Uno 50 i.e. 1.1

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Evo ga, moj novi vozek za na šiht pa domov :) Uno 1.1 '93 78k prevoženih, za pičlih 260€ s skoraj novimi gumami in akumulatorjem vred. Vozil ga je en penzionist, tak da je zelo dobro ohranjen (sploh za svoja leta). Je pa stari model, delan v Italiji in ne na Polskem, zato je pa tudi zdrav pleh, nikjer rje. Niti ne na "standardnih uno mestih" pod prednjimi vratami, okrog zadnjih blatnikov in pragov. Res sem presenečen nad kinderjajčko, edin problem je seveda kuplunga, katero je verjetno deda vlekel skozi dve vasi, preden jo je spusto, ampak se bo to že zriktalo. Plan je simple:
1) veliki servis (preventiva)
2) bremze
3) kuplunga
4) prednji odbijač znova gor zahaklat, ker se je snel
5) dekl za zobati jermen
6) popravilo voznikovega zica (deda niso mogli "normalno" v avto, ampak so se samo vrgli na zic - posledica je zlomljen vzvratnik)
7) tankaj in vozi

Evo še slike:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pooowa :D
Slika

Alfetta bo pa zdaj malo počivala, ker za delat vozit več ni računice pri teh neverjetnih cenah goriva (govori se, da bo do konc leta 2€ za 1l?!?). Nisem se še 100% odločil, vendar se zna tudi zgodit, da bo turbobeštija kmalu naprodaj. Pa če v bližnji prihodnosti spet nabavim večji avto, me fejst matrajo 166ke V6TB - novejši avto, deli cenejši in lažje dobavljivi itd. No nevem, bomo vidli kak bo...

'talla
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ahh memories...

Epsko vozilo,če ga daš na 13" 175 širine rata pravi gokart :)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

=D> šparovček.
se ga pa da tudi kar hitro peljat, odvisno od noge.
smo imeli pred desetletjem belega. nekje v garaži se mi mora valjat še armaturka z obratomerjem
Slika
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Ja, sem bil kar presenečen nad tem, kak je poskočen po mestu. Prva-druga daje vtis da ni 1.1 mašinca naprej, ampak nekaj večjega. Je pa res da unek nič ne tehta.

Gregson, a boš pogledal če jo še imaš? :)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

bom, ko grem na Bled v garažo, morala bi bit še tam, če ni imel kdo ,,inventure,, ta čas #-o
Slika
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Italijanski bestseller. 8)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

carlo napisal/-a:Italijanski bestseller. 8)
res je, prodal sem ga v pol ure 8)
Slika
Uporabniški avatar
blink182
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: To Jun 10, 2008 2:47 pm

Takega sem imel tudi jaz za zimsko vozilo, isto še italjanskega, brez kakršnekoli rje :D
Je pa to res recesijsko vozilo, dobesedno samo tankaš in voziš =D> gre pa tud kar solidno ja :D
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Za po mestu je res dovolj poskočen. Edino za avtoban ni najbolj primeren, ko te gre kak kombi prehitevat je kriza... :) To je bil razlog nakupa, ja - samo tankaj in vozi.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zadnjič si me klical, pa se nisem mogel oglasiti - sorry. Pozabil pa sem te potem zvečer poklicati nazaj. Pa tudi mimo tebe sem se ene 3x peljal, pa nisem imel časa, da bi se ustavil v trgovini, sem pa videl, da si bil z 164 v službi.

PS: kaj Fiat coupeja je oče pripeljal? :lol:
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Nega problema :) Se čujeva enkrat, ali pa skočiva na drink v bližnji prihodnosti.

Ej... če se mimo pelješ pa se ne ustaviš, da bi kupo vsaj 4l olja, potem pa res!! :P

Nope, se je prodal 2 dni preden ga je šel gledat. Kupuje/gleda pa zdaj eno ford pumo, samo mora prvo prodat 166ko. Zakaj pumo? Ker je še ni imel baje :)
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Uno izgleda krasno, druge besede so odveč :D
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ej... če se mimo pelješ pa se ne ustaviš, da bi kupo vsaj 4l olja, potem pa res!!
Olje sem zamenjal enih 1000 km nazaj, tako da ga ne rabim trenutno. Imate drugače motul 8100 x-cess še za 40€ 5 l?
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

alfa_samec napisal/-a:
Ej... če se mimo pelješ pa se ne ustaviš, da bi kupo vsaj 4l olja, potem pa res!!
Olje sem zamenjal enih 1000 km nazaj, tako da ga ne rabim trenutno. Imate drugače motul 8100 x-cess še za 40€ 5 l?
Rufni jutri pa pogledam, nevem na pamet...
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Evo, unek je dobil nekaj novih delov. Zamenjalo se je:
- Vsi filtri + olje + svečke
- Dihtunga pokrova ventilov
- Keilremen
- Zobati remen (vodne pumpe nisem menjal, ker je bila pred kratkim menjana)
- Prednje ploščice + zadnje feraude + ročni zajli + bremz olje
- Kuplunga
- Termostat + antifriz
- Dušilna loputa (rabljena seveda - na moji ni bilo dihtunge pod loputo in je vleklo fauzrak, posledično je imel malo previsok štandgas in ker je še bil senzor temp. fuč, se je zamenjala kar komplet loputa)
- Popravil se je tudi voznik zic
- In drobnarija (prednji brisalec, H4 žarnici, vitrex itd.)

Zadnji lonec se je znotraj razsipal in ker se je doma valjal en rostfrei lonec, je ta sedaj na uneku (če že nimam radia, bom lahko vsaj auspuh poslušal :))
Slika

Aja, pa danes je obrnil lepo cifro :)
Slika

Sem pa opazil, da sta obe notranji manžeti volana fuč, tak da se bo še to v kratkem menjalo in nekje moram najti gumico okrag šoferovih vrat, ker je preluknjana. Potem pa ostane še samo optika in je to, to... tankaj in vozi! Potem pa res nebo več FehlerInAlleTeile :)

'talla
Odgovori
  • Informacija