Fiat Punto MK2

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Imam dva problema:

1. Vžigalnik oz. vtičnica 12V. Če kaj priključim notri, npr. hladilno torbo, pumpo za zrak, ipd, mi po nekem času stopi varovalko. Kdaj in zakaj se to zgodi ne vem. Sej zamenjat varovalke mi ni problem, ampak ne upam si dati močnejše, da ne bi cel avto zagorel. Zakaj se to dogaja, a to lahko električar kaj pogleda ali pač tako je?

2. Zadaj mi je stopilo lučko za osvetlitev tablice. Kupil sem pri veitu novo tisto ležišče in bi sedaj rad zamenjal, ampak me zanima zakaj se je to zgodilo?

Hvala za pomoč...
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Še eno vprašanje. Zakaj pri puntotih pobira desne ploščice hitreje kot leve? Dva mehanika sta mi to potrdila, samo mene vseeno zanima zakaj je leve še ena tretjina ostala?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

za vticnico je varjanta, da se predela na debelejse kable, ampak ze sama zgradba vticnice ne dovoljuje kaj dosti amperaze, zaradi zasnove, in ce ti varovalko topi, imas prevec vatov gor priklopljeno

za osvetlitev, lahko da imas 10 wattno zarnico notri, namesto 5 wattne, ampak to ni nic novega da topi te lucke, ne samo pri puntotih(zarnica je zelo blizu plastike)

ploscice pobira hitreje? preglejte batke na celjusti, in pa zamenjaj zavorno cev, ki pride na celjust, ker se rada skrci, in olje gre do batka, nazaj pa ne spusti in ti ploscica drgne ob disk prevec
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Hvala za odgovore.. :wink:

Predelavat niti ne mislim, sem mislil da je kakšen problem na napeljavi. Torej je problem izključno v moči porabnika? Vseeno mi je malo čudno, ker da pri uni pumpi za turbomaksimus stopi varovalko, a ni to malo preterano? A lahko dam močnejšo varovalko, ali bom v tem primeru kaj drugega stopil?

Hm, ne vem katera je bila, ker je bila stopljena :mrgreen: . Sedaj imam doma uno novo plastiko pa tiste čevlčke za kabla in ko bo topleje bom zrihtal. Vedno pozabim kaj mraz naredi plastiki in kako hitro se kaj polomi.

Hm, od samega začetka mi pobira desno ploščico bolj kot levo, s tem da nikoli ni bilo tako izrazito kot sedaj. Nisem jaz peljal k mehaniku in ga zato nisem nič spraševal vzroka pa to. Bom mu vse to omenil. Sem pa res na prvem servisu pred 5 leti slišal od mehanika, da ja, da logično da mi je desna ploščica prej začela ružit, da je to normalno, italijani pač. :D
Odgovori
  • Informacija