Počen Blok motorja 2.4 jtd

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
Doleq4
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2011 11:12 pm

Kot je omenjeno v naslovu je alfi na spodnjem linku počil blok motorja.
Me pa zanima je to znana napaka na teh motorjih ali pač slučaj strojeloma? Se da kej preventivno preverit da se to ne zgodi še na ostalih JTD,ker imam isti motor v moji alfi

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... D%20Distin.." onclick="window.open(this.href);return false;.
Bostjan66
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Avg 09, 2015 9:33 pm

Prvič slišim da se je to zgodilo. Sosed je dal svojo bivšo 166 v kose in je za motor rekel da ga verjetno ne bo uspel prodati, ker nikomur ne crkne.
Na prvih Cromah (2.4, 147KW, 20 ventilov) so bili problemi na teh motorjih z ojničnimi ležaji - verjetno preveč KW in slab material.
Ta motor je še 10 ventilski.
Uporabniški avatar
Doleq4
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: To Mar 01, 2011 11:12 pm

Za 2.4 JTD 20v vem,da so bolj občutljivi za razliko od 10v...pa glave so pokale in vijaki na kolektorjih...
Sej to me čudi,ker 10V je res dober motor...sej vprašanje kaj je bilo...ali napačno olje ali premalo olja,ker tud jst še nism slišal da bi 2.4 jtd 10V "spustu dušo"
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

bolje da študiraš kako s preventivnimi ukrepi preprečiš, da boš dobil sladkorno, povišan holesterol ali pritisk kot pa da ti bo počil blok na tvoji alfi.
Če se pa zgodi eno ali drugo boš pa tablete jemal, ki jih bo plačala zavarovalnica ali pa dobil rabljen motor za 300 € in ga zamenjal.
Strojelom kot si napisal je ponavadi posledica napake v materialu oz. genetike pri tebi, kar pri teh motorjih zagotovo ni bilo, ker bi potem motorji crkovali kar po spisku, torej da je do tega prišlo je bila verjetno posledica nepravilne uporabe stroja.

Zato se lepo mirno vozi in uživaj v svoji alfi.

P.S. Ker imam tudi sam tak motor, se bojim, da bo prej razpadlo vse ostalo kot motor.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vsak motor se da zjebat... tud 2.4 JTD. Sam pač dovolj vztrajen moraš biti...
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:Vsak motor se da zjebat... tud 2.4 JTD. Sam pač dovolj vztrajen moraš biti...
:)

Ja tole imaš še kako prav.


Golf II dizel ima skoraj neuničljiv motor, no kolega ga je pred dolgimi leti uspel uničiti v enem dnevu po nakupu, rabljenega seveda.
Želel je dokazati da lahko tudi ta motor crkne in ga je žgal po pohorju cel dan v rdeče obrate. in seveda ker pohorc ne popusti je popustil motor.
Šlo je za stavo in če se prav spomnim so potem zamenjali motor in je bilo vse skupaj 500 mark stroškov, ki jih je plačal kmet, ki je trdil da je to neuničljiv motor. Tisti golf se spomnim, da je potem tudi z drugim motorjem vsaj 2x zakuhal dokler ga niso prodali na jug.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

:^o :-$
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

THOR napisal/-a::^o :-$
Na zs lahko dobiš kontakt pa preveriš :)
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

alfasan napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Vsak motor se da zjebat... tud 2.4 JTD. Sam pač dovolj vztrajen moraš biti...
:)

Ja tole imaš še kako prav.


Golf II dizel ima skoraj neuničljiv motor, no kolega ga je pred dolgimi leti uspel uničiti v enem dnevu po nakupu, rabljenega seveda.
Želel je dokazati da lahko tudi ta motor crkne in ga je žgal po pohorju cel dan v rdeče obrate. in seveda ker pohorc ne popusti je popustil motor.
Šlo je za stavo in če se prav spomnim so potem zamenjali motor in je bilo vse skupaj 500 mark stroškov, ki jih je plačal kmet, ki je trdil da je to neuničljiv motor. Tisti golf se spomnim, da je potem tudi z drugim motorjem vsaj 2x zakuhal dokler ga niso prodali na jug.
Pred leti sem med alfami imel tudi jaz golf 2 kot student. D seveda. Prvega sem akuril po ene pol leta, drugi motor pa v nekaj mesecih. Potem sem obupal in ga za drobiz prodal nazaj prejsnemu lastniku. Potem sem imel hyundai ki je tudi imel probleme z motorjem sem delal generalko...napposled sem le obupal in spet kupil alfo...od takrat ene 5, le teh..bile so bencinarji in dizli

.z nobeno alfo nikoli nisem imel problema z motorjem v 17bletni voz. Karieri....
Zdaj vozim jtd 2.4 20v, prej 10v
Prejsni je mel ob prodaji vec kot 500.000 realnih s prvo turbino, 20v ima zdaj 324.000 s prvo turbino...pac zadeva dela


Roke, optika in gume so pa druga stvar :):)
Pustmo to
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

TribesMan napisal/-a:Vsak motor se da zjebat... tud 2.4 JTD. Sam pač dovolj vztrajen moraš biti...
:D :mrgreen: :D =D>
super
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

stuhec napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Vsak motor se da zjebat... tud 2.4 JTD. Sam pač dovolj vztrajen moraš biti...
:D :mrgreen: :D =D>
( OdgovorNapisal/-a TribesMan » Če Avg 27, 2015 10:07 am )

opazam stuhec da rad prebiras in komentiras mrtve teme ki so stare 3 leta + :)
Odgovori
  • Informacija