Splošno o vsem ali ničim - 5

kar vam pade na pamet
Odgovori
Altmann

To je pa tako lepo, tako nekaj posebnega, unikatnega, da ti predlagam, da posljes fotko tukaj http://www.alfaromeo-virus.de/?source=social na VIRUSALFA.

Velik priklon soprogi =D>
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Vsi, ki jokate nad ceno Giulie in STelvia, tole je (pa) vredno te cene?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... S%20tronic" onclick="window.open(this.href);return false;
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Seveda je, saj ima Audi znacko gor! :mrgreen:
Slika
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

pa head up display:D
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

To ni Audi ampak Transformer :P
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Nemška dolgočasnost :lol:
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

V bistvu je to preoblečen in še malo povzdignjen Polo Cross. :mrgreen:
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Mal si prodajo poglejte predn se zacnete se bolj norca delat...

Je pa tut men osebno grd. Sem ga vozil. Grd avto pac, kljub sline opremi.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Miholl napisal/-a:Mal si prodajo poglejte predn se zacnete se bolj norca delat...

Je pa tut men osebno grd. Sem ga vozil. Grd avto pac, kljub sline opremi.
Norca se delamo iz tega, da nekdo zahteva take vsote za avto, ki je pod kožo dejansko VW Polo... Medtem ko ene tako strašansko moti taka cena za avto, ki stoji na dragi in naprednji rwd platformi.

Tvoj odziv tako zelo lepo pokaže dvojne standarde nekaterih tu gor.

Uspešnost prodaje torej zavisi od mnogo več faktorjev kot same cene, mar ne? In to ti je jasno pri Q2, pri Giulii pa znaš ti pa še eno par tu gor trobit samo o ceni, ceni, ceni. Še 1x - dvojni standardi.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Osnovna cena tega avtomobila se začne pri 25k€.

V tej konfiguraciji za 50+k€ ima kar nekaj opreme ki je Alfa še en lep čas ne bo mogla ponuditi.
Zato je tudi cena taka kot je.

Seveda to ne spremeni dejstva da je v tej konfiguraciji precej precenjen za nekaj kar je v osnovi Polo.

Zanimivo pa je tudi to da je teh avtov na cesti videti več kot Giulij.
Verjetno zato ker v tem razredu ponuja nekaj kar konkurenca ne...

Grd lep? Stvar tistega ki ga kupi...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Sej noben ne prav da je cena ok. No razen en kup kupcev.
Pa ne mors ravno rect da je to preoblecen polo ker ni
Tudi meni je cena 50k€ bizarna za tak rang avta kergakol proizvajalca
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

lizard napisal/-a:.

Tvoj odziv tako zelo lepo pokaže dvojne standarde nekaterih tu gor.
.
Ko/če pa rečeš, da je Guiletta ali Mito preoblečen Bravo ali Punto in se temu reče laž, no to je pa hinavščina.

Gospodje, enake vatle za vse primere, pa bo manj špetira.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Giulietta je bila narejena na popolnoma samostojni platformi C-Evo in nima popolnoma nič skupnega z Bravom ... Lahko pa poveš, da je Dodge Dart preoblečena Giulietta, to pa drži.

Za Mita pa drži, da je delan na platformi Brava.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

ker zopet teče beseda o cenah, sem dodal še moje misli:
Nakup rabljene alfe je soliden, če ne dober nakup, saj je za dani denar ponujala veliko več kot konkurenca, ki je bila na trgu z rabljenimi vozili prenapihnjena. Nova alfa pa ni nikoli oz vsaj v zadnjih 30-35 letih bila pameten nakup. Namreč cenovno je bila pozicionirana relativno visoko, kupcev pa je bilo z leti vedno manj, saj so se začeli obnašati racionalno. Drag nakup, ki je po 3 letih izgubil 60-70 % vrednosti.

Večino kupcev ne zanima čas na Nurburgringu in ne vem kakšne ošpice še (bonbončki). Za 40.000+ € si želijo kupiti predvsem zanesljiv avto, ki bo vsaj 3-4 leta naredil brez okvare, kar pri večini pomeni 150.000-200.000 km. In v tem delu je alfa pogorela na celi črti. Danes sem prebral, pa bom kar citiral vir: siol.net: "Še danes vozim tega spačka iz leta 1976, ki ima zdaj 663 tisoč kilometrov. Skoraj vsi deli so še originalni in za nič na svetu ga ne zamenjam". Pri alfi pa je tako, da so TS in JTS bencinarji večinoma pokrepali pred 100.000 km, podvozje pri nobeni alfi ni zdržalo 100.000 km, mogoče pri 159ki, pri motorjih, ki imajo verigo je še več stroškov, jtdji niso nič kaj bolj zanesljivi: pokanje glav (nekateri modeli), drsenje sklopke, slabi vztrajniki, težave z egr, šobami itd., drage servisne storitve cit. po MaStru 400 € za zamenjavo obeh zajl za ročno zavoro. Pa da ne naštevam še naprej. Želel sem sporočiti, da nova alfa ne mora biti draga, pa tudi če ima zlate sedeže notri, ker ima sloves nezanesljivega avtomobila. In to kupce odvrača. Dokler se ne bo alfa pokazala v drugačni luči, torej kot zanesljiv avto, ne bo nič. Z novo giulio so imeli to možnost, na trg bi plasirali avto po neki za kupce sprejemljivi ceni, z avtom pa raje kot dirkanje po Nurburgringu naredili vzdržljivostni test, kar bi zagotovo pritegnilo kupce.

No v glavnem želel sem tudi napisati, da tisti majhen audiček za 57.000 € seveda dejansko ni toliko vreden, toda ker ima audi dobro ime in široko klientelo si lahko privoščijo na trg plasirati takega uniqum piščančka, ki ga prodajajo za "milione" , ponavadi pa ga kupijo bogati očetje, ki vozijo S8 ali Q7 svojim hčerkicam ali ženam. Kaj pa naj bogati oči, ki vozi giulio QV kupi svoji hčerkici ali pa sineku. Mogoče geyovski avto leta (mito)???

Pa lepe praznike.
Mi bom alfo peljali na sprehod. Pa radio bomo dali bolj naglas, da ne slišim škripanja podvozja, ki kljub moji lepi vožnji ni najbolj zanesljivo.
Zato me ne čudi dejstvo, da ko odpreš avto net, da se rabljena dacia sandero postavi ob bok s ceno rabljene 159ke. Da ne omenim dacie duster! No pa mi je odgovoril kolega v petek, zakaj je tako. Zato ker vse deluje in ker menjava zajle za ročno z delom vred ne pride več kot 50 €.
Odgovori
  • Informacija