Thesis okvara 2.4 JTD 110kw

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Pri thesiski je očitno odpovedal 110kw 2,4 JTD. Baje je počil blok :? ](*,)

Je 150hp 10V JTD motor v osnovi popolnoma enak kot pri različnih modelih AR, L Lybri oz. drugih iz Fiat grupe....? Koliko je približno cena golega motorja? Kje bi se dal dobit?

Še nekaj. Ker je ravno priložnost se razmišlja o swapu na 129kw 2.4 JTD. Je potrebno DME zamenjati ali samo preprogramirati? Ve kdo kaj je poleg tega potrebo še zamenjati, da je avto dela b.p.?
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Zdravo.

Mi je žal, da se ti je to zgodilo. Ali so simptomi že kaj bolj jasni? Samo blok ali cela mašina.

P.S.: Sva govorila po telefonu ... sem lastnik tistega thesisa 3.2
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

hmmm

Avto je od strica!... če si se pogovorjal si se z njim. Kako stvar napreduje oz. kaj točno so ugotovili pa napišem jutri ko ga pokličem. Prva diagnoza je bila blok. Je pa thesis (slovenski) bicolocre v kolikor poznaš?

Temo sem odprl, ker sam na forumih ne sodeluje :wink:
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

bvogri napisal/-a:hmmm

Avto je od strica!... če si se pogovorjal si se z njim. Kako stvar napreduje oz. kaj točno so ugotovili pa napišem jutri ko ga pokličem. Prva diagnoza je bila blok. Je pa thesis (slovenski) bicolocre v kolikor poznaš?

Temo sem odprl, ker sam na forumih ne sodeluje :wink:
Ja potem sem pa z njim govoril. Ni panike ... bo že zrihtal tako da bo prav. Poznam nekaj detajlov še iz lancia foruma.
Mi je kar žal, da se taka tragika zgodi ravno lančistu, ki je toliko vložil v avto. Za zjokat.

Sicer pa, kot sem rekel, že njemu sem že za preveč motorjev 2.4 dizlov slišal, da so šli v tri PM. Hvala ... ga nočem.
Zato pa jaz vozim bencinarja ... na plin. Saj ko bodo ljudje videli da to ni nek baubau se bo število plinašev povečalo (trenutna nas je baje cca 3500 ... legalnih).
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Glede 2.4JTD-ja se večina strinja, da so eni boljših dizlov od CR sigurno vrh. Glede na količino vs. bencin pa seveda ni čudno, da gre kakšen rakom žvižgat... Mislim da malo pretiravaš v prednostih glede bencincev. Sicer sem bolj zelen okoli znanja o alfinih in lancinih bencincev ampak ravno V6 v teh znamkah je že marsikiomu zaribal pa jih 10x manj vs JTD. Na drugi strani imaš JTD-je ki 400kkm naredijo b.p. Aja sam sem tudi primarno plinar drugače :D
Upam pa da si ne mečem peska v oči hehe (166 2.4 JTD je ravno prišla domov)

Je pa res žalost, da se to zgodi človeku ki res lepo skrbi za avto! Je pa lancia fan ja (3x thema, 2x kappa, thesis)

Kot rečeno popoldne pa napišem kaj in kako!
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

bvogri napisal/-a:Glede 2.4JTD-ja se večina strinja, da so eni boljših dizlov od CR sigurno vrh. Glede na količino vs. bencin pa seveda ni čudno, da gre kakšen rakom žvižgat... Mislim da malo pretiravaš v prednostih glede bencincev. Sicer sem bolj zelen okoli znanja o alfinih in lancinih bencincev ampak ravno V6 v teh znamkah je že marsikiomu zaribal pa jih 10x manj vs JTD. Na drugi strani imaš JTD-je ki 400kkm naredijo b.p. Aja sam sem tudi primarno plinar drugače :D
Upam pa da si ne mečem peska v oči hehe (166 2.4 JTD je ravno prišla domov)

Je pa res žalost, da se to zgodi človeku ki res lepo skrbi za avto! Je pa lancia fan ja (3x thema, 2x kappa, thesis)

Kot rečeno popoldne pa napišem kaj in kako!
Problem je v tem, ker dizlarji ribajo relativno novi.
Za bencinarja V6 še nisem slišal da bi ribnil pred svojimi 100000km. Je pa res, da jih ponavadi na konec svoje V6 dobe spravijo ravno taki, ki avtomobila ne vzdržujejo (avto kupijo za male novce in potem teraj dokler gre).
Doma smo imeli že 4x V6 pa nobenih problemov. Reden servis in delali kot ure.
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

