lamborghini in audi

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

eno retorično vprašanje.

v prejšni temi je bili govora o buggati-ju VEYRON-u in da ga zaradi povezave z vw nebi želel nihče imet.

zdaj pa me zanima kak je pa pol z lamborginijem in povezavo z audi-jem po tem takem ga tut nebi meli kolk razumem kaj so nekateri napisali?

kaj po tem če bi slučajno prišlo do kakšnih težal bog varuj in bi vw koncern kupil ferrarija ga tut nebi meli?
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Sej ga verjetno tudi ne bomo imeli! Jaz se zaradi tega ne bi sekiral, saj je tudi Porsche Volkswagnov, pa kaj-takoj bi ga mel!
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

GT napisal/-a:eno retorično vprašanje.

v prejšni temi je bili govora o buggati-ju VEYRON-u in da ga zaradi povezave z vw nebi želel nihče imet.

zdaj pa me zanima kak je pa pol z lamborginijem in povezavo z audi-jem po tem takem ga tut nebi meli kolk razumem kaj so nekateri napisali?

kaj po tem če bi slučajno prišlo do kakšnih težal bog varuj in bi vw koncern kupil ferrarija ga tut nebi meli?
Kdo bi razumel poglede in čustva kupcev, ki kupujejo takšne avtomobile. Sam sem sedel v Zadnjem Lambu, žal je imel volan na desni in sem bil očaran. So pa nekje padale kritike na njegov račun, da nima več toliko strasti kot jo je imel nekoč!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Byrkus
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 224
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Lamborghini je bil že v nič-čigavi lasti (ja, tudi malezijski!), pa so kljub temu vedno znova našli kupce. Ne vem, zakaj jih ne bi tudi tokrat.
Sem citroënar... pa se med alfisti vseeno dobro počutim... :D Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Zato so šli tolikokrat skoraj v stečaj. Hvala bogu, vsaj sedaj bodo gotovo na bolj trdnih tleh.
Je pa res, da morda malo preveč strogo sodim nekatere nemške tovarne, ki kupujejo IT ali FR tovarne avtomobilov, očitno je sedaj njihov čas. Jaz pa pač še vedno gledam malo preveč v preteklost, ko nihče od sedanjih lastnikov(VW, Audi) ni bil sposoben narediti športnega avtomobila, te tovarne pa so že delale ultra športne avtomobile. Morda pa se zato sedaj želijo uveljaviti tudi na tem področju. Hvala bogu, skoraj 70let so pač delali avtomobile za množice in najverjetneje poželjivo gledali Ferrari, Lamborgini, Maserati, Bugati(no, takrat še hroščev niso prav delali, morda pa so picikle), Bentley, Rolls-Royce in čakali, da bo prišel njihov trenutek v zgodovini. Sedaj je tu in nekdanji izdelovalci ljudskih avtomobilov delajo avtomobile presežnikov. Čudna so pota gospodova in sigurno ima vse svoj namen. Kdo sem jaz, da bi sodil!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

da nima več toliko strasti

ki?kje? kdaj?

kje si prebral to? to je verjetno spet kak novinar napisal ko ma svoje mnenje.

če nebi blo teh velikih koncernov nevem če bi kaka mala firma preživela npr. ferrari, lamborghini, aston martin, jaguar, konc koncev tut alfa romeo pa lahka pravite drugi kaj čete ...pa še se najde kera
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ej GT na retorično vprašanje se ne odgovarja,...

Pa vendar naredimo izjemo.

Jaz ne vidim razlik, če je tovarna samostojna ali v lasti superkoncerna.

Konec koncev si lahko sedaj lamborghini in bugatti privoščita ogromen razvoj in imata praktično neomejen budget, kar bo kvaliteto kvečemu še drastično povečalo. Kje pa bi bil ferrari brez fiata? V rokah VWja mogoče?

Mislim, da ne boste videli zavor od golfa ne na veyronu in ne na murceliagu. Če pa bosta oba avta imela enak ključ za svečke pa mi je vseeno.
Konec koncev je v lasti VW-ja tudi RR, kar pomeni, da VW dela najbolj luksuzne avtomobile na svetu.

Pač so bili nekateri superinženirji preprosto neumni in niso znali planirati prihodnosti, sedaj pa jih tisi jedo, katere so takrat najbolj zaničevali.

