Zaradi tega tudi ogromno težav pri razvoju in velika zamuda prihoda na trg.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Toda kakor sem rekel, tole je delan v stilu bugattijev. Kater prejšnji bugatti je bil za progo? Vedno so bili hypercari s prekleto veliko konjev, hudim izgledom and not much else. Veyron je pravi hypercar in sluzi svojem namenu, poleg tega pa je tehnološko čudo, ki celo naredi tak avto normalno vozen. Mogoce sm pa sm jz narobe zastopu bugattije in hypercare.

Lambota npr so dosti bol švabi spremenil, je dobr, ni pa več hypercar.

Blem italjanov nasplosno pri avtomobilih je njihova kriza identitete. Vedno so delal prevozna sredstva sportna, brutalna, brezkompromisna, z dušo športnike, danes pa je to vse skupaj nekaj vmes. Al nej naredijo stopnicko naprej in naredijo tehniško čudo v pravem pomenu besede (ferrari), ne da je v tem potem GT-R bolši, al pa nej ostanejo pri svoji dobri brutalnosti z dušo (kar bi raje videl). Problem je, da razen ferrarija nimajo športne ponudbe. Samo se pri motorjih so taki kot bi mogl bit, pri avtih je pa večinoma ratal bleda sredina ali zlato povprečje, kar pa izpade bedno, saj italjani nikol ne bodo taki picajzli kot japonci ali nemci, italjane smo kupl zaradi prej naštetih razlogov.
Uporabniški avatar
zvau
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 158
Pridružen: Če Sep 14, 2006 8:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenj Gradec

Inti napisal/-a:Prihaja nova raketa - tokrat z odprto streho.

150 primerkov bo narejenih, cena pa 1,4mio€ - brez davka. :mrgreen:
[/url]
Za tak gnar dobiš novo Rivo Rivale. Pa se ti ni treba bat da bi bla omejena serija.

Si pa po moje isti car, samo na vodi. :D
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@dejch: Pa ne bi spet razpravljali o tem kockastem GT-Ru.
Ker ga vedno rineš v vsako temo. Mislim, da smo svoje o njem že vsi povedali in jasno napisali, da GT-R ne sodi v ligo Ferrarija, kaj šele, da bi mu bil konkurenca. Kupi si Ferraija preklopi nastavitve v Race način (ali pa celo način, kjer se izklopi poplnoma vsa elektronika) in potem pridi nazaj in kritiziraj brutalnost Ferrarija F430 Scuderije.

P.S. GT-R pa tehnološlo čudo :lol: :lol: :lol: Se je vidlo kakšno čudo je, ko sem prebral test Avto fokusu oz. je to test Quattrorouteja in Alana Prosta za volanom. GT-R sicer lahko konkurira Ferrariju, ampak konkurenca pa ne bo nikoli, razen če v tem trenutku ukine izdelavo vseh avtov za široke mnžice, povdarek na širokih množicah, in podvoji ceno GT-Ra ter ga postavi na dieto za 400 kg.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Ja sm scuderia je track avto, medtem ko kritike 599, F430 kako so prevec g33karski in ne vedo kva tocn hocejo in da to niso tisti tapravi Ferrariji, je pa tud svojevrstna debata. GT-R pa mecem zato, ker za svoj denar to kar ponuja je VELIK, zdej ce ne more konkurirat po image-u pa me ne zanima, ZANIMA me avto in kar ponuja za svoj denar. Sej mislim, da smo zato tudi na Alfah, al si na njih striktno samo zaradi image-a? Pravtako, ce bi kupoval ferrari bi me zanimal marsikaj vec kakor samo pozerstvo. GT-R pustmo, bo treba za njega temo odpret, ampak ne meši teme. Govoru sm o krizi identitete v it. avto industriji.

Resnicno te prizadane tale GT-R, glede na to da ga ne morš prebolet, ker dejstvo je, da pac je cudo kar naredi iz svoje kilaze. Pa dost o tem.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ja to bo to, prizadena me omemba GT-Ra. Zdaj se ma pa dobil :oops:


In zdaj naj bojo vsi Ferrariji track avti, da bojo pravi Ferrariji?
Ferrarija lahko res vozi vsak pozerček, ki hoče, da ga vidijo v Ferrariju. Nekdo ki pa hoče od Ferraija kaj več in tudi zna zadevo obvladat, pa sem prepričan, da mu avto kot kje F430 nudi več kot dovolj. Zato pa ima manettino, da zadovolji pozerčke in hard-core ljubitelje. 99% ljudi na forumu če ne še več, ne bi znalo izkoristit več kot 50% konjev od F430ke (razen pri drag-racu seveda). ;)

Kar se pa tiče GT-Ra. Moti me, da ga vedno primerjaš oz. mečeš pod nos Ferrarijem, kot da je nevem kaj, in kako bi Ferrari mogel narditi isto. Če Ferrari kdaj nardi avto kot je tale Nissan, je zame to isto kot če nardijo SUVa. Pri meni izgubijo ves rešpekt. Tako, da prosim nehaj smešit ime kot je Ferrari, ko ga primerjaš s Nissanom. Ker večina ljudi tu gor se zaveda, da se Alfe ne primerja s VWji, zakaj bi se potem Ferrarija z Nissanom? :doubt:

Še vedno izmed vseh superšprtnikov s serijski proizvodnji Ferrari ponuja najbolj pristen športen avtomobil, vsi ostali so že preveč luksuzni. Lambo odkar je pod Audijem, je postal preveč nemški, vedno bolj se jih lahko uporablja kot vskodnevni avto. Porsche pa je sploh tak, da se z njim pelješ na morje kot z navadnim družinskim avtom - skoraj. Ferrari je nekaj čisto drugega. Daje tisto nadobčutenje v svoji ligi, ki ga daje Alfa v svoji. Torej Brero lahko vozi pozerček, ker se počuti v njejn še bolj fensi, lahko pa jo vozi zapriseženi Alfist, ki v njen maksimalno uživa. :P

Ko smo pa že pri Alfi in zakaj jo kdo vozi. Jaz je že ne bi vozil zato, ker dobim pri njej enake konje in performanse zaradi tretjine manjše cene rabljenih in tudi novih od ABMa. Vozil bi jo samo zato ker je Alfa, kupil pa takšno, ki je v mojih denarih zmožnostih. To da GT-R za svoj denar ponuja veliko me en velik drek briga, saj v razredu superšportnikov cena ne igra nobene pomembne vloge. In če bi imel denar za GT-Ra, ga ne bi kupil pa če nevem kaj. Raje rabljenega Ferrarija ali Maseratija. Verjamem, da bi ss v teh dveh počutil stokrat boljše, kot pa v nekem japoncu, brez duše, ki je prepreden s sto računalniki, ki jih nekateri kličite tehnoloko čudo. Verjetno določene svetovno priznane znamke superšportnih avtomobilov, nočejo uničiti besede športen avtomobil s tem, ko ga prepredejo s sodobno računalniško tehnologijo.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Men je pa za Veyrona ostal podatek od Top gearovega testa ko je Jeremy rekel da ma ta avto air brake tako močen kot normalen avto normalne bremze.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Odgovori
  • Informacija