Vsi moji špageti :-)

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

omenjeni motorji so ..poginili.. pri nekaterhi Fiat Coupejih (turbo plus),
razlogi:
total neprimerno vzdrževanje in uporaba samega vozila, mrzlega u ibr ture pa olje pogledat ko ga že ni blo več notr,pa potem najcenejše pomije notr natočit,
se je pa to zgodilo v dveh podrtijah v Lj pred cca. 6 leti, samo sta pa res bila že cela zjahana in šraufana kje pod kozolcem
Slika
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

mrzlega u ibr ture
lep primer tega...
http://www.youtube.com/watch?v=-MzjIgM1 ... re=related
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

ice cold! mal da si ni roke zavozlal skupaj
Slika
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

technoboy napisal/-a:
mrzlega u ibr ture
lep primer tega...
http://www.youtube.com/watch?v=-MzjIgM1 ... re=related
Izjemno beden menjalnik, padejo obrati za 1800 skor, #-o
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Zdaj vidim zakaj mora biti števec okrogel :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=k5zZXgFN ... re=related
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

sorry za OT ampak tega sem najdu, kaj je še v enem kosu?
jao jao, en izmed tistih o katerih sem prej pisal, se ga še kdo spomni z Brnčičeve l. 2004 ali 2005?
pa kako so v petek dopoldan še motor sestavljal nekje na pesku- v soboto zvečer je pa že škripnu,
skuba rejsing
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3383055&show=1
Slika
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

lizard napisal/-a:Pripelji eno kappo coupe 2.0 Turbo 20V it Nemčije :). Nasmeh na ustih garantiran. So pa tile 5 valjni motorji res super, prvič ko slišim, da je kdo imel težave je Alfa sport. No pa ena kappa, ki je ribnila v Prekmurju že dolgo nazaj, ker je lastnik pozabil preverjat olje, ki je bilo že lep čas krepko pod minimumom.
2.0 Atmosferski 5 valjnik 150KM v lancii libri.
Edin avto, k sem kupil novega. Ko sem ga pripeljal domov gori lučka za olje. Olja dost, v ponedeljek k mehaniku. Ugotovijo preveliko toleranco na ležajih motorne gredi. Pol so mi na Dunajski zasrali vse skupaj in sledila je nekamesečna kalvarija. Ker so tisti strokovci na Dunajski svoje delo opravili "odlično" so mi potem menjali še vse ležaje na menjalniku. Seveda pri drugem pooblaščencu. Motor nikoli ni šel tako kot bi moral. Skratka podn od podna in to v kleti. Takrat sem se zaklel nikol več lancia, pa sem po nekaj letih pristal pri thesisu vsaj alfinim motorjem.

Edina sreča v nesreči je bila, da so se me na koncu usmilili (ker tam enega poznam dost visok) in so mi jo po dveh letih ( ali enem letu ... sem že pozabil) vzeli nazaj in ponudili 1 mesec staro 166 2.5 V6 za res odlično ceno. Moj najboljši nakup definitivno, ki ga ima sedaj moj brat. Definitivno ena bolje ohranjenih 166 v Sloveniji, ki bo po vsej verjetnosti nekoč spet moja, če jo bo bratec še tako pazil.
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Alfa sport napisal/-a:
lizard napisal/-a:Pripelji eno kappo coupe 2.0 Turbo 20V it Nemčije :). Nasmeh na ustih garantiran. So pa tile 5 valjni motorji res super, prvič ko slišim, da je kdo imel težave je Alfa sport. No pa ena kappa, ki je ribnila v Prekmurju že dolgo nazaj, ker je lastnik pozabil preverjat olje, ki je bilo že lep čas krepko pod minimumom.
2.0 Atmosferski 5 valjnik 150KM v lancii libri.
Edin avto, k sem kupil novega. Ko sem ga pripeljal domov gori lučka za olje. Olja dost, v ponedeljek k mehaniku. Ugotovijo preveliko toleranco na ležajih motorne gredi. Pol so mi na Dunajski zasrali vse skupaj in sledila je nekamesečna kalvarija. Ker so tisti strokovci na Dunajski svoje delo opravili "odlično" so mi potem menjali še vse ležaje na menjalniku. Seveda pri drugem pooblaščencu. Motor nikoli ni šel tako kot bi moral. Skratka podn od podna in to v kleti. Takrat sem se zaklel nikol več lancia, pa sem po nekaj letih pristal pri thesisu vsaj alfinim motorjem.

