Konec Lancie v slikah

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

veloce napisal/-a:Oblikovno enostavno to ni Lancia in pika!
Res je!
Slika

Slika

Hvala bogu :wink:
Slika

Gangsta =D>
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Sej lancia ni nikol nardila lepga avta. Nardila ga je posebnega.

Kar 300c ni glih...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Miholl napisal/-a:Sej lancia ni nikol nardila lepga avta. Nardila ga je posebnega.

Kar 300c ni glih...
Word!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Če Fiat oz. njegove znamke vodijo taki bedaki (beri spodnje citate) potem se sploh ne smemo čudit zakaj jim vse propada, zakaj jim ne uspe izdelati oz. izklesati imidža ter jasne prihodnosti znamk. Katastrofa.


Francos (Lancia):
“They have identical DNA”, Mr Francois said of the two brands. “It’s like two twins who were separated at birth and one was sent overseas and the other one grew up here. The accent is a bit different, but they are still twins – Lancia and Chrysler are genetically bundled”.

Wester (Alfa Romeo):
"If you look at high performance cars today, people take standard cars and put a big engine in it," Wester said. But he didn't want a revved up Giulietta, the C-class hatchback launched to help revive the flagging brand.

"A high performaing Giulietta does not represent what the brand is," he said.
Da jim uspe sestavit tako idiotske stvake je prav neverjetno in šokantno. Čudno da jim v glavo niso priletela jajca ljubiteljev teh znamk (verjetno so jih varnostniki na vhodu zarubili).


Alfa samec; kako pod milim nebom lahko zaključiš pod tistimi slikami s stavkom hvala bogu? Saj razumem da ti Thesis ni všeč, ampak delati se nroca na tak način iz znamke pa tudi ni najlepše (pa vem da boš zdaj rekel, da se ne delaš norca, ampak če upoštevaš kaj je Lancia v zgodovni dosegla, kakšne avte je izdelovala in kakšna je bila njena identiteta, potem je tak zaključek žaljiv tako za ljubitelje kot tudi za samo znamko).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

alfa_samec napisal/-a:
veloce napisal/-a:Oblikovno enostavno to ni Lancia in pika!
Res je!
Slika

Slika

Hvala bogu :wink:
Slika

Gangsta =D>
Nisem rekel, da je nova Thema grda. Daleč od tega. Samo na 1 kilometer vsak prepozna, da to ni Lancia, pa čeprav ji dajo gor znak meter x meter!
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Verjetno pišem zdaj to že stotič...

Ja, Lancia in športna zgodovina sta nek pojem preteklosti in sta predstavljala bla bla bla. To je preteklost. Realnost Lancie je takšna, da jo celo Alfa Romeo premaguje po prodanih avtomobilih na mesec in vsi poskusi zadnjih nekaj let so se sfižili. In to kar fejst.

Ali je krivo gospodarstvo, design, kvaliteta, vodstvo ali pa kupci je brezpredmetno tukaj razpravljat, ker 1. za to ne obstajajo nobene raziskave in 2. ljudje nočejo takšne Lancie kupit.

Lahko se zdaj kdorkoli postavi na glavo, toda firme živijo od prodaje avtomobilov in ne od trepljanja po rami, kako so nekoč prevladovali na določenem področju in se norčevali iz konkurence.

Zakaj pravim hvala bogu. Zato, ker je meni osebno (ne vem, zakaj je to potrebno skozi ponavaljat, da so zapisana mnenja na forumu, dejansko mnenja uporabnikov in ne povzetki znanstvenih člnakov ali življenjskih resnic) nova rebađirana Lancia lepša od starega modela. In to je vse. A je to tako težko sprejet? Da je nekaj let star design Chryslerja meni lepši od "nevsakdanje in extravagantne" oblike starega modela? Pač ima vsak svoj okus, s tem se bo potrebno enkrat sprijaznit. Vsi ne delimo istega mnenja in prav je tako.

