Lancia KAPPA 20V turbo

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Kakšne izkušnje, pozitivne, negativne? je res, da so tem motorjem rade šle ojnice po gobe? Poraba, stroški vzdrževanja....?

Eno sem šel gledat, sam jo še ni bilo mogoče probat, zaradi okvare turbine. drugače menda gre ko hudič in ima na papirju celo sekundo boljši pospešek od 164 TB.
Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

veloce napisal/-a:Kakšne izkušnje, pozitivne, negativne? je res, da so tem motorjem rade šle ojnice po gobe? Poraba, stroški vzdrževanja....?

Eno sem šel gledat, sam jo še ni bilo mogoče probat, zaradi okvare turbine. drugače menda gre ko hudič in ima na papirju celo sekundo boljši pospešek od 164 TB.
Nikoli nisem slišal, da bi na teh motrjih šle ojnice, kako zaboga naj bi ti sploh zgledalo?? Poraba je bojda nekje od 10-16 odvisno od noge in tipa vožnje. Vzdrževanje je podobno, kot pri ostalih 5cyl motorjih, dokaj nezahtevno.

Avto ima 220 konjev, pospešek do 100km/h pa je boljši za okoli 0.6 sekunde v primerjavi z 164 V6 TB. Če se ne motim so imele vse tudi serijsko ViscoDrive, kar deluje podobno kot zapora diferenciala.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Imel en teden... Avto gre bolj kot 3.0 24v izvedba, motor ima pri 2500 rpm že precej moči, pri 4000 se mu pa sname. Kolikšna naj bi bila poraba ne vem, ker nisem niti poskušal voziti počasi :mrgreen:
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

moja kolegica je vozila 2.0T predelano na 260KM! Zadevo sem vozil in gre res k šus...pred enim letom jo je prodala...drgač pa poraba ni večja od verzije brez turbine(tako jst vozim)..se prav smo nekje na 11l....Še ena zadeva...tale KAppa ki je predelana...je nardila okrog 550.000km brez nikakršnih problemov!!!Redno servisirana, na cesti pa redko pod 200...Zelo dobr avto!
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Ja, še ko je bila parkirana je šla 120 na uro. =D> #-o
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

vincenzo napisal/-a:moja kolegica je vozila 2.0T predelano na 260KM! Zadevo sem vozil in gre res k šus...pred enim letom jo je prodala...drgač pa poraba ni večja od verzije brez turbine(tako jst vozim)..se prav smo nekje na 11l....Še ena zadeva...tale KAppa ki je predelana...je nardila okrog 550.000km brez nikakršnih problemov!!!Redno servisirana, na cesti pa redko pod 200...Zelo dobr avto!
To so buče #-o #-o 260KM turbo, redko pod 200, pa poraba ni večja od...
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

da se bomo bolš razumeli...ob normalni vožnji 2.0T 220KM porabi približno toliko kot 2.0 20V 155KM in to je okol 11l/100km- v kjigi celo piše da porabi nekoliko manj kot kot verzija brez turbine....če pa jo teraš pa vsi vemo kok porabi...to da predelana na 260KM porabi isto nisem nikkol trdil....to da je kolegica ni šparala je pa dejstvo, ker sem se tud sam dostkrat z njo vozil po italiji itd...(verjetno je za kazni zmetala več kot za bencin...:))glede 200/h pa tkole...če je bla le priložnost je žgala do konca, vsi pa vemo da se ti kmal naserje kakšn bumbar in moraš pač nekolk zmanjšat, ane:)...drgač pa nism omenu končne pr tem avtu ki je bla 260!sj mislm da se avto še nekje voz po štajerskem...
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

vincenzo napisal/-a:da se bomo bolš razumeli...ob normalni vožnji 2.0T 220KM porabi približno toliko kot 2.0 20V 155KM in to je okol 11l/100km- v kjigi celo piše da porabi nekoliko manj kot kot verzija brez turbine....če pa jo teraš pa vsi vemo kok porabi...to da predelana na 260KM porabi isto nisem nikkol trdil....to da je kolegica ni šparala je pa dejstvo, ker sem se tud sam dostkrat z njo vozil po italiji itd...(verjetno je za kazni zmetala več kot za bencin...:))glede 200/h pa tkole...če je bla le priložnost je žgala do konca, vsi pa vemo da se ti kmal naserje kakšn bumbar in moraš pač nekolk zmanjšat, ane:)...drgač pa nism omenu končne pr tem avtu ki je bla 260!sj mislm da se avto še nekje voz po štajerskem...
Zdej jih pa ti strelaš! 11 litrov ob normalni vožnji. Dej bodi pameten, no! Tolk bi navadna brez turbine popila po mestu, mogoče literček več. Pri normalni vožnji je poraba okrog 9 litrov.
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

pa ajde ok, ampak ne moreš trdit, da je po cesti redko pod 200 na uro vozila... saj pa nismo 10 letniki tu gor ;)
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

