Orodja Unior vs. Mtech

kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6810
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Malce moram dopolnit zbirko orodja, kjer pa se pojavlja vprašanje:
ali so kitajci ali taiwanci (Merkurjev Mtech) sposobni delat orodja s konstantno dobro kvaliteto, da se lahko primerja z Uniorjem (no po ceni se sigurno). :roll:


Rad bi slišal kakšno izkušno s tem orodjem, ker zaenkrat nimam pripomb čez Unior. No tukaj me ne zanima kako se zadeva brezveze sveti in kako lep kuferček ima, pač pa vzdržljivos (ali se lomi, zvija, ...).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Turbac
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 655
Pridružen: Sr Apr 14, 2004 10:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

ravno izkušenj s tem orodjem nimam bi pa vseeno raje uzel unior če je cena identična
SUBARU LEGACY 2.0GL 4X4 1995
FIAT CROMA 1.9 JTD multijet l.2006
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

ni sigurno, sam ce me spomin ne vara je Mtech narejen v uniorju ?

smo pa z mtech kluci, tistimi k majo racno na eni strani, podirali eno 75 in smo ravn za test delali VSE* z njimi, pa so zdrzal BP, vse racne se zmer delajo in to brez lufta

*-vzvodi tud preko enga metra
-mahanje s kladivom in malo manjso maclo
...

pac izkazal so se
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6810
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Nisem še gledal dotičnih nalepk, vendar dosedaj videne stvari z oznako Mtech so imele kot deželo porekla Kitajsko ...
-vzvodi tud preko enga metra
-mahanje s kladivom in malo manjso maclo
To je itak normalna uporaba. :lol:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Ce je razlika v ceni malenkostna, bi jaz osebno vzel unior. S kitajskimi izdelki imam jako slabe izkusnje.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Uporabniški avatar
apersa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 420
Pridružen: Če Okt 06, 2005 6:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koroška
Kontakt:

bolj priporočam unior za par evrov razlike mal večja kvaliteta in vzdržljivost orodja sem bil razočaran nad mtech orodjem
Slika
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

apersa napisal/-a:bolj priporočam unior za par evrov razlike mal večja kvaliteta in vzdržljivost orodja sem bil razočaran nad mtech orodjem
dj povej bolj tocno, ker del njihovega orodja te ni zdrzal ?

@el barto: sicer sebe ne smatram za nekega hrusta, sam mam ze ene dve racni(gedori) na vesti, ker sm ju odtrgal brez kakrsnegakoli vzvoda, medtem k je z mtechi delal se en kolega k sem jest res svoh v primerjavi z njim......tko da kar se unih kljucev z racno tice so definitivno GUT
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Za moje pojme je unior že od nekdaj sinonim za kakovost. Doma imamo uniorjevo orodje staro po 15-20 let in je še vedno črvsto oz kot novo. Res pa je, da nimamo mehanične delavnice...
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Slabo mi rata ko vidim kitajsko orodje v trgovinah kot so obi,bauhaus...

Če hočeš kvaliteto (katero se seveda plača) vzmameš Beta,Usag,Stahlwille,Unior
Slika Slika Freude Am Fahren
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

El Barto napisal/-a:
-vzvodi tud preko enga metra
-mahanje s kladivom in malo manjso maclo
To je itak normalna uporaba. :lol:
aja upam da me nis narobe razumu: ob uporabi kljuca z racno je bla uporabljena stran z racno pa potem vzvod, tko da smo obremenjevali racno, ki je kao naj nebi
Uporabniški avatar
man&alfa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 418
Pridružen: Ne Nov 16, 2008 12:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: žlebe

jest bi tud rajš vzel unior, k tud doma mam velik tega urodja, k tud je že pomoje to staro 20 let al pa več, če sem pa kej vzej v obi, baumax, je pa šlo kr hiter v smeti.
kitajskega orodja, pa niti slučajn, bolj da daš 2X več za orodje , pa da ti dobr služ, kakor, pa da bi vzel pocen, pa bi kej še polomu...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Od avgusta dalje uporabljam garnituro orodja MTech in do sedaj sem z njim izredno zadovoljen. Uporabljam ga pa tako pri vzdrževanju avtomobila, kot pri adaptaciji stanovanja.

Slika
Lp
Uporabniški avatar
apersa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 420
Pridružen: Če Okt 06, 2005 6:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koroška
Kontakt:

saj ključi za normalno uporabo so vredu ,malo kaj bolj extremnega pa gre vse v pisane marjetice ,smo v službi imeli komplet mtech gedore pa sem jih preklel ko delam vse z račno pa sem dve zlomil unior pa še drži,sam po novem je m tech boljši (fiksno zavarjena račna)
Slika
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Sam z MTechom nimam izkušen. S takšnim kovčkom kot je dal sliko foggy, pa sem se srečal na terenu na hrvaškem, nism delal z njim. V službi imamo večino Unior in Würth. Po novem pa smo dobili nekaj orodja od sonic in toptul. Moram rečt, da sta Würth in Unior dost, dost bolša, sploh sonic se krivi in lomi. Na terenu sm dost delal tudi z beto, morm prav tako pohvalt. Edino šraufencigri od uniorja so šli... so se zavrteli v ročajih. Jaz mam dobra mnenja mnenja o: Beta, Würth, usag, unior.

A ja, pa, da nebo pomote, 1,5 m cevi, ključ na ključ, šnajt brenar, ruske gedore, macoliranje to je vsakdanje pri nas :wink:
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

apersa napisal/-a:saj ključi za normalno uporabo so vredu ,malo kaj bolj extremnega pa gre vse v pisane marjetice ,smo v službi imeli komplet mtech gedore pa sem jih preklel ko delam vse z račno pa sem dve zlomil unior pa še drži,sam po novem je m tech boljši (fiksno zavarjena račna)
zanc sem moral (ce sm htel it domov) olje v dif nalit, pa se cep za dolivanje ni nikakor htel odtegnt....je pa na 1/2 cole nastavek mel lukno....

tko da sem nebodigalen vzel uniorjevo racno(tisto k ma fikxno smer vrtenja, k pin porivas skozi njo) jo vtaknu notr in to z vzvodom ni slo sem jo nastavu da je bla vzporedno s tlemi in na koncu podpru s krokodilom....postajal mi je vedno bolj vseen za ohisje difa in racno....pa sm s krokodilom privzdignil zadn del avta (subaru legacy 1. gen) in ker se se zmer ni odtegnu prasec sm se skakal po kljuki.....ne mores verjet kaj ta aluminij zagrabi in kok to drzi

u glavnem racna je k nova nc se ji ne pozna pa ole sm tud dolil
Odgovori
  • Informacija