The Grand Tour

kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Meni je pa GT, kot tudi že prej TG všeč ravno zaradi te drugačnosti. Tudi sami so se v eni od oddaj ponorčevali iz enega navadnega testa in poudarili, da TG ne bo nikoli tako komercialen, ker je takih oddaj itak preveč. In jaz se s tem popolnoma strinjam in jih podpiram =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

tako komercialen, ker je takih oddaj itak preveč.
To misliš avtomobilistične oddaje? Mi našteješ tri, ki se še vrtijo v letu 2017? :-k
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Sej nikoli niso bili, Clarkson še v stari verziji top gear pred letom 2000 ni delal normalnih testov. Problem je ker so testiranja teh avtomobilov skoraj popolnoma opustili, samo še kak superšportnik sem pa tja.
Slika
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

jst sem pa ravno takrat zaradi njihovih "testov" top gear nisem nikoli gledal :lol:
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Hranata napisal/-a:Clarkson še v stari verziji top gear pred letom 2000 ni delal normalnih testov.
To pa sploh ni res. Clarkson s trajno je testiral vse modele, tudi kakšen Ford Ka itn.

Recimo:
https://www.youtube.com/watch?v=Bo2pUimR_G4" onclick="window.open(this.href);return false;

Ali pa model 155
https://www.youtube.com/watch?v=N1Gwec10V-U" onclick="window.open(this.href);return false;

Itn.

Sfižilo se je takrat, ko so prišli v ospredje voditelji, avti so pa bili potisnjeni v ozadje.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Roadkill je top zadeva:). GT mi ni slab edino včasih se preveč čuti ameriški vpliv (odvisno od serije).
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Z besedo normalno sem ciljal bolj način testa kot pa same avtomobile v testih :wink:
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

alfa_samec napisal/-a:
tako komercialen, ker je takih oddaj itak preveč.
To misliš avtomobilistične oddaje? Mi našteješ tri, ki se še vrtijo v letu 2017? :-k
Je že kar nekaj vode preteklo od te izjave Clarksona :wink:
Drugače pa je bila od mednarodno znanih Fifth Gear ena takšnih. Le zakaj jo danes nikjer več ni? :-k :wink:
Kako je s tujimi oddajami v tujini ne vem, vem pa, da sta v mali Sloveniji najmanj dve.


wolfyy napisal/-a:jst sem pa ravno takrat zaradi njihovih "testov" top gear nisem nikoli gledal :lol:
alfa_samec napisal/-a:Sfižilo se je takrat, ko so prišli v ospredje voditelji, avti so pa bili potisnjeni v ozadje.
Res gre nekaterim ta oddaja strašansko na živce, sploh pa Clarkson, vseeno pa je bila (TG) globalno najbolj gledana oddaja o avtomobilih; ne vem pa, kakšno gledanost ima novi GT. Verjamem pa, da so obdržali vse gledalce ...

Kar hočem povedat je, da so trio-adio z njihovim načinom med ljudi takrat prinesli nekaj novega - ne samo avtomobile, temveč tudi hec, dogodivščino, zabavo .... show - oddaja za vso družino ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Sem na hitro pogledal Grand Tour 10. del - sam test Giulie je še kar zabaven in privlačen, sicer sem pričakoval da bo daljši, ampak bolj kot to me je razočaralo, da v tako dragi avtomobilistični oddaji ne preverijo neka osnovan dejstva.
Namreč Clarkson omeni, da ima motor v Quadrifoglio "hot V" zasnovo motorja (enako kot Ferrari California T) - kar pomeni, da imajo glave motorja obrnjeno stran kjer zrak prihaja v motor in kje iz motorja - tak koncept torej povrzroči da so turbine na sredini med glavami - iz tega izhaja izraz "hot V".
A to ne drži, tako 2.9 V6 twin turbo v Quadrifoglio kot soroden V8 v Californii T imata klasično zasnovo, torej z izpušnimi kolektorji in turbinami na zunanji strani motorja.
"Hot V" zasnovo pa uporabljajo v precej večji meri pri nemških avtih - tako nov S4 kot prihajajoč RS4, MB C 63 AMG,... kot tudi V8 iz BMWja M5 F10, in nova V6 ter V8 v Panameri - vsi ti imajo turibne na sredini. Zaradi sodelovanja Porscheja in Audija ma nova Panamera dejansko enake V6 motorje kot nov S4 in prihajajoči RS4, je pa ta V6 motor v bistvu enak novemu Porsche/Audi V8 motorju z dvema odzvetima 2 valjema.
Kakorkoli že, vsak koncept ima sicer svoje prednosti in slabosti, a nekaj tako osnovnega bi Grand Tour moral preverit predno napiše scenarij.

Potem naprej - Giulia Quadrifolgio nima twin-scroll turbine, ampak ima dve manjši turbini - pri V6 motorjih se twin-scroll turbina uporablja načeloma samo v primeru če je turbina ena (kot pri Audiju S4 B9 npr.), takoj ko pa imaš 2 turbini, torej vsako za po eno stran (eno na 3 valje) pa so načeloma te turbine premajhne da bi bile smiselne za twinscroll konfiguracijo...


In kot zadnje - a jim je res tako težko s takim proračunom počakat en dan da naredijo korg na suhi stezi. Verjetno smo vsi čakali na to kak čas bo postavila Giulia, potem pa dobimo krog po morki stezi. In enako prejšnji teden s Hondo NSX - dejansko me je zanimalo kaj bo pokazala, potem pa postavljajo čas na povsem razmočeni progi. Ah...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Mene je tudi razočaralo to, da je bil krog postavljen po mokri stezi, ker me je zanimalo kak čas bi nardila. Pol pa faking mokra steza :doubt: Bi definitivno mogli počakat na nek suh dan pa nardit čas kot se spodobi!
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

http://www.t3tech.si/avto-tech/novica/s ... alfa-romeo" onclick="window.open(this.href);return false;

na pol prerezana 156
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

V tretjem delu druge sezone opaženih kar nekaj alfic med vožnjo Clarksona z Bugattijem po Torinu ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Troll R
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Dec 21, 2017 9:05 pm

Druga sezona mi je bolj všeč od prve. Spet počasi na stara pota TG. Well done =D>
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

MaStr napisal/-a:V tretjem delu druge sezone opaženih kar nekaj alfic med vožnjo Clarksona z Bugattijem po Torinu ...
V tej epizodi James testira Kio Stinger, omeni kot tekmeca Audija S4, Jaguarja in dvakrat poudari da ni tako hitra kot BMW M3. Na pisti primerja Jeremy Bugattija z "zares hitrim avtomobilom" BMW M4.......Giulio je doletela najhujša možna kazen avtomobilske novinarske srenje, namreč; ignorirajo jo. Pri nemških novinarjih pa je omemba Alfe tako ali tako tabu.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Končno bo dobil svojih 5 minut tudi Stelvio v troboju z Macanom in Velarjem v novi epizodi TGT =D>

Odgovori
  • Informacija