Fiat Marea weekend JTD

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Zanima me, kako zanesljiv je ta avto in če ma že kdo kakšne izkušnje z njim. V mislih imam motor 1.9 JTD 105 konjskih moči. Ful so poceni in ga bom verjetno kupil ženi.
Slika
Gasilec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Jun 15, 2004 10:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje o/S
Kontakt:

Prjatu jo ma pa ma porabo mal čez 6 litrov, problemou z motorjem pa do zdaj ni mel še nobenih, je pa to definitivno družinski avto.
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

JTD motorji so vsi neproblematični in poceni za vzdrževat. Je pa dosti Marej JTD tudi uvoženih seveda z prevrtenimi kilometri, ker to je v it. delovni avto in zato povečini dosti na cesti, in poceni za kupit, to pa trgovci izkoriščajo. Al poišči tako, ki naj bi imela realne km, al pa poglej magar za Bravotom JTD, če ne rabite toliko prostora.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ne, glih prostor je najbolj pomemben. Rabimo enga poceni in dobrega karavana.
Slika
Uporabniški avatar
golf11
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 569
Pridružen: Pe Avg 15, 2003 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

veloce napisal/-a:Ne, glih prostor je najbolj pomemben. Rabimo enga poceni in dobrega karavana.
A si gledal slucajno Mondeota z 1.6 ali se bolje 1.8 masino!? Sem slisal dosti dobrega, ima ga pa tudi svak in zaenkrat spila :wink:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Pa je mnogo večji. :wink:
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

veloce napisal/-a:Ne, glih prostor je najbolj pomemben. Rabimo enga poceni in dobrega karavana.
z JTD ziher ne boš razočaran !
samo pazi na KM ipd...

l.p.
Uroš
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Absolutno samo dizel. Danes sem šel probat eno in sem bil prijetno presenečen. Motor 1.9 jtd 105 konjev je neverjetno živahen, prostora je zadovoljivo veliko in skratka bil sem zadovoljen. Materiali v notranjosti so sicer bolj tako, nekaj povprečnega, ampak cena in ostale uporabne kvalitete prevagajo stvar na svojo stran.
Slika
f4676
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Pe Mar 05, 2004 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper (med tednom) Celje (konec tedna)

Ravnokar sem bral test rabljenega avtomobila pri Autobildu. Vse kar so pri avtu pograjali je bil motor (žeja...). Samo to je bil še stari TD motor in ne nov JTD- tega pa so v drugem testu zelo pohvalili. Če pri Autobildu ne grajajo italijanskega avta...
Se pa strinjam, da je potrebno biti pri nakupu previden, saj so ti avti večinoma delovno orodje različnih obrtnikov. To pa se tako ali tako takoj vidi, če ne drugje pa v prtljažniku
alfa 156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Jul 04, 2004 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana ok.

Pazi pri nakupu na kilometre in vse ostalo.
Drugače je Marea uredu avto. Lega je zelo o.k., saj jaz sem imel tako izkušnjo z 2.0 20V.
Notranjost je kar lepa, seveda se z kako Alfo ali Lancio ne more primerjati. Motor JTD pa je zagotovo dober nakup.
Glede porabe, ne morem reči kaj oprijemljivega, saj poznam porabo Maree 1.9jtd od mojega sodelavca, ki ima 12-13 km do službe, pa precej dinamike..., pa mu porabi prbl 7.5-8l. Avto ima prevoženih po števcu prbl.110000km, samo mislim, da jih ima raje kaj več.
Meni je 2.0 20v 10-12.5l.
Pa dobro kupi! Lp!
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Še kakšno mnenje glede vzdrževanja in kvalitete, elektronika predvsem?

Verjetno bomo eno službeno 105 JTD vzeli, pa nisem kaj preveč informacij dobil tu.

Lahko še kdo iz izkušenj kaj pove?
Slika
Uporabniški avatar
ayrton79
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: So Maj 20, 2006 10:40 pm

Tut jaz ti priporočam, da paziš na kilometre, sploh pri avtomobilih, ki so uvoženi iz Italije. Sm mel že tako izkušnjo. Smo šli v novo mesto gledat točno Mareo Weekend JTD (zdele ne vem koliko konjev je imela, je imela pa spredaj že okrogel fiatov znak, torej je bila novejši letnik), uvoženo seveda. Avto je na zunaj zgledal lep, se usedemo notr in ga vžgemo in armaturna plošča ne dela. Števci, osvetlitev, nič ne dela. Ok se spokamo in gremo nazaj in čez 10 minut na un kekec kliče nazaj da je bila samo armaturka izklopljena, da zdaj dela. Cccccc.
I won't be the one left behind, can'b be king of the world if you're slave to the grind...
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

če kopuje kdo mareo weekend prodajam kr lepo ohranjeno z TD 75 motorjem 1997 za okol 2000 eur. Folk me kliče zakaj je tak pocen in ne pride gledat, ko pa nastavim višjo ceno pa zakaj je tak drag :)
Preventivno je bila narejena prava mala generalka, ker je iz italije :).
040 155793
bolmat
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 193
Pridružen: Po Mar 17, 2008 12:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

masince so ful dobre osebno marea ne poznam lhk pa povem ksm vozu 1.9 jtd bravota 99 letnik res vredn svojga dnarja
simonjay
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 2:30 pm

Pozdravljen,

jaz imam Mareo JTD 105 km.


sem lastnik 3 leta,

naredil z njo 60k KM, prodajam, ker sm kupu Lybro.


odlično ohranjena.

poraba od 5,7 do 6,3 odvisno od vožnje in letnega časa.

bližnica do oglasa

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1898226
Odgovori
  • Informacija