9l ta avto žre na dolgih relacijah, ob mirni vožnji...takih voženj pa je roko na srce malo...v večini primerov govorimo o kombinaciji avtoceste, odprte ceste in pa mestne vožnje in tak podatek o porabi nam v večini servirajo tudi proizvajalci...in če pogledaš v tehnične podatke za lancio kappo, boš videl da je povprečna poraba 2.0 20V, 155Km=10,7l/100km!...in ti podatki kar nekako držijo..rad bi vidu tistga ki mu žre 9l...mogoče v primeru da se res vozi samo po avtocesti pa še to ne več k 120 na uro...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

vincenzo napisal/-a:9l ta avto žre na dolgih relacijah, ob mirni vožnji...takih voženj pa je roko na srce malo...v večini primerov govorimo o kombinaciji avtoceste, odprte ceste in pa mestne vožnje in tak podatek o porabi nam v večini servirajo tudi proizvajalci...in če pogledaš v tehnične podatke za lancio kappo, boš videl da je povprečna poraba 2.0 20V, 155Km=10,7l/100km!...in ti podatki kar nekako držijo..rad bi vidu tistga ki mu žre 9l...mogoče v primeru da se res vozi samo po avtocesti pa še to ne več k 120 na uro...
Edini, ki ima takšno porabo je veloce, zato se na njegove komentarje o porabi ne sekiraj. Tak avto pač normalno ob mirni vožnji porabi 11+ l/100km.

Vse manj je ali relacija pri 80km/h ali pa natolcevanje.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

hmmm...

meli lancio kappo V6 3.0 8 let... peljana je bila res lepo in ljubiteljsko pa je povprečje blo 10 l na 100 km... govorim iskreno ;), ker nimam interesa natolčevat pa zavajat, ampak tako je bilo... na dolgo turo se je dalo peljat tudi pri 9l na 100km, pozimi pa je po mestu trošila tudi 13l... pa ti podatki niso nič po računalniku, ampak preračunani ob obiskih na črpalkah :)
Trenutno se avto prodaja, je res odlično očuvan, interesente pa imamo dokler ne zvejo kakšen motor je pod pokrovom.. :( res je pa da bi ga rabili znova poslikat ker so slike na avto.netu bolj boge :(

zato menim da ma veloce vsekakor lahko prav... saj nam trenutna lancia 2.4 20V 170 km troši 9 - 10 l na 100 km v povprečju.

LP
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

lizard napisal/-a: zato menim da ma veloce vsekakor lahko prav... saj nam trenutna lancia 2.4 20V 170 km troši 9 - 10 l na 100 km v povprečju.
Glede na to, da si lastim Lancio Kappo 2.4 20V 175 HP in mi je le dvakrat pila manj kot 10l/100km(dolgi relaciji po magistralkah), bi bilo pametno povedati kakšne so vaše vožnje. Take porabe v mestu ali na avtocesti pri 140+ km/h dvomim da bo kdo dosegel.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

heh... no če ne verjameš najbolj se bom potrudil pa ti dam podatke kolko je blo prevoženih km z enim tankom ;) računaj da je naša 2.4 še nekoliko težja od tvoje :) prazna bila stehtana okoli 1800 kg ;)
zanimivo je, da je thesis eden redkih avtov ki pije lastnikom baje manj kot so tovarniški podatki :) kako jim je to uspelo, nimam pojma.

malo off-topic: shadowx a si bil ti tisti na totem rallyju, ko smo mi prišli z veliko zamudo pa smo malo poklepetali... mislim, da je zraven biu še Teo pa njegova srebrna GTjka. Ker se spomnin, da si, če si bil to ti, omenil da imaš lancio kappo 2.4 :)
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

lizard napisal/-a:heh... no če ne verjameš najbolj se bom potrudil pa ti dam podatke kolko je blo prevoženih km z enim tankom ;) računaj da je naša 2.4 še nekoliko težja od tvoje :) prazna bila stehtana okoli 1800 kg ;)
zanimivo je, da je thesis eden redkih avtov ki pije lastnikom baje manj kot so tovarniški podatki :) kako jim je to uspelo, nimam pojma.

malo off-topic: shadowx a si bil ti tisti na totem rallyju, ko smo mi prišli z veliko zamudo pa smo malo poklepetali... mislim, da je zraven biu še Teo pa njegova srebrna GTjka. Ker se spomnin, da si, če si bil to ti, omenil da imaš lancio kappo 2.4 :)
Ja tisto sem bil jaz. :D

Pač povem svoje izkušnje glede porabe je pa res, da se praktično vozim samo po mestu in le to zelo kratke vožnje pri katerih se niti motor ne ogreje. Povprečna poraba 12-13l/100km. Vožnja po AC 140-170 km/h 11-12 l/100km. Ne izključujem, da je z mojo nekaj narobe(ali pa z mojim načinom vožnje) vendar je za porabo zelo pomembno kakšne so relacije.

Če se večinoma pelješ recimo 20 km na vožnjo po regionalnih cestah verjamem, da imaš tudi tako nizko porabo. Ampak to ni povprečni vzorec v katerem se upošteva tudi mestna vožnja(kakor se pri meritvah tovarniških podatkov o porabi).
Emperor of The Dark Realm
Odgovori
  • Informacija