Lancia Kappa 2.4

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
M
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 119
Pridružen: To Feb 22, 2005 9:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Kaj pomeni 300.000 prevoženih km za ta motor oz. avto, letnik '98, pa recimo, da je OK vzdrževan?
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kakor sem jaz dobil informacije, naj bi bil to najbolj zanesljiv Lanciin motor. Ob v redu vzdrževanju se po mojem ni bati - bolj vprašljivi so menjalnik in sklopi podvozja.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Lancia Kappa je kot celota zelo vzdržljiv in robusten avtomobil, najboljši primer tega je ravno motor. Poznam par primerov, ki so blizu omenjene številke in razen rednih servisov in malenkosti niso na motorju počeli nič. Zna se zgodit, da crkne kak termostat, ampak to je pač danes potrošni material.

Menjalniki sami niso problematični, le pametno je kdaj pa kdaj zamenjati olje.

Deli podvozja pa so poleg obrabi izpostavljeni tudi staranju, zato je logično, da bo verjetno treba menjat kakšne gumice ali zglobe, je pa treba poudariti, da deli dokaj dolgo služijo. Kot primer, na moji, ki ima okoli 200k km prevoženih, je bil menjan prednji levi kolesni ležaj in desni zglob roke, vse ostalo skupaj z amortizerji je še originalno.
Emperor of The Dark Realm
vincenzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: Po Avg 29, 2005 5:47 pm

taki motorji zdržijo 500tkm brez problema; seveda če se jih redno vzdržuje, tako da se nimaš česa bat...Pomembno je, da redno menjaš olje in se nasploh držiš navodil proizvajalca...
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-jaz sem pa mislil,kot večina slovenčkov,da takšne kilometrine zmorejo samo nemci :doubt: :lol:
Odgovori
  • Informacija