Lancia Lybra

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
IztokFranko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Po Sep 27, 2004 9:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ, KK
Kontakt:

saj zunanjost ni tako slaba... alfa je za mladce in za športen videz, lancia pa resnot in estravagantnost...
Kobrowsky
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Nov 03, 2005 8:25 pm

Tudi sam se zanimam za nakup Lancie Lybre, pa me zanima kakšna je razlika med Lybro SW ter Lybro LX. Konkretno recimo med tema dvema voziloma:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=516746
in
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=505983#

(razen téga, da je eden karavan, eden pa ne Smile)

Pa še nékaj: Kakó je z vgrajevanjem neoriginalnih radijev v Lybre? Nekako ne bi bil zadovóljen, če bi se móral nadaljnih par lét voziti s kasétarjem v avtu Smile, originalni lančin avtoradijo, ki zmélje tudi kakšne mp3, pa je verjétno svinjsko drag.
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

LS, LX in LE so ravni opreme.
Vzemi boljšo opremo in boš meu notri že odličen Bose sistem s CD Wechslerjem in tipkami na volanu. Ampak tako opremljenih ni ravno dosti pri nas.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
Kobrowsky
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Nov 03, 2005 8:25 pm

Lancia napisal/-a:LS, LX in LE so ravni opreme.
Vzemi boljšo opremo in boš meu notri že odličen Bose sistem s CD Wechslerjem in tipkami na volanu. Ampak tako opremljenih ni ravno dosti pri nas.
Kaj pa pomeni SW?
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Če je enako kot pri Alfi potem pomeni SportWagon se pravi po naše karavan. :P
Kobrowsky
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Nov 03, 2005 8:25 pm

Overs[t]eer napisal/-a:Če je enako kot pri Alfi potem pomeni SportWagon se pravi po naše karavan. :P
Aha, zató ker ima vréčo za smuči :P
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

StationWagon :D
Uporabniški avatar
janih
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe Mar 23, 2007 8:40 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: visoko

vidim da že dolg ni bilo nič pisanega o lybri, pa me zanima kaj menite o lybri 2.4jtd 98kw, kajti nekak sem se odloču, da bi jo celo kupil, zanima me sledeče, poraba goriva, kolk se kaj kvar in kaj se največ kvar, kakšni so servisni intervali, kolikšni so stroški servisov, kdo je najboljši serviser v ljubljani-okolici, itd itd
hvala za vaše odgovore
igor31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Feb 27, 2007 11:44 am

eno full hudo lybro imajo v avto grosuplje! jaz sem mojo kupil tam in sem zelo zadovoljen!! pogljej www.avtogrosuplje.si! je motor 2,4 modra alcantara zelo lepa sem jo šel gledat!!kar se pa porabe tiče je okog 6 litrov!

lp igor
Uporabniški avatar
trigga
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Mar 19, 2007 4:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

No no, tako rožnata poraba pa spet ni. Imam 2.4 jtd 100 kw, pije mi nekje med 7 in 8 litri. Čeprav je lybra verjetno lažja od kappe... Naj me kdo popravi, če se motim.
Servisi niso noben bavbav. Interval je okrog 20000 km, raje manj kot več. Cene so odvisne od mehanika. Mene je menjava olja, filtra za olje, filtra za gorivo in filtra za zrak na avtotrade-u stala okrog 100 eur, zdaj pa vozim k lokalnemu mehaniku, ki je celo vpisan v knjigo z navodili med pooblaščenimi servisi :)

Sicer pa v google vpiši slovenski lancia klub in malo pobrskaj med zadetki in sigurno boš našel kaj pametnega ;)
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

2.4 alfe imajo manjšo porabo, 8 sicer ni težko doseči ampak moraš precej dirkalno vozit oz. vsaj 80% po mestu.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

No moja lybra ma povprečno porabo tam nekje okrog 6.4l po računalniku,enako tudi če sam zračunam, je pa 2.4jtd 110kW. V enem letu kar jo imam (prevozil 15000km) večjih težav z njo ni bilo, servisni intervali pa so na 20000km.
Uporabniški avatar
trigga
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Mar 19, 2007 4:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jaz potovalnega računalnika sicer nimam, porabo pa sem računal samo dvakrat ali trikrat, še ko sem kupil avto, potem pa ne več. Zdaj sem navajen, da ko je tank nekje na polovici, grem tankat polnega. Naredim pa tam nekje od 450 do 550 kilometrov, zelo odvisno od tega, kje se vozim. Stiskam ne, razen če prehitevam (pa še to ponavadi ne pohodim do tal, ker ni potrebe).
Lani mi je na morje in nazaj uspelo prepotovat z enim tankom, celo nekaj malega mi je ostalo, vse skupaj pa je bilo malo manj kot 1200 kilometrov. Je pa res, da se obratomer ni niti enkrat dvignil nad 3000 obratov, po AC sem se vozil 100, 110 km/h.

V končni fazi je poraba tako kot povsod odvisna samo od tega, kako težko nogo ima voznik.
Uporabniški avatar
janih
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 101
Pridružen: Pe Mar 23, 2007 8:40 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: visoko

ej, hvala za odgovore, danes sem jo zaaral, limuzino, upam da bom zadovoljen :D :D :D , se še oglasim po prvi vožnji, se morajo uredit še papirji potem pa gasa =D> =D>
Uporabniški avatar
trigga
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Mar 19, 2007 4:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Čestitke!

Upam, da ti bo dobro služila.
Odgovori
  • Informacija