Edina sreča v nesreči je bila, da so se me na koncu usmilili (ker tam enega poznam dost visok) in so mi jo po dveh letih ( ali enem letu ... sem že pozabil) vzeli nazaj in ponudili 1 mesec staro 166 2.5 V6 za res odlično ceno. Moj najboljši nakup definitivno, ki ga ima sedaj moj brat. Definitivno ena bolje ohranjenih 166 v Sloveniji, ki bo po vsej verjetnosti nekoč spet moja, če jo bo bratec še tako pazil.
Si imel pač smolo, meni je motor delal BP. Kar se tiče vožnje pa samo to ... :badgrin: :badgrin: oz. rock'n'roll
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

tA Stilo pa je res prava kanta. največji pod kar so jih taljani nrdili zadnjih 10let :?
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Gorkichev napisal/-a:tA Stilo pa je res prava kanta. največji pod kar so jih taljani nrdili zadnjih 10let :?
in kaj je na tej kanti kantastega.

Če že pišeš komentarje potem argumentiraj po možnosti na podlagi izkušenj. Al maš pa preveč časa?
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Gorkichev napisal/-a:tA Stilo pa je res prava kanta. največji pod kar so jih taljani nrdili zadnjih 10let :?
Avto res ni lepotec, je pa zato zelo uporaben, vozil sem že dvosed, pa 300 kg ploščic, pa tudi za vso kramo, ki jo dobiš z dojenčkom lahko transportiram, tako, da... Sam bi kupil takoj lybro, ampak ima v isti karoserijski izvedbi za kar 100 litrov manjši prtljažnik, tako kot tudi alfa 156. Torej trenutno je to edino vozilo FLAR-a, ki zadovolji moje potrebe po prostoru (v tej karoserijski obliki, da ne bo pomote). 8)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

hehe Gorko, a zdj si se že na fiate spravu, ja vse pa spet ni ,,kanta,, :roll: drugače meni tudi stilo ne potegne že odkar je ven prišel, je pa prostorsko uporaben voz z dobrim agregatom pod havbo za estetsko nezahtevne voznike, rit mu preveč navzgor štrli, pa čudi me da ga nihče ne gre zemljit da bi videli kako bi izpadlo, lybra sw ima sicer malo manjši trunk od stilota in še vedno večji od 156-ke sw, pri kateri niti pod razno ni poanta vozit gradbeni material, važno da gre notr voziček in še ostane plac za gajbo pira in hladilko, pa kakšno torbico za mami, pa za vse ki govorijo ,,karavan,,ma ni karavan !!! :wink:

@carlo: crome so že kar cenovno dosegljive, bi sedla kakšna 2.4 z 200 konjiči :?: a te imajo vse tiptronic ali so tudi z ročnimi menjalniki?
Slika
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Gregson007 napisal/-a: @carlo: crome so že kar cenovno dosegljive, bi sedla kakšna 2.4 z 200 konjiči :?: a te imajo vse tiptronic ali so tudi z ročnimi menjalniki?
2.4 motor je hud motor, sem se vozil v thesiski, ko smo bili v Torinu in moram rečt, da razen po števcu sploh ne moreš vedeti, da se voziš v dizlu (zvok je olala), da pa bi si omislil cromo s tem motorjem je pa registracija taka, da se mi ne splača, raje vzamem 150 konjsko in jo čipam na 190 konjev in mislim, da je to zame vrh glave. In kot vem so bile vse samo z šeststopenjsko avtomatiko.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

carlo napisal/-a:2.4 motor je hud motor, da pa bi si omislil cromo s tem motorjem je pa registracija taka, da se mi ne splača, raje vzamem 150 konjsko in jo čipam na 190 konjev in mislim, da je to zame vrh glave. In kot vem so bile vse samo z šeststopenjsko avtomatiko.
pa sej ne more biti toliko razlike pri reg.(cca. 200€), 5valjnik pač prida svoj čar pri zvoku motorja, edino pol ko začne teta na ,,zavarovanjih,, opremo cahnit za kasko pol se pa znesek dviga #-o čipanje sicer pride v poštev, samo tu se začne večna debata ,,kdo to obvlada,, da bi mu dal za narest,ker so se take šlamparije delale da je pogreb, pa tudi če že je ,,remap,, narejen kot treba potem sklopka kaj kmalu škrip-škrip, glede te avtomatike na menjalniku - i dont like it :wink: bo kr verjetno 159 padla Tbi ali 2.4 jdtM s TI opremo
Slika
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Gregson007 napisal/-a: pa sej ne more biti toliko razlike pri reg.(cca. 200€)
Po hitrem izračunu na amzs-jevi spletni strani je razlika okoli 750 evrov, to pa je že ena plača. 8)
Odgovori
  • Informacija