4x zjahan alfin v6 motor brez problemov vsaj 3je cez 500k, 4ti dela kot nov pri 260 000km
V6 od alfe konča na 3 načine...je še dober pa gre avto na odpad, odtrga jermen, extremno pomanjkanje olja...
Zadnjič spremenil vesoljc, dne Ne Sep 06, 2009 11:15 am, skupaj popravljeno 1 krat.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

JTD ki crkne pred 100k km? Dobro, če ga res slabo vzdržuješ, drugače pa je glede na vse možne forume ki sem jih pregledal za to izredno majhna možnost... Pa je JTD na trgu bistveno več kot Alfa bencinarjev (no z novimi bencinarji se bo to upam da spremenilo, sploh zaradi 1.8TBi).
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

JTD 16V so res problematični zaradi vodne pumpe, ostali pa ne...
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Glede na vse zivo prebrano na netu, bi rekel, da so JTDji res dost dobre zadeve (kar se res same masine tice).

Jaz bi takole vzel:

ce dizel potem Alfa
ce bencinc pa BMW
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Nič novega na zahodu :roll:

Diagnoza je blok. Avto sedaj stoji in čaka na to da se najde dober motor... Na moje prvotno vprašanje zna kdo odgovorit? Je 150hp motor enak pri vseh modelih?

Glede debate dizel vs. bencin pa bo verjetno trajala v nedogled... :D Bencinarji na bencinski strani, dizlarji na drugi. Je pa res da ima alfa zelo dobre dizle, bmw pa izrazito bencinarje ja!
guli
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: To Mar 25, 2008 9:43 am

a to je slučajn una thesiska dvobarvna? (svtlo in tmno modra)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@guli: Ja.


@bvogri: Ne dolgo nazaj je uporabnica Lancia foruma Zirafka imela manjšo nezgodo s Thesisom 2.4 JTD s 175 konji in ga je, mislim da celega, prodala. Če se prav spomnim je motor ostal cel. Malo jo povprašaj glede tega komu je Thesis šel v roke. Vsekakor si Thesis zasluži minimalno 175 konjev ;), priložnost je v tem trenutku več kot odlična.
In če smo že pri bencinarjih, mene BMW-jev R6 ne navduši niti malo, je kot truplo proti alfinemu šestaku, res, da so v prejšnjem M3 iz njega ogromno izstisnili, to pa je tudi vse.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Aha hvala Lizard. Upam da je bil vsaj motor pri tistem avtu v redu ker izgledal je milo rečeno zelo slabo že prej. Bom pa povprašal. 175hp je res minimum drugače se strinjam.

Glede bmw šestakov pa imajo alfini V6 malo več navora spodaj. 528i, 530i so sicer zelo prožni tudi tam, kar je manj pa je resnično mal treba pognat. Se pa oddolžijo z resnični nizko porabo tudi glede na alfo, svilenim tekom in nezahtevnostjo vzdrževanja ter vzdržljivostjo. To velja predvsem za M5X, ki se je nadaljevala v N5X... S5X(oz. M motorji pa so popolnoma drugačni :wink: ) Pa pustmo sedaj bmw.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

bvogri napisal/-a:Aha hvala Lizard. Upam da je bil vsaj motor pri tistem avtu v redu ker izgledal je milo rečeno zelo slabo že prej. Bom pa povprašal. 175hp je res minimum drugače se strinjam.

Glede bmw šestakov pa imajo alfini V6 malo več navora spodaj. 528i, 530i so sicer zelo prožni tudi tam, kar je manj pa je resnično mal treba pognat. Se pa oddolžijo z resnični nizko porabo tudi glede na alfo, svilenim tekom in nezahtevnostjo vzdrževanja ter vzdržljivostjo. To velja predvsem za M5X, ki se je nadaljevala v N5X... S5X(oz. M motorji pa so popolnoma drugačni :wink: ) Pa pustmo sedaj bmw.
To sem že jest tvojmu stricu predlagal naj pogleda na lancia forumu in žirafkin motor ... sam tist motor ima 200000km in bog ve koliko km.
Tudi dvomim, da gre elektronika skupaj brez predelav. Že avtomatski menjalniki so v osnovi enaki a imajo mislim, da 4 različne elektronike.
Kupit motor, ki je tudi že veliko km prevozil pol pa nimaš z njim kaj počet je pa kriza.
Odgovori
  • Informacija