fiat bravo 1.6 16v-voda zginja

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ni mi jasn, kam voda zginja-na 2 tedna treba 3 litre dolit-pecka ne pusca, pumpa je zgleda v redu, ker ko deluje, deluje(normalno voda krozi in se segreje in vklopi ventilator)

menjan termostikalo, menjan termostat,

problem je ker je avto 2krat zakuhal na 140 stopinj al pa s emal vec-zdj pa me zanima, al je mozno da je dihtnga sla, al pa da je glava pocla?

itak bom delal glavni servis, pa me zanima, kaj mislte glede dihtunge?

da ne bi zastonj glave dol dajal, ampak pomojem da je dihtunga, oziroma glava pocena

drgac nc ne kadi belo iz auspuha, edin zjutrej mal potrokira

sm pa slisal, da naj bi rade dihtnge sle pri teh motorjih
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

ja kot si napisal, če je avto zakuhal, je tesnilo glave šlo. glede vode pa ti lahko pušča kakšna cev, lahko pri črpalki itd...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja ampak kam gre ta voda-ker ko smo dolili in prezracli, ni nikjer voda puscala, ne po ceveh, ne pri pumpi

zdj edin c jo med cilindre tok pozre
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Si pogledal, če je na pokrovu za dolivanje olja kaj "majoneze"?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sm ampak ni nc vidt?

a ce se je dvakrat skuhov, pol je zihr sla dihtnga na glavi?

ampak to mi je res cudno, 3 litre vode poje, pa ne vem kam bi sla ta voda?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če ni luže pod avtom, potem gre stvar skozi ali v motor, razen če je med vožnjo ne zmeče iz ekspanzijske.
Ali mogoče prihajajo kaki mehurčki v ekspanzijsko posodo in ali se kaj vohajo izpušni plini iz ekspanzijske posode med delovanjem?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

dons snel glavo dol, ni nikjer vidt porv ocitno, da bi spihal dihtungo-na drugem cilindru se mlanekost vidi, da bi lahko voda prislaa med bat, ampak...

no zdj me zanima, ce ma ta avto variator faze?1.6 16v

ker na sesalni odmicni je v jermenici ena zadeva, ki ima konektor na 3 pine?

je kel potrebno na kej posenbej pazit?

ali je to samo kasen senzor odmicne gredi?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Nima variatorja faze.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
nightrider31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2004 4:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Čisto banalno se ti notri kaj rosi oz. ti morda spusca pecka za gretje??
Uporabniški avatar
Udovč
Alfist
Alfist
Prispevkov: 298
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 5:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Breg ob Bistrici

Če je avto zakuhal,vrjetno meša olje in vodo.Je pa res da bi potem morala bit na pokrovčku majoneza.Če meša z oljem gre ta voda skozi izpuh.Mogoče kaj kadi belo?
Piciotto
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Pe Okt 12, 2007 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Meni je podobno nardilo na, že davno, bivši škodi. Voda je zginjala nezneno kam, olje čisto, vse normalno, samo zjutraj je težje vžgala, pol pa nič. Na koncu je bila diagnoza slabo tesnilo. Voda je puščala v 4.cilinder zato je tudi težko vžigala, ko je vodo ščistlo iz cilindra pa je laufala kot da ni nič.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

evo ucerej sm snl glavo in vse pritekline zraven(so zakompliciral jebemtis), danes nesel brusit glavo potem je sledila menjava vseh teflonov, ciscenje ostankov tesnil, potem pa skupaj-se kar zavlece vse skupaj, ker je tko cudno izvedeno-

no na 3jem cilindru je bilo vidt, da je puscala voda, ampak ravno toliko da se opazi, to smo porihtali, glavo komplet obnovil, preventivno smo menjali se vodno pumpo, tako da mislim da bo zdaj mir-
ni mi jasno kam je sla vsa voda, ampak.....okoli pecke ne pusca, avto se sicer rosi, ampak ko vklopis gretje se odrosi, tako kot treba

ponavadi ce pecka pusca, ko das ventiacijo, se zacne rosit


je pa tko-brez primernega orodja(orodje za zaklenit odmicne, glavno gred, za sponar) se kar namucis oziroma jebe*, da nastimas tako kot treba-niso dal cahnov na odmicne, na glavni gredi sicer je ampak-ne pove kaj dosti


z orodjem bi slo to v 15 minutah, tako pa se zavlece kar precej



koncal sem z delom pred dobre pol ure, avto vzgal v prvo, malo trokiral, dokler se niso stepslni nafilali z oljem, zdj pa tece kot urca

pelal se se nismo, ampak se pozna razlika na odzivnosti(sicer v prostem teku, razlika pa je)verjetno je prej zgubljal kompresijo na 3 cilindru ampak-avto je ze prej dobro potegnil, jutri sporocim, kako gre sedaj
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

Sem mel isti primer
Jap cilinder lahko spije veliko vode, zato pa se kadi za tabo toliko pare
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

upam da si PREVERIL VSE ventile, ker ti lahko mimgrede poci kak ventil ki se kasneje odlomi...kaj sledi pa noces vedt :)
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja ventile sem itak vn pobral, ko sem menjal teflone, in je blo vse zdravo vidt, glava komplet obnovljena

zdj pa spet problem:avto spet kuha, kazalc gre gor, notr pa ne piha toplo-sem poslatal cevi iz pecke, ena topla druga ne, cevi na kilerju so bile ornk napihnene(trde) ampak obe sta bili topli

zdj pa men zmankal idej- sem pol spet prezracil tam pri ceveh za notranjo pec, in je temperatura normalno dol padla, tudi not je zacel gret tako kot treba-ampak po 20 minutah spet temperatura gor,....

zdj al jst to ne znam prezracit, al kaj je zdj to za ena pizdarija-
nekje pride zrak notr, in zgleda voda ne kroz, ampak od kje ta zrak?

za prezracit ma na kilerju in na cevi ki gre do pecke- ampka ko smo avto sestavl, ga uzgal, nalil antifriz, se je lepo normalno segreu in tako leufal vse do danes

je pa res da sm ga rpezracu samo na kilerju

zdj d bi bla glava pocena.....vidt ni blo nikjer, ampak ce bi bla, bi verjetno ze po parih dneh zacel tako zajebavat

kaj pa s pokrovom na kilerju?
ce ne bi spustil pritiska ven? kaj se zgodi?je mozno da se tok pare naredi, da vode ne potegne?

ker od zacetka ko sem gledal ta pokrov, je biu narobe sestavljen(ventil narobe obrnjen, ampak to sem porihtal

zdj mi pa res ne pade vec na pamet, kaj bi loh bilo

aja pa avto ne kadi beloa je mozno da bi bila glava pocena tako, da bi kompreisjo v hladilni sistem nabijalo?ampak potem bi verjetnot udi vodo zrlo in belo kadilo?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Odgovori
  • Informacija