Nisem nikoli komentiral notranjosti, kvalitete izdelave ali karkoli drugega, kot in samo izključno zunanjost novega modela Theme.
če upoštevaš kaj je Lancia v zgodovni dosegla, kakšne avte je izdelovala in kakšna je bila njena identiteta, potem je tak zaključek žaljiv
Poudarek s krepkim, ker se strinjam s tabo: vse to je bilo nekoč, v preteklosti. Zdaj pa ni več. Ne razpravljam ali je to prav ali ne, toda dejstva prodaje Lancie so pač žalostna realnost in bolj kot jaz, se verjetno iz Lancie delajo norca vsi tisti lastniki, ki nove Lancie niso kupili. Zakaj je niso kupili? Kaj jih je od nakupa odvrnilo? Stare lanciste...

Edini način, da znamka preživi, če sploh, je pač prodaja večih modelov na globalnem trgu in to z najnižjimi stroški. V tem primeru so se vodilni pač odločili, tako kot so se. To ni bila moja odločitev in upam, da ti je to jasno. Seveda, bi si zaslužila vsaka znamka, ne samo Lancia, svoj prostor pod soncem, samo...

Kaj pa, če bo Chryslerjeva oblika Theme ljudem všeč in jo bojo celo kupovali? Bo to potem tudi delanje norca iz znamke?
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Lepa ali ne, govorimo o thesiski, je stvar osebnega okusa, ampak avto deluje tako sveže in lepo, da tudi če bi jo sedaj predstavili, v isti formi in obliki, bi bila še vedno oblikovno dovolj sveža kljub skoraj desetim letom. Avto, preverjeno, lepi nase poglede, ne glede ali gre za ljubitelje znamke ali ne, nejvečji problem je bila promocija oz. trženje samega avtomobila, ki ga praktično ni bilo, v italiji minimalno, pri nas pa skoraj ne. Tako skladno oblikovanih avtomobilov je malo. Moram pa omeniti, da ji fotke v mnogo primerih naredijo krivico, v živo je popolnoma drugače, tako kot pri julki.

Slika

Se pa polnoma strinjam z Alfa samcem, da tovarne ne morejo živeti od preteklosti in sam nisem tako črnogled glede te povezave chrysler-lancia, ki sedaj deluje copy-paste. Dajmo jim čas in bomo videli, kaj bo prinesla prihodnost, ko bodo na trg prišli novi avtomobili in ne samo faceliftani predhodniki. Vendar pa se že sedaj vidi velik napredek, pri sami ergonomiji, uporabljenih materialih in pa očem skritimi stvarmi, kot so obdelave na podvozju in pa sami aktivni in pasivni varnosti. Mislim, da bodo naslednji modeli veliko bolj podobni ...


Slika
Slika
Slika

... živi bili pa videli 8)
Zadnjič spremenil carlo, dne Ne Mar 06, 2011 6:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Lepota že dolgo ni več bit prodaje. Poglej kaj se dogaja z 159 in Brero in kako se je prodajala Banglova sedmica....

Thesis je bil zagotovo top izdelek hiše Lancia v svojih časih, tako tehnično kot oblikovno. To še ne pomen da je mogla bit lepa...

In tisto nebulozenje o dvojčkih, to pa je retardirano...

300C je lih en mal boljši "golf" v ZDA...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Alfa_samec; sicer ne vem čemu tako dolg post, da razložiš da ti je oblikovno nov Chrysler všeč.
Kaj je komu všeč ali ne tu sploh ni pomembno. Kar je pomembno je to, da je taka poteza Fiata, že sama po sebi žalitev za znamko, in ko nekdo napiše še hvala bogu (pa če je to tudi samo zaradi naklonjeosti k dizajnu), je to samo prilivanje olja na ogenj. Namreč Chrylser 300 z Lancia znakom, ne bo nikoli, nikjer in na noben možen način Lancia, in najpomembneje - nikoli ne bo pomenil nekaj dobrega za Lancio (tudi če zgleda boje kot katerikoli avto na svetu), in je vse kar Lanciina limuzina NE bi smela biti (enako velja za ostala dva modela).


