Lancia motor

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
silvogo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Dec 15, 2006 11:35 pm

Pozdravljeni

Sem nov tle in z avti sem se ukvarjal pred leti zdej pa nisem več v tem fohu, le ljubitelsko še ko je treba na kakšno dirko iti.
Zanima me naslednje in upam da mi bo kdo znal odgovorit. Za eno predelavo rabim Lanciin motor 2.0 16V turbo z 220 konji. Vzadnjič ko sem brskal po italijanskih odpadih sem zasledil v eni Kappi motor z oznako: 2.0 4.16V turbo. Zanima me kaj pomeni tista štirica pred 16-ko. Ta oznaka je zapisana na pokrovu glave.
A je to morda tisti motor ki ima edini od vseh dvolitrašev drugačno vrtino in gib? Vsi ostali motorji so enaki le eden ima druge gabarite in se je vgrajeval v Kappo k2.0 turbo. Ta avto na odpadu pa ni imel nobenih oznak.
No nej vas segrejem za razmišljenje. To rabim za vgradit v Jugota za gorske dirke. :evil: :evil:
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Ta motor je praktično enak ostalim Lanciinim 2.0 16V motorjem in ima kot ostali vrtino 84 mm in gib 90 mm.

Lancia označuje motorje s številom cilindrov in številom ventilom, 5.20 je tako 5 cilinderski 20 ventilski motor, legendarni 8.32 je V8 z 32 ventili, itd.
4.16 je torej oznaka ta preverjeni 4 cilindrski 16 ventilski turbo agregat, ki se je praktično nespremenjen vgrajeval v delte in theme, v kappi ga je kasneje zamenjal močnejši 5.20 turbo.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
silvogo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Dec 15, 2006 11:35 pm

A tako je to? Ampak vsi motorji nimajo teh oznak napisanih? Kako je pa z motorno elektroniko pr teh motorjih? :? Tle je verjetno računalnik od motorja še vedno samostojna enota ali je že kot pr novih avtih ko imamo cel kup računal povezanih v skupek in ko eno odpove ne deluje nič več? :x
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

kokr jst vem so te mašine vgrajevali samo v Zeto ne pa v Kappo. Šlo naj bi za sodelovanje med Citroenom, peguetom, fiatom(lancio) in to naj bi bil francoski proizvod...Kappa je imela pa samo fiatove motorje 2.0 20V;najprej verzijo z 107kW( ki ni bila najboljša-tam naj bi ojnice res šle k hudiču-sicer ne vem zakaj....) kasneje(mogoče leto in pol po začetku proizvodnje) pa so mašine nekolk porihtal in nardil verzijo z 114kW.
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

vincenzo napisal/-a:kokr jst vem so te mašine vgrajevali samo v Zeto ne pa v Kappo. Šlo naj bi za sodelovanje med Citroenom, peguetom, fiatom(lancio) in to naj bi bil francoski proizvod...Kappa je imela pa samo fiatove motorje 2.0 20V;najprej verzijo z 107kW( ki ni bila najboljša-tam naj bi ojnice res šle k hudiču-sicer ne vem zakaj....) kasneje(mogoče leto in pol po začetku proizvodnje) pa so mašine nekolk porihtal in nardil verzijo z 114kW.
Pihnil si mimo,. Kappa je imela tudi 16V turbo motorje od FIATa. Poglej v ePER.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Pa 2.0 20V je od Lancie lasten motor ne pa od Fiata, prav tako tudi 2.4 20V. Lancia Kappa je pa na začetku mela 2.0 16V Turbo z 205 km od Fiata, katerega ga je nasledil 2.0 20V Turbo z 220 km.
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

#-o ja prav imate fantje...sem preveril...dejstvo pa je da je takih Kapp zelo malo, oz. jih skoraj ni!saj tudi ni čudno ker so jo s tem motojem delal malo časa...če prav razumem je ta 2.0 T 16V motor ki izhaja iz theme, delte?...se pravi nima veze z tistim ki je v ZETI turbo-nekje sem slišal da naj bi ta bil od Pegueta motor...no saj niti ni pomembno...važno da smo prišli nekje skup... :lol:
Uporabniški avatar
din
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Jan 21, 2007 11:46 am

Kappe z 4.16T motorjem so bile opremljene do prve polovice ´98, nato je te motorje zamenjal 5.20T.

Sedaj pa tudi mene zanima poreklo 4.16T motorja, a ni to slavni motor iz Lancie Delte in ne iz Fiata? Pa vseeno če je 8V oz 16V?
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

din napisal/-a:Kappe z 4.16T motorjem so bile opremljene do prve polovice ´98, nato je te motorje zamenjal 5.20T.

Sedaj pa tudi mene zanima poreklo 4.16T motorja, a ni to slavni motor iz Lancie Delte in ne iz Fiata? Pa vseeno če je 8V oz 16V?
Ja, to je slavni motor iz Lancie Delte Integrale...ampak takrat je bila Lancia ze od FIATa in tudi motor je razvoj FIATa in ne Lancie. Nekaj mesecev pred Lancio Delto se je ta motor (v malenkostno drugačni izvedbi) nahajal že v Lancia Thema Turbo 16v. Njegova zasnova pa izvira že iz 60-ih let.

Evo še malo podatkov:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Twin_Cam_engine
Odgovori
  • Informacija