Orodja Unior vs. Mtech

kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6810
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Nekatero Mtech orodje res ni narejeno na Kitajskem, je pa zato na Taivanu =D> - slikce lahko priložim zvečer.

Mene tole nakladanje Merkurja ni prepričalo.

PS
Škoda k nisem naredil slikc Mtech stvari, kjer je bilo poreklo Kitajska ...
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Beta orodja uporabljajo na relijih..Subarujeva WRC ekipa vem da je imela beta orodje. Naj bi bilo zelo kvalitetno.

LP
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6810
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Toliko o nakladanju "inviga":

Slika
Slika
Slika

Je pa dobra marketinška poteza, saj stvar prodajo po cca 10x višji ceni, če je na njem napis Mtech (kar spravi ceno višje od Uniorjeve) =D> .

Aja tudi meni so en čas držale najcenejše gedore, le sčasom so se precej obrabile, Uniorju se pa skorajda nič ne pozna.
Proxxon a tudi dobro služi svojemu namenu.

PS
Jaz nisem kupil tega francoza, ampak ga je naša firma.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Če smo čisto dosledni, res v celem sestavku ni nikjer ene kontradikcije dejanskemu stanju, ampak je pa marketinški bla bla (7x finska) daleč od tajvana. Še dobr, skoraj bi jih kupil :)
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
invigo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Mar 29, 2010 2:53 pm

Vesel sem kritičnega pristopa in odgovora, kljub temu pa mi je žal, če ste razumeli moje sporočilo kot nakladanje. Nikakor to ni namen. S pravilno uporabo orodja se boste tudi prepričali, da gre za dobro-profesionalno orodje, saj to priznavajo mnogi uporabniki in zelo dobre reference proizvajalca, ki proizvaja orodje samo za profesionalno uporabo za eminentne blagovne znamke. Res pa je, da vam vseh podatkov o proizvajalcih ne morem razkriti, ker gre za poslovno skrivnost in diskretnost do drugih blagovnih znamk in proizvajalcev. To je dejstvo, da vse znane blagovne znamke ročnega orodja, med drugim tudi Unior, Proxon, Beta, Facom, itd, ki se navajajo v tem forumu ne proizvajajo sami vsega orodja, ker bi bilo neracionalno, ampak del proizvodov proizvajajo drugje in sicer tudi na Tajvanu.
V našem primeru blaga ne nacionaliziramo, kar počnejo drugi, ampak navajamo dejansko poreklo. Znano je, da je danes veliko profesionalnih orodij narejenih na Tajvanu, kar je bistvena razlika od kitajske proizvodnje. Kot rečeno, najprej je pomembna osnovna surovina iz katerega jekla je proizvedeno orodje, nato pa razvoj in kontrola. To je tudi strategija blagovne znamke Mtech, da ponudimo profesionalno kakovost za ugodnejšo ceno od primerljivih proizvajalčevih blagovnih znamk. V Merkurju imamo tudi hoby ročno orodje proizvajalca Prowin, kjer se zavedamo, da nudimo ročno orodje za hobiste.
beretta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Avg 19, 2010 1:42 pm

malo sem prebral komentarje in ugotovil, da ste primerjali orodje beta in unior...vsi hvalite obe znamke, nekateri italijane celo bolj, nobeden pa ni napisal, da UNIOR SVOJE ORODJE V ITALIJI TRŽI POD ZNAMKO BETA. to mi je povedal prodajalec v trgovini, kjer prodajajo samo orodje znamke beta (trgovina je v litostroju v lj) in ker mu nisem verjel mi je pokazal vse specifikacije. je pa dejansko nekaj kosov, ki jih beta naročuje drugje. torej,

