Lancia Kappa problem

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Pozdravljeni!

Včeraj zvečer ko sem avto zalaufal po 13 urah stanja se je po minuti delovanja začelo nenormalno kaditi iz ventilacije, smrdi po zakurjeni plastiki. Takoj sem ugasnil avto, izklopil ventilacijo, preluftal avto zalaufal in se hvalabogu pripeljal do doma 10 km stran. Ventilacijo sem po nasvetu forumaša izklopil, in tako se je tudi nehalo kaditi (L Kappa 1000x hvala!).

Zanima me:
- ali je kdo že imel tako izkušnjo in če ima kdo ideo kaj bi lahko to bilo?
- ali lahko pride do kakega užiga avtomobila zaradi tega?
- koliko me lahko stane popravilo te napake in kje za boga dobit dele?

Prosim za pomoč!!!

LP
Dejan
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Najprej povej ali se je ventilator vrtel ali ne?
Če se ni, se je možno, da skurilo navitje ventilatorja.

Če pa je deloval normalno, pa najprej poskusi odstraniti filter klime, nad njim so še releji in varovalke preglej če se mogoče ni kaj skurilo tam.
Emperor of The Dark Realm
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Ventilator mi je delal normalno, tudi med dimljenjem je pihalo ven na nastavljeno jakost, tako da mi res ni jasno kaj bi bilo lahko narobe??
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Dejan18 napisal/-a:Ventilator mi je delal normalno, tudi med dimljenjem je pihalo ven na nastavljeno jakost, tako da mi res ni jasno kaj bi bilo lahko narobe??
Kot sem ti že napisal, pod pokrovom motorja med brisalci je plastičen pokrov, ki ga na mestu držita dva vijaka in pod katerim se skriva relejna plošča in mikrofilter. Če se je skurilo kaj pri teh relejih ti je lahko dim povleklo v notranjost, poglej to.
Emperor of The Dark Realm
Odgovori
  • Informacija