tuljenje v kabini- Fiat Punto!

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

imam problem!
pri mojem puntu se od menjave gum iz dimenzije 165/75/14 na 185/65/14 Bridgestone Turanza ER300 v avtu sliši tuljenje (prej se je zelo malo slišalo, skoraj nič), verjetno gum, ker so tolko širše, pa še glasne so (na testih imajo slabo oceno za glasnost in večji kotalni upor). najbolj tuli pri okrog 80 in 110km/h, na začetku sem prenašal, zdej pa me počasi že moti, ker je včasih težko imet prižgan radio, se pogovarjat in da ti neki tuli ko zmešano. :?
ko sem zamenjal sprednje in zadnje gume (sprednje dal zadaj, zadnje naprej) tuli še malo bolj!! :x

zdej pa nevem kaj je lahko to?? dimenzija in karakteristike gum, kakšni ležaji za menjat ali kaj drugega??
če je to samo zaradi gum, je možno izboljšat zvočno izolacijo in kdo bi to delal??

hvala za odgovore!!
LP
Žiga
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Bos videl cez dva meseca, ko bomo dajali gor zimske, ce bo se tulilo. Ce se ti zdi da je vedno glasneje je cisto mozno da je kak lezaj, sicer pa ce je lezaj se spreminja zvok v ovinkih.

edit: Videl da si iz kopra in verjetno ne bos dajal zimskih gor.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

So letne gume nove? Meni nič ne tuli, mi pa je tulilo s 3 leta starimi GY eagle F1. Preveri še, da ti kje ne drsajo zaradi večje širine.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Bos videl cez dva meseca, ko bomo dajali gor zimske, ce bo se tulilo. Ce se ti zdi da je vedno glasneje je cisto mozno da je kak lezaj, sicer pa ce je lezaj se spreminja zvok v ovinkih.
zimske bojo pri meni gor komaj decembra ali januarja ko bom šou kaj na sneg :)
v ovinkih ni nič drugače, oziroma nisem še nič opazu!
So letne gume nove? Meni nič ne tuli, mi pa je tulilo s 3 leta starimi GY eagle F1. Preveri še, da ti kje ne drsajo zaradi večje širine.
stare eno leto! bom preveru če kje drajsa, čeprav dvomim ker je dimenzija homologirana :doubt:


drugače pa je "mlinček" :lol: 1.2 60KM, l.2002, okrog 39.000km...če vam kaj pomaga :D

je možno da je zvočna izolacija -al kako bi temu v avtu reku :mrgreen: - slaba??
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Ne, razen če si preobčutljiv. Če res tako tuli, potem je nekaj narobe z gumami. Kot sem že napisal sem imel enake težave z GY F1. Prvo leto je bilo ok, drugo letu so tulile, tretje leto so me pa vsi pošiljali na menjavo ležajev. Zanimivo, ker so to ponavadi simptomi t.i. "smrekca profil" gum, kar pa ER300 niso.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

ne bi reku da sem preobčutljiv ker res moteče tuli!! :doubt:
bi mogu se peljat še s kakšnim puntom z tako dimenzijo, da bi lahko primerjal :D
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Če te moti menjaj gume, izogibaj se smrekca profilu. Pri našem puntu ni bilo nikoli težav, res pa je da ni ravno na nivoju MB S klase pri 120 km/h, kar se tišine v kabini tiče.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Alfaspider napisal/-a:Če te moti menjaj gume, izogibaj se smrekca profilu. Pri našem puntu ni bilo nikoli težav, res pa je da ni ravno na nivoju MB S klase pri 120 km/h, kar se tišine v kabini tiče.
se strinjam :D
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Meni isto eno leto stare gume tulijo za popizdit (Kumho). Prvo leto sploh nisem slišal gum, drugo sezono pa so živi obup. Največja katastrofa pa je zdaj, ko sem zamenjal zadaj spredaj. Tako da naslednjo pomlad pride gor obvezno druga znamka gum. Kaj se priporoča za tišino v kabini?
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

aja še to, ER300 meni ne tulijo, dimenzija je pa 205/50/16 mensezdi.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Alfaspider napisal/-a:aja še to, ER300 meni ne tulijo, dimenzija je pa 205/50/16 mensezdi.
hm..potem verjetno je nekaj s temi gumami narobe...
205/50/16..kolko konjev pa ma? ker pri mojemu z 60KM se je poznalo že samo iz 165 na 185??
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Ne na puntu. Na Alfi imam te gume. :D
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Alfaspider napisal/-a:Ne na puntu. Na Alfi imam te gume. :D
aja..se mi je zdelo malo čudno :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Alfaspider napisal/-a:Ne na puntu. Na Alfi imam te gume. :D
Ampak noben do Ljubljane ne zmore.

e300 ne sme tuliti.
Odgovori
  • Informacija