UNIOR = BETA

samo, da je orodje unior modre barve in kak procent cenejše, beta pa oranžne barve in malo dražje, ker dajo velik za oglaševanje in ker ga uporabljajo v formuli in motoGP!!!
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

beretta napisal/-a:malo sem prebral komentarje in ugotovil, da ste primerjali orodje beta in unior...vsi hvalite obe znamke, nekateri italijane celo bolj, nobeden pa ni napisal, da UNIOR SVOJE ORODJE V ITALIJI TRŽI POD ZNAMKO BETA. to mi je povedal prodajalec v trgovini, kjer prodajajo samo orodje znamke beta (trgovina je v litostroju v lj) in ker mu nisem verjel mi je pokazal vse specifikacije. je pa dejansko nekaj kosov, ki jih beta naročuje drugje. torej,

UNIOR = BETA

samo, da je orodje unior modre barve in kak procent cenejše, beta pa oranžne barve in malo dražje, ker dajo velik za oglaševanje in ker ga uporabljajo v formuli in motoGP!!!
To pa prvič slišim.
smarty
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Sep 03, 2010 6:03 pm

Živjo,

Sem nov tukaj ampak bom vseeno vprašal kot že drugje glede ročnega orodja.



Zanima me predvsem strokovnjake, ki se ukvarjajo s tem glede ročnega orodja. Še posebej me zanima kvaliteta nasadnih/natičnih ključev.

Nameravam kupiti set teh ključev od 4 do 32, majhno ter veliko ragljo v kompletu.

Primer imam tukaj:

http://www.handwerkzeuge-online.de/index.php?a=5630

http://www.tehimpex.si/files/articles/b ... -a-c93.pdf

Res ne vem koliko je vredno odšteti za komplet malo bolj profi orodja. Spet je tukaj znamka ali bi Beto, Unior, Hazet, Gedore itd...
Pri nas v SLO je Unior kar drag, če bi hotel to kar iščem v kompletu. Torej sem se odločil kupiti v tujini ali pa mogoče tale komplet Bete ampak je easy line vseeno pa baje kvalitetno.

Kaj menite kaj bi bilo najbolje vredno svojega denarja?


Hvala
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

jaz uporablam proxon orodje in me se ni pustilo na cedilu. kvaliteta na mestu za to ceno.
smarty
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Sep 03, 2010 6:03 pm

Se ti zdi potem primerjava Beta ter Proxxona ki sem podal linka, da bi raje Proxxon vzel?
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

En off: iščem Li-Ion baterijski vrtalnik, pa imam nekaj nagledanega od makite - rang od 130 - 190€. Še kakšen predlog. Uporaba srednje amaterska.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Alfaspider napisal/-a:En off: iščem Li-Ion baterijski vrtalnik, pa imam nekaj nagledanega od makite - rang od 130 - 190€. Še kakšen predlog. Uporaba srednje amaterska.
čisto na hitro....sem slišal že dosti pohval na hitachi!!
in flexarce in baterijske vrtalnike in štemarce
Ravno danes sem v elektronabavi videl baterijsko od hiotachija za cca 130€, za baterijo nisem siguren ali je li-ion , je pa bila 12v in 2 Ah
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

problem hitachija je cena ter teza samega orodja. makita za manj denarja zelo vrhunsko orodje in je zelo popularno orodje v gradbenistvu. v nasi firmi imamo samo makitine masine in hitachi. samo so hitacijeve tezje se opazi pri delu ( storast ratas ) :D

@smarty : oboje je dobro orodje. sam bi posegel po proxonu ker me je pozitivno presenetil po kakovosti in vzdrzljivosti.
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

A niso ravno hitatchiji najlažji? zdaj vsaj trenutne nove serije?
smarty
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Sep 03, 2010 6:03 pm

Js sem si to lani konec leta nabavil:

http://www.metabo.com/metabo/handgefueh ... 65_51.html

Lahk rečem sam da sem ultra zadovoljen. Baterija je zakon ker je Li-Ion. Mi je fajn k pridem po par mesecih vrtalnik v roke in je baterija polna.

Fila se mi 50min in zdrži še pa još... Bla je pa 130 Eur v akciji z dvemi baterijama + polnilec v kovčku. Kupil sem jo pa v Fridrotu.
Odgovori
  • Informacija