So pa nekaj dni nazaj pri Autocaru glede lepljenja Lancine značke na Chryslerje bili še najbolj slikoviti, izjavili so namreč da je to žalitev inteligence ljudi za ketere mislijo, da bodo te avte kupovali.


Če ap smo spet pri primerjavi nekih dizjanov, že sam Thesisov blatnik je bolje oblikovan kot celoten 300C. Tako, da nadaljne debate tu sploh ne potrebujemo...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

sicer ne vem čemu tako dolg post, da razložiš da ti je oblikovno nov Chrysler všeč.
Zato, ker je to edino, na kar sem se osredotočal pri "novi" Lancii, pa tega zgleda še kar nisi pogruntal. Stoprvič: oblikovna primerjava je zame definitivno v prid krajzlerjevi kot lanciini.
da je taka poteza Fiata, že sama po sebi žalitev za znamko
Marsikaj je žalitev za znamko, samo jaz ne vem, zakaj imam občutek, da pa zdaj narobe mislim, ker mi je 300C bolj všeč kot lancia.
že sam Thesisov blatnik je bolje oblikovan kot celoten 300C
Blatnik mogoče, sprednji konec pa definitivno ne. Še enkrat: oblikovanje je stvar individualne presoje in ne moreš mi zdaj vsiljevat tvoje mnenje, kako je thesis oblikovno superiorna 300C. Zame ni. Tukaj ne bova prišla skupaj, pa lahko mi to še 1000000000x napišeš. Pač ne bova.
je vse kar Lanciina limuzina NE bi smela biti
In to je?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Lepota js stvar osebnega okusa, kako je pa kaj vrhunsko oblikvano pa ne, in to sem razložil že nekajkrat, in tu ni nobenega vsiljevanja (lahko ti jaz anrišem eno sliko, ki ti bo precej lepša od Piccasojeve, a bo Piccasojeva vrhunsko delo, moje pa neko običajno amatersko delo). No ne bom več pisal, ker bom potem že nesramen - skratka ne razumeš kaj sem napisal; ne glede na to bomo v Evropi na veliko žalost še vedno lahko kupili te škatle kot Lancie.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

je vse kar Lanciina limuzina NE bi smela biti
[/quote]In to je?[/quote]

3. razredni ameriški sekret...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Miholl napisal/-a:
je vse kar Lanciina limuzina NE bi smela biti
In to je?
3. razredni ameriški sekret...

Najboljša izajva v tej temi mi je še vedno tale:
ROBERTH napisal/-a:Saj meni C300 sploh ni napačen, dokler na njem ne vidim Lancia značke.
Torej C300 odlično uteleša mačističen ameriški avto, ko pa hočejo meni prodati to, kot elegantno šik vozilo, pa to pač ne gre skupaj.
Pa tudi tista primerjva s slikama dveh žensk na strani 5, pravtako od RobertH-ja pove več kot tisoč besed.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

No, vse te diskreditacije vnaprej me močno spominjajo na zgodbo z Giulietto, ki je tudi bila obsojena na sekret, fiatov pol-izdelek in miš, pa jo poglejte zdaj; vrhunski avto, podira pridajne rekorde zadnjih nekaj let AR, dobiva nagrade po celem svetu itd.

Give piece a chance.

@lizard: seveda vem, kaj misliš: Lancia je svetinja in leplenje ameriške značke nanjo je krvoskrunstvo in obratno. Razumem. Samo Lancia ni v dominantnem položaju, da bi si svojo usodo lahko izbirala sama. Vzeti mora, oz še bolje rečeno, posilijo jo s tistim, kar ji dajo in kar je na voljo. Jebiga. Recimo, da je Lancia bulmastif, FIAT pa je prevzel vlogo dr. Baričevića.

Svet se bo pa vseeno vrtel naprej... do leta 2012, nato pa se tak vse konča. :lol:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ma ti res ne razumeš #-o

Kot je že roberth napisal 300C je čisto ok avto samo ne morjo to prodajat kot lancio.

Ne trudi se pisat replike ker me ne zanima...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija