fiat croma jtd 05/06

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
ted
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Jan 10, 2007 7:55 pm

pozdrav,
v roku pol leta bom po vsej verjetnosti menjal avto. sedaj tretje leto vozim peugeota 307 sw hdi-110KM in moram reči da mi dobro služi, mogoče pa mu manjka kak konjiček da bi bil avto malo bolj poskočen pri prehitevanji, sama vožnja pa je dokaj udobna.

ker na fiat forumu nisem našel nič konkretnega o tem avtu, sprašujem kar tule pa še experti ste za jtd mašince + še bolj objektivno mnenje mogoče dobim:

po 307 sw tako pošledično gledam podoben avto, celo malo večji-prostor rabim, ponuja veliko udobja in ogromno opreme. motor bi prišel v poštev jtd 1.9, 150km, mogoče celo 2.4 jtd 200 km (zavarovanje Question Evil or Very Mad ). na splošno gledam se je koncern fiat z alfaromeom hkrati zelo popravil v kvaliteti izpred desetletja, tudi sami jtd-ji so že nekaj časa v vrhu (kvaliteta, vzdržljivost) tako da me zanima če imate kakšne informacije iz prve roke o Cromi. da bi karkoli vedeli o vzdržljivosti, motorjih, hibe modelov...

sicer bi mogoče v poštev prišla tudi 159 crosswagon , samo je cena še rahlo previsoka glede na cromo...

pa še nekaj linkov zanimivih modelov:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2862345&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3009770&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3222027&show=1
tale je mogoče po opremi in motorju zmagovalen:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3000473&show=1

hvala lepa, Tadej :evil:
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Še nekaj malega dodaj pa si omisli kaj takega http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3245817&show=1 :) Boljši v vseh pogledih :) no... motor je enak :)
No sei vem da nisem nič pametnega povedal.... bodo drugi več.
ted
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Jan 10, 2007 7:55 pm

verjemi da mi je bolj všeč talw 159 in zelo korekten avto edinstvenega videza, tudi cena je zanimiva, prav tako kilometri ok-če so realni.

potrebujem avto ima ok lego in ja to je to, ampak 150 konjske so še s ceno malo više. ima kdo mogoče poleg vsega zgoraj napisanega v prvem postu mogoče izkušnje tudi s 159 120 konjev in 150. je občutna razlika...oziroma ali se da ok živeti tudi s 120 konji v alfici..ker potem je tudi to zeloo zanimiv avtoček. nekako se nagibam v vsakem primeru k jtd-ju ...zato sem odprt za ..ali cromo ali 159...seveda pa malo odloča tudi cena.

lp Tadej
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

120 konj je za moje pojme presvoh za razna prehitevanja in kaksne manevre, no za peljat pa bo:)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Več prostora, kot ga ima P307 karavan...
Kje? V kabini ali prtljažnik?
V kabini ima več prostora Croma, prtljažnik pa (upam si trditi) ima večji 159ka SW, čeprav ne blesti po tem.

1.9 JTD, 120ks: če nimaš ravno poskočne vožnje, bi te znal celo zadovoljiti, še vseeno pa ti svetujem (vsaj) 150ks, tudi pri Cromi...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

alfa 195sw 445-1235 litrov
croma 500-1610 litrov prtljažnega prostora
ps probleme s konji rešiš s čipanjem in maš registracijo ugodno
ted
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Jan 10, 2007 7:55 pm

hja večinoma je vožnja ležerna, na čase pa paše imeti kakega konja več pod haubo seveda...

no prostor sem pa mislil povsod, croma ima zelo velik prtljažnik, če odstraniš spodnjo gregrado, s tem dobiš globino ki je zelo uporabna. no ja sicer pa tudi kak kompromis bi sprejel, če pogledam obliko 159-ke.

za motor pa bom sam mogoče najbolj vedel v praksi ja...če grem pelat 120 in 150 konjev...mogoče bi se mi res tožilo po 150+ enkrat kasneje, pa bi mi bilo žal.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ali ga pa peljes na cipanje in je zadeva resena...
ted
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Jan 10, 2007 7:55 pm

no tudi čipanje bi prišlo v poštev ja, ...ali 120 in čip ali pa 150 konjev original. odločala bo predvsem ohranjenost avta in cena, ostalo izbiramo seveda če bo priložnost.

lp tadej
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Lep pozdrav tudi z moje strani. Na Fiat forumu te nisem zasledil, da bi karkoli spraševal o Cromi, pa sem vedno tam, ali pač ... :D Kar se tiče primerjave Crome z 159, je brezpredmetna, ker gre skoraj za dve različni zasnovi avtomobila, res je da je 159 lepotica, je pa res, da je Croma pravi kruzer, ti povem iz prve roke jo ima znanec. :wink: Če gledaš za kater motor bi se odločil, glej vsekakor 150 KM in več. Karkoli manj, pomeni da boš hodeča nepremičnina, verjemi gre za avtomobila, ki sta težka preko 1,5 tone. Osebno upam, da bom v kratkem času tudi sam lastnik Crome z 150 konjskim motorjem in pa emotion opremo. Od vseh dodatkov pa vsekakor bodi pozoren na xenon in PDC.
ted
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Jan 10, 2007 7:55 pm

carlo hvala lepa ...no okoli fiat foruma sem mislil v smislu da sem ga prekruzal in nič kaj pametnih debat najdu na moje želje, sej pa temo odprl tule, ker mi je interesantna tudi 159. ker imata oba iste motorje bom hkrati tu zvedel še kaj o alfici :)

no teža avta pa je kar precejšna ja, zato tudi sam gledam 150 konj, če bo le zneslo.

lp tadej
2.4 jtd
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 9:59 am

Sam imam cromo jtd s 120 konji, sicer s čipom in se mi zdi popolnoma dovolj moči za naše hitrostne omejitve. Tudi brez čipa se mi zdi dovolj za normalno vožnjo, pozna se edino pri polno naloženem avtu. Če cromo primerjam s scenicom 120 km in pasatom karavanom 105 km s čipom, katera sem vozil, je moja croma prava raketa.
Avto sicer ni športnik, se pa za njegovo višino in udobje zelo spodobno pelje. Prostora v avtu je ogromno posebej v kabini in tudi v prtljažniku ga zlepa ne zmanjka. Na zadnjih sedežih s svojimi 190 cm nisem še v nobenem osebnem avtomobilu tako dobro sedel, tudi v enoprostorcih ne.
Tako kot so ti že svetovali sta 159 in croma čisto različna koncepta. Če ti je več za lepoto in vozne lastnosti vsekakor vzemi 159, če pa rabiš udoben in prostoren družinski avtomobil pa s cromo ne boš zgrešil, čeprav mnogim oblika ni všeč.
Sam zaenkrat nisem imel nobenih problemov, imam jo slabo leto (slabih 30000 km) in ima realnih 100000 km. Moje zamere so edino pretrda plastika armature (kak čriček) ter premajnhna oz. nična bočna opora sedežev (sedeži drugače zelo dobri za sedenje).
Zlarre_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 207
Pridružen: To Mar 24, 2009 6:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola :)

Vsekakor 200konjičkov.
Croma je ogromen voz in 200konjičkov mora bit, drugače ni to to. ;)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Croma je druzinski voz z velikim Djem. Ce se ne vozis ravno v Munchen 3x tedensko in ce nisi adrenalinski frik (za kar ta avto sploh ni) je 200 konjev samo preservanje in dodatni stroski v avtu kot je Croma

Sam bi se usmeril na 120 konjev v primeru ce bi kupoval cromo (ena se prodaja 07 letnik za 8 jurjev), zelo poceni registracija,300 eur bi raskiral za cip na slabih 150 konjev in bi bilo to to...

Ce Passata premika 105 konjev in jih je ogromno takih na cesti, laguno 1.5 dci in Pezoja407 ter citroena c5 1.6hdi bo tudi 1.9 jtd vec kot zadovoljivo opravljal nalogo v avtu ki je nastetim neposredni konkurent
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Se strinjam, ampak za doseganje omejitev bi bil dovolj tudi 1.6 litrski multijet, ampak ima avto bistveno več potenciala in bi bila škoda da se ga ne izkoristi. Mogoče bi bilo pa bolje če bi čipal 150 konjskega multijeta na skoraj 190 konjev - to pa bi bilo nekaj :firedevil:
Odgovori
  • Informacija