Lancia Thesis-diagnostika

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

Zanimam se za nakup Lanice Thesis, pa me zanima katere podatke se lahko s priklopm na tester preveri? Predvsem imam v mislih podatke, ki bi pomagali pri odločitvi ZA ali PROTI nakupu. Sicer ne vem kako je s tem v praksi, ker ne kupujem avta vsak dan...upam, da bo prodajalec dovolil priklop :roll: ...no če ga ne bo verjetno kj skriva;)
Drugače se pa priporočam če bi bil kdo, ki zadeve pozna, pripravljen naredit diagnozo(seveda za primerno plačilo;)
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Da se izvedeti veliko, samo ti bo vec pomenilo ce bos avto vzdignil in pogledal podvozje, odpru havbo in pogledal motor, se zapeljal in preveril delovanje motorja, pogledal kaksna je hladilna tekocina ipd..

Na racunalniku se bo videlo samo kaksne morebitne napake v delovanju, ampak to trgovci po vecini izbrisejo, ce so ze kaksne prisotne..

Mislim da se ti ga splaca peljati na AMZS na preventivni pregled, stane okrog 20€ se mi zdi:D
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Na AMZS to bodo le obrnili in rekli, da ne preverjajo vesoljskih ladij.
No denar boš lahko tam pustil, več na ne bo.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Js svoje nebi pustu da mi jo kr en prklapla k ga ne poznam. Na uradn servis lahko ja
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

kovach napisal/-a:Js svoje nebi pustu da mi jo kr en prklapla k ga ne poznam. Na uradn servis lahko ja
Problem je, da je thesiska tudi za uradni servis zelo veliki "izziv". Drugače pa je to zame eden izmed najlepših avtomobilov, saj kljub temu, da je ne trgu že več kot deset let, deluje sveže in nesmrtno. 8)
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja thesiska ma tok enih racunalnikov not, d se je se na servisu bojijo:)

ampak ce si prpravljen prodat, in je zelja kupca jo priklopit, ne vidim problema
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

men ni problem prklopt, sam ne da mi prideta dva mulčka (ok sj sm js tut sam tko) in da bi to prklopla... na uradn servis ja, al pa do npr. Tribes-a, mojga mehanika.. sm že vidu primere k so pršli gledat avto in bi kr neki prklopl, tut očetovga bmw-ja prejšnga sta dva hotla prklopt kr tko..
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

kovach napisal/-a:men ni problem prklopt, sam ne da mi prideta dva mulčka (ok sj sm js tut sam tko) in da bi to prklopla... na uradn servis ja, al pa do npr. Tribes-a, mojga mehanika.. sm že vidu primere k so pršli gledat avto in bi kr neki prklopl, tut očetovga bmw-ja prejšnga sta dva hotla prklopt kr tko..
Ne razumem? Zakaj pa ne, saj ti ne bo spreminjal parametrov ampak pogledal napake, kilometrino, saj nima interesa šarit po nastavitvah. Men se zdi to čist normalno in sem tud dovolil kupcu, da priklopi svoj tester. Sem pa zraven gledal na ekran.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Z ocetom sva ze kar nekaj avtov kupila brez kaksnega koli priklaplanja na tester, pa so se vsi izkazal za dobre avte. Mislim da je dovol drugih stvari po katerih se vidi stanje avta. Nekako ne priklapljam na rac. Avta prevec rad ce ni potrebe-odpravljanje napak,reret km do naslednjega servisa..
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

LOL, res ste asi...

Kaj bo pa narobe če se nekdo gor priklopi? Če prodajaš avto brez slabe vesti tudi priklop ne sme bit nobena ovira, pa neglede kdo to dela.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

TribesMan napisal/-a:... priklop ne sme bit nobena ovira, pa neglede kdo to dela.
Se ne strinjam, ker tisti, kateri to dela, mora vedeti kaj dela. A ti bi spustil nekoga s ceste, da ti malo po biosu tvojega kompa pošara?
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Damijan napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:... priklop ne sme bit nobena ovira, pa neglede kdo to dela.
Se ne strinjam, ker tisti, kateri to dela, mora vedeti kaj dela. A ti bi spustil nekoga s ceste, da ti malo po biosu tvojega kompa pošara?
no en me zastop :-)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ja res je treba velik vedet...

Kaj ti bo pa hudega naredil? Resetiral napake? :D

Z diagnostiko je zelo težko narest kaj "slabega"...
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

Torej je kdo pripravljen it zravn pa zadevo prečekirat?Avto se nahaj v LJ-Letališka.
Se s pomočjo testerja lahko pride do podatka o relanih kilometrih?
Odgovori
  • Informacija