Tesnilo glave

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

Gledal sem vse živo, opazil pa nisem mehurčkov...verjetno nism bil dovolj pozoren...Bom danes ponovil vajo. Kako to da se to ne zgodi ko je mašina hladna?ČE tesnilo pušča, potem kompresija uhaja v hladilni sistem "non stop" in ne samo ko se motor segreje...
Priporočate kakšnega mojstra, ki je sposoben kvalitetno opravit zamenjavo tesnila?
ŠE eno vprašanje: kakšne so lahko posledice če se vozim s takim avtom?Sedaj se že cca en teden peljem tako...Sicer se izogibam mestni vožnji, da temperatura ne pride do 90st...na relacijah pa motor dela kot da je vse OK.
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Pokrovčke imaš različne. 0,9 bara 1,5 bara in podobno. Lahko poskusiš zamenjati s kakšnim, ki dopušča večji pritisk.

Kje se pa pri tem motorju odzrači sistem? Skozi ekspanzijsko ali ima kje posebej vijak?
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

sej tesnilo nu nujno da pusca pri vseh temperaturah. Men je na pezoju spustlo, se je kadilo za mano ko tank. Sem se vsedel v avto, par plastenk vode, pa do mehanika. 100 kilometrov. Sem mel se masino rezerve doma :)
Dvakrat sem dolil vodo, se je kadilo, da za mano nisem nic videl, dolil dvakrat vodo in po 10 kilometrih je blo vse o.k.
Pazit je treba edino, da ne pride voda v olje, ce pride olje v vodo, ni take panike. Obratno je pa ribato.
Moj predlog: bodi pozoren, vozi, ce je dihtunga, potem bo slej ko prej spustila. Da ne bos menjal dihtunge, pa pol ugotovil, da je glava pocena!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Če se ti nivo vode dviga in spušča, je fuč pokrovček na ekspanzijski posodi.
Sicer je pa je najmanjši problem in strošek najprej preveriti pokrovček, potem pa naprej.
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

Zgleda, da je res samo problem v pokrovčku ekspanzijske posode :D
Sva z Damijanom probala zamejat pokrovčke in zadeva dela, tko da jutri šibam po nov pokrovček...
Damijan, še enkrat hvala za pomoč (pa tudi vsem ostalim forumašem) =D>
bostjannn
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Okt 19, 2012 10:05 pm

Kje se pa dobi ta pokrovcek ?
Meni namrec ze lep cas kaksno leto po malo zginja hladilna tekočina. tam deci na 3 - 4 mesece. Lani pri servisu sem omenil mehaniku (lokalnemu) in je rekel da je to zelo teško ugotoviti kje spusca in da se naj ne sekiram za tako malo kolicino ter samo dolivam po potrebi.
Sedaj avto deluje normalno, ogreje se lepo na 90 stopinj, kjer tudi ostane, kadi tudi ne prev3ec, pokrov motorja je cist brez smetane... edino kar sem opazil je, da je malo vlazno okoli pokrovčka ekspanzijske posode. Tako, da sumim nanj.

Avto je alfica gt 1.9 jtd , pokrovcek je take plave barve, ce ma kdo kajga za prodat se priporočam, ali pa če mi lahko poveste kje se kupi.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

bostjannn napisal/-a:..., ali pa če mi lahko poveste kje se kupi.
V čisto vsaki trgovini z avtodeli! Okrog 6€.
Če imaš preveč €, greš pa na uradni servis po originalni del!
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Meni so cevi pokale od pritiska.
Odgovori
  • Informacija