Pa pozor, tudi Fiatu ne gre najbolje. Da se ne boste jokal, ko ga bo VW kupil! :mrgreen:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Navadno je problem velikih umov, da ne znajo videt prihodnosti. Vmes ko so Enzo, Ferucio, bratje Maserati, Etore, g. Romeo, Vincenzo im njim podobni sanjali in delali umetnost in ne avtomobile, so drugi rasli in rasli. Že res, da se njihovi avti niso morali nikoli primerjati, a so danes lastniki tovarn, ki so jih vedno prehitevale. Ljudske množice pač nikoli niso imele denarja, da bi kupovale mojstovine. Pa naj gre za umetnost, avte, pohištvo in vse drugo. Kljub vsemu pa ne smemo pozabiti, da so dosežki enih v zgodovini bili 250gt, muira, 5000GT, tip57,8c 2900,aurelia od drugih pa hrošč in DKV f1500. Poreklo je pač popolnoma drugo, a ker sam nisem pretiran ljubitelj Zolaja itak ne verjamem, da bi vedno morali v kolesu časa vsi zasedati ena in ista mesta.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

človek saj to je že res kaj so ti vsi ljudje naredili za ene umetnosti sam večina teh avtov je malo več denarja v denarnici.

morš pa gledat s čim pa se naj ostali sloj vozi z vozi? al kaj.

morajo tut bit avti za množico kot je npr. opel, ford, vw itd

napram tega da pišeš o italjanskih vozilih in cenovno visokimi kaj pa angleži. meni osebno dela in je delal najlepše avtomobile aston martin in bentley pa mam rajši astona kot pa ferrarija pa kaj stvar okusa.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

GT napisal/-a:človek saj to je že res kaj so ti vsi ljudje naredili za ene umetnosti sam večina teh avtov je malo več denarja v denarnici.

morš pa gledat s čim pa se naj ostali sloj vozi z vozi? al kaj.

morajo tut bit avti za množico kot je npr. opel, ford, vw itd

napram tega da pišeš o italjanskih vozilih in cenovno visokimi kaj pa angleži. meni osebno dela in je delal najlepše avtomobile aston martin in bentley pa mam rajši astona kot pa ferrarija pa kaj stvar okusa.
Kda pa je naredil naj naj Aston Martine - Zagato. Kaj znano!

Glede Bentleyev pa niso v športni ligi ferrarijev.... So izredni avtomobili, ki pa zaradi teže in dimenzij, na cesti ne dajo toliko od sebe kot pravi športniki. Res pa je tudi, da je Bentley po mnenju mnogih delal tovornjake in ne avte.(to smo že lahko prebrali v prispevkih o bugatiju). Moram pa priznati, da mi je zadnji Bentley pred GTjem izredno všeč. V Angliji se jih nisem mogel nagledati in bi ga takoj imel. Nasplošno to velja za večino angleški avtomobilov, ki so v marsičem izredni.

Ljudski avtomobili za rajo pa žal skoraj nikoli niso bili izjemni po tehnologijah in čemerkoli drugem, žal. V tej temi se pa pogovarjamo bolj o izrednih avtomobilih.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Walter de' Silva napisal/-a: Konec koncev je v lasti VW-ja tudi RR, kar pomeni, da VW dela najbolj luksuzne avtomobile na svetu.
Pa pozor, tudi Fiatu ne gre najbolje. Da se ne boste jokal, ko ga bo VW kupil! :mrgreen:

a ni bil RR do nedavnega v lasti VW??? :roll: :roll:
zdej je pa lastnik BMW
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Jep, VW ima v lasti Benteya.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Cuore Sportivo napisal/-a:
Walter de' Silva napisal/-a: Konec koncev je v lasti VW-ja tudi RR, kar pomeni, da VW dela najbolj luksuzne avtomobile na svetu.
Pa pozor, tudi Fiatu ne gre najbolje. Da se ne boste jokal, ko ga bo VW kupil! :mrgreen:

a ni bil RR do nedavnega v lasti VW??? :roll: :roll:
zdej je pa lastnik BMW
ž

Sploh nisem opazil tako velike napake, glede lastništva tako pomembne znamke. Kako si bosta razdelila RR in Bentley sta se baje sedanji in nekdanji direktor VW dogovorila med partijo golfa! Takrat je sedanji direktor VW še vodil BMW in zajebal pri Nakupu Roverja. Zato so ga spakali! Drugače pa itak sam ne verjamem v ta lari fari z golfom, kdo od res pomembnih ljudi pa igra golf. Morda v tujini v SLO sigurno to ne drži!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

V Sloveniji je golf bolj afnanje.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Najbolj bogati Slovenci raje zbirajo letala in nimajo časa igrat golf! Seveda tisti, ki jim je Slovenija še dovolj velika in zanimiva, da so še tu! Baje, da je najbolj bogat slovenski Izraelec tudi alfist, ne vem pa če je to čisto res, a baje naj bi se Darko Horvat v mladih letih navduševal nad Alfettami bolj kot nad vsem drugim!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Odgovori
  • Informacija